Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » Egy éves gyereket megtanítani...

Egy éves gyereket megtanítani egyedül elaludni?

Figyelt kérdés

13 hónapos a kislányom. Volt idő, hogy tudott egyedül aludni a kiságyában, de most két hete képtelen ott elaludni, bezzeg mellettem a nagyágyban rögtön. Kipróbáltam, fél óráig is hogy a saját ágyában maradjon de a végére annyira sírt, hogy megszakítottam a kísérletet. Nem szoptatom már két hónapja, cumija, alvós állata van. Esetleg van valakinek tapasztalata, hogy hogyan tanítsam meg?

Két hete egész éjjel a mi ágyunkban van, ami nem állapot már, főleg hogy azelőtt simán aludt a sajátjában


2021. jan. 8. 20:48
 1/6 anonim ***** válasza:
88%
Ha elalszik az ágyatokban, utána szállítmányozzátok át a saját ágyába. Mi is azt csináltuk.
2021. jan. 8. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Az enyém is ezt csinálta, igaz kicsit később és nem, nem lehetett átvinni az ágyába miután elaludt. Hetekig próbáltuk de nem ment. Pedig már önállóan, egyedül aludt el előtte. Most kapott új ágyat, 2 hétig a közelébe sem ment, aztán megtetszett neki, most ott altatom, úgy hogy csak befekszek mellé és kiosonok később.
2021. jan. 8. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Én most tanítom meg a 11 hónapos lányomat. Úgy csinálom, hogy ha látom rajta, hogy álmos, berakom az ágyba. Ott forgolódik, majd elkezd hisztizni, kiveszem, elkezdem ringatni, kicsit lazul, de aztán rájön, hogy azt sem akarja, mászna ki a kezemből... Ekkor visszarakom az ágyba, simizem, ha igényli. Ezt jó sokszor eljàtsszuk, ma fél óra volt, a végén már mindig kijöttem, amikor Az ágyban volt, aztán ha sírt, akkor vissza. Utolsó alkalommal már nem kellett visszamennem. Két napja csinálom, ahhoz képest jól haladok, remélem 1-2 hét és teljesen hisztimentes lesz az elalvás... 🙏 Előtte nézegettünk félhomályban kukucskönyveket, teljesen szétfolyt rajtam, de így is háromnegyed óra kellett (szopival együtt), mire elaludt.
2021. jan. 8. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Pont mint egyes. Egy éves lesz a kisfiam. Minden nap kb a mellkasomon alszik el. Ráadásul úgy, hogy nem fektetem le konkrétan. Elfárad odagombolyodik. Elalszik en mag atviszem az ágyába.
2021. jan. 8. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Át tudom rakni , de aztán éjjel felkel és addig sír, míg ki nem vesszük. Nálunk is ide oda vergődik, alig bírok aludni, de legalább nem sír. Nem értem, olyan nyugtalanul alszik.
2021. jan. 9. 11:08
 6/6 anonim ***** válasza:
Nem jön foga? Nekünk akkor csinálta ezt amikor a felsők jöttek.
2021. jan. 9. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!