Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » Mikor cseréltètek le a 60x120c...

Mikor cseréltètek le a 60x120cm-es rácsos ágyat? Mennyi idős volt a gyerek?

Figyelt kérdés

A kisfiam február elején tölti a 2-őt. Napközben a szobájában a kis kanapén, éjjel viszont újszülött kora óta az ágyában alszik. Átlagos méretű gyerek, még nem látszik hogy nagyon kicsi lenne neki, de biztosan eljön majd az idő mikor már kényelmetlen lesz. Kaptunk egy 70x140-es gyerekágyat, azt szeretnénk majd használni ezutan.

Kaptam már olyan tanácsot, hogy maradjon a rácsos ágy, amig őt nem zavarja a rács. De honnan tudjam mikor zavarja? Nem hiszem hogy közölni fogja😄

Egyébként én úgy gondoltam hogy április környékén lecserelnenk majd mindenképp. Nálatok hogy volt?

A Gyerekekekt megviseli ez a változás? Nem kell félnem tőle, hogy éjszaka, ha felébred (nagyon ritkán fordul elő) rácsok híján kimászkál majd?

Előre is köszönöm a válaszokat. Hasznos tippeket, tanácsokat is szivesen veszek!



2020. dec. 11. 00:03
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Az én lányom például nem tud aludni a rácsosban, forgolódik, nincs elég helye és felébred arra, hogy nem tud rendesen megfordulni. 8 hónapos volt mikor a rácsos ágyat lecseréltük egy 1,2*1,2-as szivacsra. Azóta jól alszik és imádja a kuckóját.

Észre fogod venni ha már nem jó neki. :)

2020. dec. 11. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Egy éves kora után 1-2 hónappal, mert már olyan eleven volt hogy a fa rácsos ágyban kidugta a lábát, mindig beszorult, volt hogy úgy beütötte a száját hogy vérzett az ínye. Lassan egy éve egy kicipzározható utazóágyban alszik, hamar megszokta, azért is volt jobb, mert nem arra keltem hogy kiabál hanem hogy nyugodtan odasétált hozzám felkelteni, vagy befeküdt mellém az ágyba (egy szobában vagyunk). Tervezzük hamarosan ezt is lecserélni egy leesésgátlós gyermekágyra, mert sokkal jobban érzi magát a nagy ágyon újabban
2020. dec. 11. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Nekünk egy 60x130-as kiságyunk volt. Eleinte ráccsal használtuk, aztán leszereltük azt róla. A fiam nem volt forgolódós egyáltalán, amelyik pozícióban elaludt abban kelt reggel is. Így viszonylag sokáig elég volt neki, 3 éves korában cseréltük egy 170-es kinyitható kanapéra.
2020. dec. 11. 04:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Másfél éves volt a lányom, amikor lecseréltük. A kiságy már kényelmetlennek bizonyult, sokat mocorgott benne. Jó ötlet volt, már az elejétől fogva szerette.
2020. dec. 11. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
15 hónaposan lecseréltük egy 90x200 leesésgátlós ágyra, mert nagyon forgolódós és nem fért el. Szereti, nem mászik le magától, szól ha felébredt :D 2 éves lesz januárban.
2020. dec. 11. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!