Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » Kislányom márciusban lesz...

Nittababy kérdése:

Kislányom márciusban lesz 3éves nem alszik el csak ha ringatom és énekelek neki mit csináljak hogy magától elaludjon?

Figyelt kérdés
2013. okt. 16. 15:44
 1/8 anonim ***** válasza:
Ha már rászokott erre, nem fog magától elaludni. Nekem is ez volt, aztán inkább áttértünk arra, hogy mellém fekszik és mesélek Neki (mert már nem bírom el fél órán keresztül). Egyébként én nem erőltetem az alvást, ha nem akar aludni, ne aludjon. Ha álmos a meséléstől is elalszik 5-10 p alatt.
2013. okt. 16. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
0%
pedig minél előbb el kell kezdeni-mert lassan óvodás lesz.biztos lesz orditás,de nem szabad feladni.be kell rakni az ágyba-ha kiszáll,feláll-vissza.lehet,hogy 100szor is,de a következő napon,már csak 50szer-és ez csökken,ha nem adod fel. a suttogóban nagyon jó praktikák vannak
2013. okt. 17. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Igen ahogy leirták elöttem.... rakd csak le, s üvöltés tuti lesz, de nem azért mert fájna neki valamilye, hanem azért mert hozzászoktattad.

Lehet hogy jó pár órán keresztül fog sírni, de ahogy telnek a napok majd hozzászokik.

Mesélés jó trükk :) Ha álmos, akkor a mesétől tuti elalszik.

2013. okt. 17. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Szépen lassan kell megvonni tőle a ringatást. Pl a melléfekvés nem rossz ötlet :) Én akkor ringatnám, ha extra napok/esték vannak.

Első alkalommal hatalmas sírás lesz, kitartást hozzá!

2013. okt. 17. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim válasza:
100%

Szerintem is feküdjetek le együtt, és meséljetek. Először lehetne olvasni, aztán sötétben, fejből (végül is ez a valódi mesélés, az előbbi csak felolvasás). Egyébként a mesélés nem trükk, hanem a gyerekek alapvető szükséglete. Viszont a mese célja egyáltalán nem az elaltatás, de attól még alvás előtt nagyon jó mondani. Az óvoda miatt fölösleges aggódni, a gyerekek megértik, hogy mindenhol mások a szokások, elvárások, ezzel nem lesz semmi gondja. Személy szerint a suttogót és társait, a gyerek kitartó ordíttatását messziről elkerülném. Lehet, hogy elérnéd így is a kívánt célt, de a "mellékhatásokkal" sokkal több több kárt okozol, mint amennyi a hasznod lesz. Akkor is, ha sokan elmondják, hogy ők is így csinálták, és semmi baja a gyereküknek. Ezt most még nem tudhatják, később pedig nem ismerik el... (Tudom, ez a nézetem nem lesz népszerű.)

Egyébként a lényeg, hogy semmit nem rontottál el, az éneklés a lehető legjobb ötlet volt, így biztonságban érzi magát melletted, ez pedig segíteni fog neki a ringatás nélküli elalvásban. (Három gyermekem van, mindhárom máskor és máshogy szokott rá az önálló elalvásra, de mindegyiküknek sikerült, mikor megértek rá!)

Minden jót!

2013. okt. 19. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Ötös válaszoló! Küldenék több zöld pacsit, de csak egyet lehet.


Kérdező! Éneklést nem hagynám abba, a ringatásról pedig úgy szoktatnám le, hogy előtte pár napig többször elmondanám, hogy ő már ügyes nagylány, nincs szüksége ringatásra. Esetleg valami pici ajándékot kilátásba helyezni, ha ügyesen elalszik.

2013. okt. 19. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:
Nekem egy majdnem két éves lányom van ő nem hajlandó a saját szobájába aludni csak mellettem mesélhetek én neki órákat is de amit átviszem a szobájába kiveri a hisztit (egyedül nevelem lehet az az oka de nekem nem volt ilyen gondom.)
2013. okt. 21. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:

Az en lanyom csak ugy aludt el ha fogtam a kezet. Volt hogy ejjel 2-ig is fent voltam amig elengedte. Harom eves gyereknel elmeletileg mar meg kell tudni beszelni a problemat. De ilyen esetben a lanyok altalaban erzekenyebbek, nagyobb a kotodes a szulohoz. Feltetelezem elso gyermek. Mindenkinek megvannak a sajat megszokasai - sokszor meg a 18+ gyerek sem tud elaludni a kedvenc macija nelkul. Tulajdonkeppen nem kel semmit sem csinalni. Az egyik elmelet szerint hagyni kell hadd uvoltson, majd csak elalszik. Mukodik, de nem jo. Hosszu tavon felbomlik a kotodes es megszunik a bizalom.

Szerintem ilyen esetben a legfontosabb hogy anya / apa - barmelyik - ugyanabban a szobaban aludjon mint a gyerek, hogy erezze hogy nincs elkulonitve. Dugni raer kesobb is. Mert egy dolgot jo megjegyezni: a gyerek ugyanolyan onzo leny mint a ferj / feleseg es osztonosen felhaboodik ha elhanyagollyak vagy masodrenduve minositik. Ezert nevezik gyerek"vallalasnak" a szulest. Vallalni kell a vele adodo "kellemetlensegeket". Azert tettem idozojelbe a "kellemetlenseget" mert akinek a gyerekvallalas kellemetlenseget, vagy akar aldozatot, terhet jelent az inkabb ne vallaljon.

" Mennyi aldozatot hoztam erted es ez a hala? " stb.

2013. okt. 29. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!