Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » 9 hónapos babát hogyan tanitsa...

9 hónapos babát hogyan tanitsam meg elaludni egyedül?

Figyelt kérdés

Már nagyon unom a néha egy órán keresztül történő énekelgetést és ringatást. Ha berakom őt a kiságyba képes hányásig ordítani.

A napközbeni altatások is néha hosszabbak mint maga az alvás, este is előfordul hogy másfél órán keresztül ölben van.

Elalszik és felébred miközben rakom az ágyba , azonnal ordítani kezd... Babakent is nehezen aludt el és sokat is sírt, 7 hónapos koráig cicin altattam. :(


2021. febr. 22. 18:28
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Hát hallod, biztos kapsz jobb tanácsot is, de én csak leírom: egy éves a lányom, kB két hete van az, hogy vacsi-fürdés - szopi kombó után rögtön elalszik, a kiságyban is. Nappal csak akkor, ha nagyon - nagyon fáradt. Tehát, nálunk csak az idő oldotta meg. Nagyon nagyon nagyon álmosnak kell lennie hozzá. 🤦‍♀️
2021. febr. 22. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
51%

Van többféle módszer, neked kell megtanítani elaludni.

Dr.Dénes Ivettnek vannak jó tippjei.

[link]

Nekem se megy még sajna a 8hónapos fiammal. Arra ügyelek, h.legyen alvásra hangolódás, mindig ugyanaz a rutin. Most azzal próbálkozom, h.napközben a mi ágyunkon mellé fekszem és mesekönyv nézegetés után, simogatom, dùdolok neki, volt, h.így elaludt már. Ha ez menne,akkor próbálkoznék a kisággyal.

2021. febr. 22. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 Derjaderja ***** válasza:
71%

Szerintem a ringatást próbáld meg kiváltani valamivel. Esti mese ha még nincs, simogatás vagy csak simán ölbe bújás.

A többi még évekig is kellhet neki.

2021. febr. 22. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Ha nappal az altatás hosszabb időt igényel, mint maga az alvás: nem lehet, hogy nem a megfelelő időben próbálod altatni? - Csak ötletelek. Nagyon el kell találni azt a rövid pontot/ szakaszt, amikor már kellőképpen álmos, de még nem túl fáradt a könnyű elalváshoz. Ha én ezt megcsípem, csak berakom a kiságyába, és pár perc múlva már alszik is.


A cumit a babád elfogadja? Ha igen, érdemes lenne megpróbálni, hogy az esti rutin után cumival leteszed aludni, és maximum csak pár percig simogatod a kiságyban, majd egyedül hagyod.


Átérzem, mert mi is borzasztó sokat szívtunk az elalvásokkal. Mellkason aludt el hintaszékben, de amint leraktuk a kiságyba, már üvöltött is. Vagy 20 perc múlva. Kb. másfél hónapig 2-3 órát igényelt az esti altatása... Nálunk a cumi lett a megoldás. Mindig ugyanúgy zajlik az esti fürdető-etető-lefektető rutin. Eleinte megkapta a cumit, és lekapcsoltuk a villanyt, otthagytuk. Az első 1-2 hónapban még kb. 30 percig jártam vissza a cumit újra betenni neki, míg el nem aludt. Most viszont már azt sem kell.

2021. febr. 22. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
25%
Soha nem altattam, pláne nappal. Ha álmos, elalszik, mióta tud kuszni szépen feljön a matracunkra rátelepszik a parnamra és alszik. Pont nem érdekel hány óra van épp. Ha nem alszik, maszkal vele a tokom. Így beállította saját magának. Ráadásul kb az idopontok is kijönnek. Nem lehet hogy olyankor próbálod elaltatni amikor neki nem ideális?
2021. febr. 22. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Nem lehet, hogy az ággyal van a baja? Kb 5-7 hónap között iszonyú volt az alvás, az ágyába be se lehetett rakni.. aztán lecseréltük egy matracra és onnantól aludt. Ugyanúgy felszínesen, sokszor ébredt, visszaadtuk a cumit és aludt is.. sokszor vele kell aludni és akkor nem ébred 1,5 óránként. De alszik! Nálunk egyértelműen a rácsos ágy volt a baj.
2021. febr. 22. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
6 igen nálunk is a matracon szeret aludni. Van az ő és a mi szobánkban is. Nem szereti a rácsos ágyat a mi fiunk se.
2021. febr. 22. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Nappal én sem altatom kb. 8 hónapos kora óta, szopizik, és ha álmos a végén elalszik, és berakni az ágyába. Ha nem, mehet játszani. Szépen beállt a nappali alvása. Az esti fürdés utáni szopi vége mindig azonnal alvás. Az éjszakai kelés volt horror, akkor csak mellen tudott visszaaludni 0,5-1-1,5 óra alatt, így ezen akarok változtatni.

Most 15 hós, és az esti szopi meg az éjszakai ébredés után nem hagyom mellen aludni. Maradok a szoptatós fotelban, és felületem félig ülő pózba, magamnak támasztva a hátát, picit ringatom. Nem hagyom kimenni ebből a helyzetből, már 2 hete gyakorlunk. Kezdetben így ültünk 2 órát, kapálózott, visított, mellen akart aludni, de nem hagytam. 2 nap után már csak kicsit méltatlankodott, 4 nap után már csak kicsit próbálkozott, viszont egyre rövidebb idő alatt elaludt így is. Most már tudja hogy ez van, 10 perc alatt elalszik ölben, már ringatni sem kell, és berakom az ágyba. Lassan áttérek rá, hogy fél álomban fogom berakni az ágyba, és ott kicsit simogatni, így fogok remélem eljutni odáig hogy ébren is le tudjam rakni. Mindenesetre szerintem jól haladunk, és neki sem trauma ez a fokozatosság.

2021. febr. 23. 03:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!