Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » Hogyan szoktassam rá a nappali...

Hogyan szoktassam rá a nappali alvásra?

Figyelt kérdés

3 hónapos a kislányom, nappal egyszerűen nem akar aludni. Szinte küzd az alvás ellen. Max 10 perces kis szundik vannak, de nem alszik el mélyen. Este pedig már 9kor kidől, és reggel 5-6 körül már nem is akar visszaaludni.

Hogyan szoktassam arra, hogy nappal legalább 1 órát aludjon végig? Vagy hogy este ne aludjon el olyan korán? Mert ez a hajnali kelés...nehéz.

Tudom persze, hogy az anyaság ezzel jár, de erre csak van valami megoldás.



2020. szept. 7. 13:23
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

3 honaposan este 9-kor aludni egyáltalán nincs korán!


Nappali alvás jó kérdés. Nekünk legalább első 2-3 évben nem volt gond. De hogy már egy 3 hónapos ilyen keveset aludjon az durva.

2020. szept. 7. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Az én lányom négy hetes sincs és ugyanezt csinálja. Napközben öt és tíz perces alvásokból töltekezik. Éjszaka (8-tól 6-ig) négyszer kel, de akkor legalább alszik.
2020. szept. 7. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk az vált be, hogy csináltam a nappali alvásoknak is rituálét: ölbe veszem, éneklem neki a Bóbitát (egészen addig, amíg be nem teszem az ágyaba) és viszem a szobájába. Ott kicsit besötétítünk, fehérzajt kapcsolok, tisztába teszem, hálózsákba teszem, újra a karomba veszem, besötétítünk teljesen és beteszem az ágyába. Miközben kimegyek, már csak dúdolok. Kb 3 nap után már ráállt,hogy napközben 3x1.5 órát alszik.

Ha csak gőgicsél vagy nyüglődik, nem megyek be, ha sír, akkor azonnal. Eldúdolom egyszer a Bóbitát és visszateszem. Ugyanezt csinálom, ha 1 óra alvás előtt megébred.

2020. szept. 7. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

1-es: az első hónapban 10 utan aludt mindig, és ez tolódik egyre korábbra, ahhoz lépest "korán" alszik :D és minél hamarabb alszik ugye, annal hamarabb már fennt van reggel. Éjszaka is kel még enni általában 2szer.


2-es: nem is értem, hogy ilyen pici babáknak hogyan elég ennyi alvás. Mert ez a nappali kis szundik nem hiszem hogy annyira pihentetőek. Vagy igen?

2020. szept. 7. 14:46
 5/5 A kérdező kommentje:
3as: köszönöm, kipróbáljuk :) bár valahogy nem tetszik neki ha elkezdek énekelni, inkább a fehér zajok jobbak :D
2020. szept. 7. 14:48

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!