Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » Anyukák! Ti mit csinálnátok...

Anyukák! Ti mit csinálnátok másképpen hogy sikeres legyen végre az altatás?

Figyelt kérdés
Adott egy 8 hónapos kislány és az utóbbi időben ha reggeli tízórai és ebéd után is altatom mindig csak kézben alszik huzamosabb ideig. Viszont amint berakom a kiságyba 5-10 perc múlva már fel is sír és kezdhetem újra. Csak akkor alszik egybe 2 órát délután ha elvisszük sétálni a babakocsiban. Egész nap nem tudok mellette nagyon csinálni semmit . A mosást takarítást vasalást ha egyedül vagyok vele mostanában meg se tudom csinálni sőt reggel miután evett rendbe se tudom tenni magamat. Néha van hogy tízórai előtt még egy negyed fél órára elalszik de amint berakom a kiságyba és elmegyek wcre aztán a fürdőbe máris sír. Minden kis zajra felébred . Enni is leviszem magammal és az etetőszékbe addig eljátszik de hamar nyűgös lesz akkor is így az ebédjét is nehéz elkészítenem. Mit lehetne tenni hogy egy kicsit is el tudjak mozdulni mellőle? Más anyukák hogy csinálnak meg mindent egyedül 2-3 gyerek mellett is akár? Hogy jut idő magukra ? Én egy gyerek mellett úgy érzem elvesztettem kicsit magamat is és semmit nem tudok megszervezni, elvégezni mellette.
2021. febr. 9. 21:10
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
87%
Apuka nem tud valahogyan részt venni a dolgokban?
2021. febr. 9. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
65%

Reggeli, tízórai és ebéd után is altatod? Minek?

Ennyi idősen napi 2 alvás elég. Egy kb 1-2 órás délelőtt, 1-2 órás délután.

2021. febr. 9. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
64%
Én eleinte hordoztam. 8 hósan is ha pl főztem ő meg nyűgös volt, fogtam és felkötöttem. Amúgy soha nem volt jó alvó, szóval megtanultam úgy intézni a dolgomat, hogy jó legyen. Majd belerázódsz.
2021. febr. 9. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
65%
Na igen ez a másik amit a 2 mond. Valószínűleg már nem igényel ennyi alvást
2021. febr. 9. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
91%
Lassan ideje lenne 2 alváshoz szoktatni inkább.
2021. febr. 9. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
71%
Szerintem is sok az alvás. Illetve egy szemléletmódváltás lehet nem árt. Pl akkor is szánsz magadra reggel negyed órát, ha belefullad a taknyába úgy ordít. Nem baj, ha kicsit hozzászokik, hogy várnia is kell.
2021. febr. 9. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
100%
Kúszik, mászik már? Ő hol van amíg a dolgodat csinálod? Kiságy? Etetőszék? Vagy meg van adva neki a szabad mozgás lehetősége?
2021. febr. 9. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
43%

Egy ilyen korú gyereknek egy bababiztos szobában a helye, ahol kedvére mozoghat!

Nem az etetőszéken!!


El kell fogadnod, hogy már nem kisbaba, hogy minden etetés után aludjon......


Fél éves elmúlt, játszószőnyegre fektesd, legyen, ami motiválja! Vidd levegőre, utána aludni fog. Délelőtt is 1x és délután is 1x.

Bőven elég ennyi.


Amikor meg ébren van, legyen a szőnyegen!!!

2021. febr. 9. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
75%

Az etetőszéken persze, hogy nyűgös lesz... Miért nem rakod le?

A szabad mozgás fontosságáról hallottál már? 8 hónapos, nem 8 hetes..

2021. febr. 9. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:

Amikor főzök, ott matat mellettem a konyhában, kúszik, felfedez, szöszmötöl. Most is lent van a szőnyegen és a macska kaparófáját kapargatja meg dobol rajta :D Oké, nekem elég jól elvan magában, de alapvetően hagyom felfedezni és játszani, ha mondjuk mosdóba megyek, akkor is úgy hagyom a nappaliban, hogy éppen kapott egy "új" játékot (amit már pár napja nem látott), vagy átraktam a hálóban a tükör elé (olyan, mint egy papagáj, nagyon jól elvan a tükörképével). Mondjuk még csak 6 hónapos, nem 8, lehet később macerásabb lesz, de akkor majd kitalálok valami újat.


Viszont ennyi idősen is már csak napi 3x alszik a lányom nagyon max, te szerintem túl sokszor próbálod altatni. Ha nem álmos, nyilván nem fog aludni.

2021. febr. 10. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!