Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » 3 éves kislányom mikor fogja...

3 éves kislányom mikor fogja átaludni az éjszakát?

Figyelt kérdés
Nem tudom mi lehet a gond, elalvas utan az ejszaka elso feleben tobbszor is felsir, majd 1-2 percen belul vissza alszik. Kb hajnal 2 utan mar nem szokott. Most fogja tolteni a 3mat e honapban. Kb osszesen a 3 ev alatt max 10szer aludta at az ejszakat felsiras nelkul. Sokaig cumizott is, akkor azzal volt gond hogy kereste es ha nem talalta sirt, gondoltam a cumi utan vegre alszunk (mult decemberben vitte el a telapo), hat nem. Bolcsibe jar meg, mindig alszik delre, itthon neha kimarad a deli alvas de nem latom hogy lenne osszefugges. Kicsinek jo alvo volt, napkozben is jokat aludt, az ejszakai ebredeseket meg betudtam annak h kicsi. Nyugodt eletunk van, nem latom okat hogy barmi ennyire felzaklatna h amiatt rosszul aludna. Csak kerdem, van remeny vagy ez mar igy marad? Aludnek mar egy jot :D Sosem aludt meg massal, se ferjemmel se nagyszulokkel) Velem alszik egy agyban kb masfel eves kora ota, elotte kisagyban. Semmi kulonbseg. Napkozben semmi gond vele, szuper jokedvu,orokmozgo, okos kislany. Koszonom

2021. ápr. 18. 05:40
 1/7 anonim ***** válasza:
42%
Kb még 3 év.
2021. ápr. 18. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
57%

“Aludnék már egy jót”

Bocs, hogy ezt mondom, de ha együtt alszol vele, mégis mit vársz? Ezeknél a felriadásoknál spontán visszaalszik, vagy vigasztalni kell? Mert ha előbbi, akkor nyilván nincs vele dolog, csak az, hogy ne aludjatok együtt, nyilván anyaként az utolsó szellentésre is megébredsz, ezért nem tesz jót a szülő alvókájának hosszú távon az együtt alvás. Felnőtt ember is sokszor megébred egyébként, ő még kicsi, fejlődik az idegrendszere, így tudja lekommunikálni, feldolgozni a megébredést, amit valszeg fel sem fog, ahogy általában mi sem.

2021. ápr. 18. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Ne
2021. ápr. 18. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
53%
Nem tudom a választ, de nem érzem normálisnak. Mi együtt alszunk, nincs hely és nem ébredünk fel egymás zajaira és nem sír fel éjjel soha, maximum ha hangosabb a tv a másik szobában.
2021. ápr. 18. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

En sem ertem a problémádat teljesen. A fiam egy éves múlt. Nem tudok vele aludni, pedig régen aludtam vele. Pont ezért mert felebresztgetjuk egymást. Tegnap éjjel ő is felsirt valamikor éjfél körül. En meg ébren voltam és nem történt semmi. 30 mp múlva aludt tovább. Nyilván ha már alszom és vele akkor en erre jól felébrednék. Ezért alszom másik szobában. Össze van nyitva a két szoba a gardrobon keresztül és en meg fuldugot is használok. Így az ilyen kis rövid felnyusszentesekre nem kelek fel. Ha komoly a baj sír vagy kiabál azt meg meghallom fuldugoval is.

Hogy konkrétan válaszoljak a kérdésedre. Lehet, hogy soha. 32 leszek idén. Életemben kb 3x aludtam át ejjelt felkelés nélkül ebből az egyik egy Amerikai 12 órás repülőút plusz időeltolódás eredménye volt. Egyébként minden éjjel felkelek legalább 2x pisilni/inni. Egyszerűen vannak emberek, akik nem alszanak egyhuzamban 8-10 órát soha.

2021. ápr. 18. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Én sem tudom a választ. 4 éves fiam hajnalban ébred meg mindig. Olyan 2 és 4 óra közt. Nem függ az együtt alvástól mert néha velem, néha az apjával és egyedül is alszik.

Sosem pisil, sosem iszik csak szól, hogy anya.

Én is megébredek minden éjjel de csak annyira, hogy ránézek az órára és alszom is tovább.

Lehet, hogy a te gyereked is mindig meg fog ébredni éjjel, de majd egyszer csak vissza alszik nélküled.


Azt viszont nem értem, hogy miért nem alszik mással. Pici korától szoktatni kellett volna hozzá. Mi felváltva alattunk és alszunk vele így mindkettőnknek van nyugodt éjjele. Nagyszülőnél is egy éves korától pár hetente ott alszik.

2021. ápr. 18. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Mit varok? Hogy nyugodtan aludjon, nem ertem hogy mitol riad meg. Ha kulon aludnank akkor is felkelnek ra hogy sir es valoszinuleg at is mennek hozza hogy megnezzem jol van e, tehat ebbol a szempontbol teljesen mindegy hogy kulon alszunk e vagy sem. Karacsony elott koltoztunk uj hazba, igy meg nem akartam egybol kulon szobaba rakni, amig megszokja az uj helyet, de tervben van, van is szep sajat szobaja. Mig kisebb volt sokszor volt, hogy nagyszulok fektettek le, semmi gond nem volt, de akkor sem egesz ejszakara voltam tavol. Most meg azert nem eroltetem, hogy naluk aludjon, mivel tudom, hogy altalaban tobbszor megebred, szuleim meg mar nem fiatalok ugyhogy nem akarom oket terhelni. Egyebkent azota talaltam egy erdekes dolgot, “ejszakai terror” letezo dolog, pontosan a kislanyomra illik. Ha valakit erdekel.

[link]

2021. ápr. 19. 14:44

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!