Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » Kislányom csecsemőkora óta...

Márton Nikolett kérdése:

Kislányom csecsemőkora óta úgy alszik el, hogy babakocsiban ringatom, s miután elalszik átteszem az ágyába. A baj csak az, hogy lassan 3 éves lesz és még mindig így alszik. Hogyan szoktassam le erről, hiszen lassan már bele sem fog férni?

Figyelt kérdés

2014. márc. 17. 09:36
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
65%
nekem kislányom 2éves koráig így aludt el de csak napközben, este a saját ágyában, egyszer csak elhagyta a babakocsit, egyik napról a másikba, onnantól úgy aludt el,hogy ült az ölemben (nem ringattam) 1-2 hét múlva viszont ha álmos letettem az ágyba és elaludt, de volt,hogy magától ment az ágyba, szóval nálunk saját magát szoktatta le!
2014. márc. 17. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
53%

Csak egy ötlet: mi lenne, ha eltennéd a babakocsit, és azt mondanád, hogy kölcsönadtad egy kicsit valakinek, hogy akkor mit reagál.

Ha minden kötél szakad, akkor hamar "visszahozza", ha nem annyira, akkor még marad.

Néha furák a gyerekek, amihez nagyon ragaszkodnak, és egyszercsak "eltűnik", néha olyan könnyen elfogadják a nem létét, hogy nem győzünk csodálkozni.

Nálunk a cicivel volt ilyen, nagyon függő volt, aztán egyik napról a másikra "nagyon rossz íze lett", és simán aludt nélküle, mindenféle sírás, keresés nélkül.

De olvastam már cumival is ilyet (elveszett), hátha esetleg bejön nálatok is.

2014. márc. 17. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Mi is mindig kölcsön adjuk a babáknak(mondván nekik való),egyszer-egyszer el is fogadta és elaludt az ágyában,de legtöbbször még vissza kell kérni.Pedig tudja,hogy a babáknak való és azt is szoktam mondani neki,hogy az oviban sem lesz babakocsi.De a megszokás nagy úr nála.
2014. márc. 17. 10:09
 4/13 anonim ***** válasza:
63%
Egyszerű, lefekvéskor beteszed az ágyába, olvasol neki mesét, simogatod, puszi, villany le és alvás.Ha hisztizik elmagyarázod neki, hogy anya meg apa is így alszik, nem babakocsiban, a nagylányoknak már nem kell.
2014. márc. 18. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
64%

Tedd el a babakocsit,és többet ne vedd elő.

pár nap lesz a nyekergés,aztán el is felejti.

Légy következetes,ne engedj neki ha 2 könycseppet hulljt...már csak magad miatt se,hisz gondolj bele,mit mondasz majd az oviban mikor üvölt a gyereked hogy anya hozd a babakocsit.....

2014. márc. 20. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem is 3 éves korban már lehet ezt "drasztikusan". Elteszed a babakocsit és kész, esetleg kap "helyette" vmit, picit lehet trükközni, (akár egy új szertartást kitalálni, 5perc bábozás, meseolvasás, esti fényjáték a falon.. ) de a lényeg, hogy max 1-2 nap hiszti lesz aztán el is felejti. Viszont akkor már ne engedj!
2014. márc. 20. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat.Végül is igazatok van,ő már "nagylány"
2014. márc. 21. 21:22
 8/13 anonim ***** válasza:
Miért emelted ki a kérdést?
2014. ápr. 4. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Mert továbbra is várom más szülők tapasztalatait, ötleteit ebben a kérdésben,s hátha így több válasz érkezik.
2014. ápr. 4. 17:34
 10/13 S.O.S vagy HELP válasza:
Szia én még nem vagyok teljesen felnőt de van 7 unokahugom... szépen lassan el kell magyarázni neki ha már érti hogy az ágyban ugyan olyan jó stb ha nem hallgat akkor egyik este be kell mellé feküdni az ágyba és mesélni neki mert azt nagyon kedvelik de ők is picik elfognak aludni még van egy hettem hogy felnőőt legyek de sok sikert kívánok nektek
2014. ápr. 4. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!