Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » Mitől függ, hogy a baba...

Mitől függ, hogy a baba átalussza e az éjszakát?

Figyelt kérdés
Nem kevés esetben fórumokon olvasom, hogy már 6-8 hetesen is átalusszák a babák. Hát, szerintem ilyenről csak álmodhatok, az én 2 hónapos kisfiam mindig eszik 2-3 max 4 óránként éjjel-nappal... issz baba. Mitől függ ez szerintetek? Függhet a tej összetételétől, idegrendszer, gyomor nagysága?
2021. jan. 28. 16:38
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
31%
Nekem a fiam 8 hetes korától, a lányom 7 hetes korától alussza át az éjszakát. Mindketten tápszeresek (a fiam már csak volt, ő már 8 éves), ettől például függ. Anyatejes babák sokkal ritkábban alszanak ennyit ilyen idősen. Az idegrendszer érettségétől is függ szerintem, na meg egyszerűen minden baba más.
2021. jan. 28. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
100%
Sztem gyerekfuggo,genetika. Az első nekem is alszik a 12 .hét óta ,sosem kel fel. A második agyrém. Egy éves de kétszer eszik éjjel és hatszor kell felkelnek hozzá mert fogzik . Sosem lesz olyan jó alvó,pedig mindent ugyanúgy csinálok.
2021. jan. 28. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
Ötletem sincs... A 11 hónapos lányom 3 óránként megszomjazik, cicizik kicsit. Ha belegondolok, én is régen is felkeltem néha ennyiszer inni, pisilni. Ismerősöm gyereke 7 hónaposan átalussza az éjszakát, pedig ő is szopis. Persze jó lenne, ha nem kelne ennyiszer, vagy ha fel is kel, magától vissza tudna aludni... De sajnos ez még várat magára. Azt is mondják, hogyha jól bezabál vacsira, akkor jobban alszik... Hát nálunk ez sem vált be, sokféle ételt kipróbáltam már vacsira, ugyanúgy kelt.
2021. jan. 28. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
18%
Szerintem attól függ, hogy nap közben mennyire fárad el, illetve hogy este lefekvés előtt mennyire lakik jól. Az én 1 évesem még éjszaka mindig szopizik. Napi 5x kap rendes ételt, fürdéa után szopizik kb 150ml-t. 8kor alazik, hajnali 1kor éa 5kor mégis felébred szopizni. Sok függhet attól, hogy mihez szokott hozzá, őt nem is tudnám teletömni napközben, mert ahhoz szokott, hogy sokszor keveset egyen.
2021. jan. 28. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
0%
Nekünk is kb 2 hós korától átalussza az éjszakát, pedig iszsz baba. Külön szobában alszik, saját ágyban, nekünk ez így bevált, és szerintem sokat számít, mert a megosztott tapasztalatok alapján én azt vettem le, hogy az a baba kel nagyon sokat éjjel, aki a szülővel alszik. Nálunk kezdetektől fogva külön volt, neki se volt ez rossz, és sosem volt probléma az alvásával. Ha nyöszörög, sír, úgyis megyek, ha éhes/szomjas, akkor felkel. Már jó ideje nem kel egyébként éjszaka, de van, mikor a szokásosnál 1 órával hamarabb ébred. Ennyi.
2021. jan. 28. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 A kérdező kommentje:
Na ezaz... Amíg nem volt ennyi tejem kisfiamnak napi 2x reggel és este kellett tápszert adni orvosi javaslatra, hiába kajált be este, ugyanúgy 3 óra múlva ébredt,szóval nála ez sem jött be. Nálunk a Moro reflex is felébreszti, pólyát meg már kinőtte, hálózsákban alszik..
2021. jan. 28. 16:51
 7/23 anonim ***** válasza:

Hason nem szeret aludni? A Moro reflex miatt szokták ezt is javasolni.

Lehet, hogy nem éhes, csak megszokásból kel fel. Ilyet is sokszor hallani. :(

2021. jan. 28. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 A kérdező kommentje:
4:es lehet én hibázok akkor abban, hogy hagyom aludni fürcsi előtt? Napközben is alszik jól, hol a fészekben, hol az Adamoban, kint a levegőn babakocsiban... akár 2-3 órát is alszik nappal egyhuzamban kb 4x egy nap...Most pl a cicimen alszik, pedig nemrég ébredt fel 🤷‍♀️ Hol alszik, hol eszik rajta...
2021. jan. 28. 16:55
 9/23 anonim ***** válasza:

5ös, az én babám is saját szobában alszik, ugyanúgy kel.

3mas voltam.

2021. jan. 28. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
1. vagyok. Mindkét gyerekem saját szobában van első perctől, de hogy ezzel összefügg-e, azt nem tudom. Nekem egyébként a kicsi ilyen korban már azért többet volt fent (a nagyra már nem igazán emlékszem), talán ezért is fáradt el éjszakára. Egyébként minden baba ébred éjjel, csak van amelyik vissza tud aludni magától, van amelyik nem. Az én kicsim most 4,5 hónapos, kb. 3,5 hónapos koráig ha felébredt át kellett mennem visszaadni a cumiját, kb. kétszer egy éjszaka. Most már ez sem kell.
2021. jan. 28. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!