Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » Elhagynátok így 2 éves gyerekn...

Elhagynátok így 2 éves gyereknél a délutáni alvást?

Figyelt kérdés

Ha délután alszik kész harc az egész nap. Reggel 7-kor ébresztjük, nehezen kel, napközben elvan, majd jön a délutáni harc kb 2-3 óra mire belekönyörögjük az ágyba, hagyjuk aludni 1 órát (ha többet szundítana, akkor éjjel semmit nem aludna). Az ébresztés is nehéz, nyűgős egész délután, aztán este hiába tesszük le időben, kb 11 óra mire elalszik (általában 1,5 óra az altatás) és éjjel sokszor kel.

Vagy nem hagyjuk délután aludni és 8-fél 9 között 10 perc alatt elalszik és majd csak reggel 9 körül ébred. Átalussza az éjszakát.

Akivel beszéltünk mind azt mondja, hogy ilyen kicsi gyereknek muszáj délután aludni, és rosszat teszünk vele, de szerintem ez sem állapot, hogy zombik vagyunk mindhárman.

Tudom, hogy jobban le kellene fárasztani,de délelőtt és délután is 1,5 órát van szabad levegőn: futkározik, játszóterezik. Munka és háztartás mellett egyszerűen nem fér több kinti séta a hétköznapokba.

Ti mit tennétek?


2021. febr. 5. 08:23
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk 2.5 évesen hagyta el az alvást.Sokaig eroltettem volt hogy 3 órát birkoztunk az ágyban hátha megadja magát.Amugy estére látszik hogy fáradt , olyan is volt nyáron hogy 5 percre bealudt állva!!!a kanapéra dőlve a felső testével 🤦,de ágyban aludni azt nem.

Én kinéztem belőle hogy az oviban esetleg fog aludni,főleg az elején mert az már egy egész más inger lesz neki.

2021. febr. 5. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
100%
Ha nem nyűgös, akkor pláne békén hagynám! Neki ennyi az alvás igénye. De hozzáteszem ez is nagyon jó, hogy éjjel 12 órát alszik egyben!
2021. febr. 5. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
100%
Nekem két éves volt amikor elhagyta a délutáni alvást. Mindig mondták, hogy erőltessem mert jót tesz az idegrendszerének. Nem erőltettem. Volt amikor elvetve magától elaludt. Érzi, hogy mikor fáradt.
2021. febr. 5. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
15%
Ha nem alszik napközben, akkor korán és gyorsan elalszik és nagyon későn ébred. Ebből látszik, hogy szüksége lenne a napközbeni alvásra, csak rossz a napirendje.
2021. febr. 5. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!