Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » Hogyan alakítsunk ki kisbabákn...

Hogyan alakítsunk ki kisbabáknál napirendet és alvási procedúrákat?

Figyelt kérdés

Teljesen elvesztem a sok okosságban, amit a neten olvasni. 5 hetes a kicsi lányom, és szeretném már most nem elrontani a dolgot. Cicin alszik el, mert olyan nincs nála, hogy elég a tejcsiből, azaz sosem fordítja el a fejét, helyette 20-30 percig szopik, és elalszik. Aztán van, amikor sikerül a kiságyba úgy beletenni, hogy nem kel fel, máskor pedig még ringatni kell egy csomót, hogy folytassa az alvást.

Igény szerint szoptatok, nagyon változó, hogy napi hány alkalommal.

Szeretném, hogy ne csak cicin aludjon be, illetve jó lenne egy ütemterv is, amihez tarthatnánk magunkat, bár igény szerinti mellett elképzelésem sincs, hogy ez hogyan lehetséges.

Ja, és hasfájósok is vagyunk, tehát van, amikor elalszik szegényke, de a fájdalomra felkel, ez miatt van, hogy több órán keresztül altatjuk. Napközben szintén a hasfájás miatt van, hogy csak a babakocsiban, vagy a babahintában nyugszik meg.

Milyen tippeket, tanácsokat tudnátok nekem adni?



2021. júl. 23. 18:27
 1/8 anonim ***** válasza:
63%
A napirend magától fog alakulni, a gyerek beállítja magának. Most még ez elképzelhetetlennek tűnik, de szuperül kiszámíthatóak lesznek az alvásai/evései is. A napközbeni alvásai még sokáig kaotikusak lesznek, tök változó, hogy 20 percet vagy 2 órát bírja ébren, ez majd 3-4 hónapos korára fog beállni, ezt nem is érdemes nagyon szabályozgatni. Az esti rituálé sorrendjéhez ragaszkodj mindig, meg nagyjából egy időponthoz. Ha fáj a hasa, akkor hason altasd.
2021. júl. 23. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
62%

Minden rosszindulat nélkül írom, hogy túl sokat vársz egy 5 hetes babától, és magadtól is. Ennyi idősen még nem kell semmi "ütemterv". De tényleg semmi. Az jó, ha van egy esti rituálé, és mondjuk mindig ugyanakkor van a fürdés (bár úgy tudom, újabban a mindennapos fürdést sem ajánlják, úgyhogy nem tudom, mi van helyette), de egy ilyen pici baba nem fog mindig ugyanakkor elaludni.

Majd lassan, de tényleg lassan ki fog alakulni a szoptatás ritmusa - ami nem azt jelenti, hogy onnantól majd órát lehet hozzá igazítani, de nagyjából tudni fogod, hogy egy etetés után mikor fog jönni a következő -, de igazán a hozzátáplálás megkezdésével fog ebbe rendszer jönni, amikor mondjuk mindig ugyanakkor kapja a tízórait, az ebédet stb. De ez még nagyon odébb van.

Fél éves kor körül kezd majd kialakulni valamiféle napirend, és 1 évesen fog stabilan beállni. Aki azt mondja, hogy az ő pár hónapos babája már napirend szerint él, az minimum túloz.

A cicin elalvást pedig szeretik a babák, megnyugtatja őket, ez ellen nem igazán tudsz mit csinálni szerintem. Nem mindegyik baba csinálja, de nagyon sok igen.

2021. júl. 23. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
67%

Te hogyan alakíts ki?

Sehogy


Majd ő alakítja magának....

Nálunk is 1 biztos pont volt, az esti fürdés. A többit ő alakította.

2021. júl. 23. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
50%

Nálunk 7 hónaposan alakult ki napirend teljesen természetesen. Ilyenkor úgyse tudsz semmit ráerőltetni, csak ha sírni hagyod, tehát a napirendhez ragaszkodva nem alszik amikor álmos, és időre eszik. De akkor készülj fel arra hogy bőgni fog.


Nem tudsz két lovon egy seggel ülni, vagy igény szerint csinálod, vagy nem, a kettő együtt nem megy.

2021. júl. 23. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Nagyon köszi nektek, kicsit megnyugodtam, hogy nem kell ezzel annyira kapkodni.

Sajnos a hason altatás nem működik, mert azt nagyon nem szereti. Ha fáj a poci, akkor csak a masszív ringatás, a babakocsi vagy a hinta képes megnyugtatni.

2021. júl. 23. 19:52
 6/8 anonim ***** válasza:
83%

Én is csak türelmet tudok javasolni. 2 gyerekemet szoptattam igény szerint. Az elsőnek három hónaposan alakult ki a napirendje. Akkor lett némileg kiszámítható, amikor már 1-1.5 órát ébren tudott lenni.

Drága másodszülöttemnek akkor lett csak napirendje, amikor sikerült kiváltani nála egy étkezést, azaz 7 hónaposan. Más habitus, más rendszer.

A nem cicin altatásra náluk az vált be, hogy mindig ébredéskor szoptattam meg őket és nagyon figyeltem az álmosság jeleit (ásítás, szemdörgölés, "semmisejó"), ha eltaláltam, akkor átöltözés+dúdolás+sötét procedúrával elaludtak. Ha nem találtam el, akkor ringatással, szoptatással tettem le őket. De gyakran előfordult a második babámnál, hogy karban aludt, főleg délután, amikor a nagynak is kellett a pihenés.

2021. júl. 23. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Nekünk egyetlen dolog volt mindig fix a kezdetektől, az pedig a hétórás fürdés. Aztan szépen lassan minden beállt, kialakult a babának az alvasritmusa, kiszámíthatóva váltak a napok.


Ne aggódj, tok jól csinálod! Jó babazast!

2021. júl. 24. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
Itt aztán megéri segíteni az embernek.
2021. júl. 24. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!