Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Betegségek, oltások » Volt már veletek ilyen? Az 1...

Volt már veletek ilyen? Az 1 évesem ma végig üvöltötte az egész oltási procedurát onnantól hogy beléptünk a vizsgálóba, addig amig felöltözve ki nem léptünk.

Figyelt kérdés

Annyira kellemetlen volt. Ahogy bementünk már megindet mert csomó gyerek várakozott és 2 nagyobb fiú tiszta erőből, iszonyat hangosan püfölt egy tanulóasztalt. De ott igazából más gond nem volt. Aztán mikor bementünk a vizsgálóba és letettem az ágyra, nem volt megállás. Sívított, ordított, torka szakadtából sírt mint akit ölni fognak. Folyamatosan nyúlt felém és sirt, sírt. Hiába csak mérték... aztán megkapta az oltást és alig birtam felöltöztetni mert amit letettem ordításba tört ki. Rendesen lefőttem azalatt a 20 perc alatt.

Viszont sok gyerek volt előttünk, kisebbek, nagyobbak.. és egy se csinálta ezt. Eddig ő is nagyon aranyos volt mindig. Még ha sírt is nem ennyire.

Nektek volt már ilyen? Mondta nekem a védőnő, hogy 1 éves kor után már sokkal rosszabbul birják az ilyesmit a gyerekek. De erre azért nem számítottam. Ezután mindig ez lesz most már?



2020. febr. 20. 13:18
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
88%
Nem valószínű, hogy most már ez lesz mindig, de igen, lehet ilyen. Szerinted hány ilyet láttak már előtted? Nem kell ezért kétségbe esni.
2020. febr. 20. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
13%

Igen, de minket ilyenkor haza küldött a doktornö, hogy menjünk vissza másik idöpontba. Mert ha sírva vizsgálja meg, akkor a gyerek félni fog töle, és a cél, hogy az orvoshoz szeressen menni a gyerek.

De ordítva a doki meg sem tudta vizsgálni az oltás elött, ordítás közben se a tüdejét se a szívét nem hallja rendesen...


Következö alkalommal nem ordított a lányom. Együtt müködött, és nem volt gond.


De egy nagyobb balesetnél fogorvosnál is volt ilyen, hogy 2 évesen az állkapcsára esett, és a doki messziröl nézte csak meg, nem nyúlt a szájába, mindent nekem kellett csinálni, és 2 hét múlva újra menni, akkor is csak az újját tette be a szájába(persze nem volt probléma), és csak a harmadik alkalommal vizsgálta meg rendesen. pedig ott nem is sírt, de a cél a fogorvos szeretése...

2020. febr. 20. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Én teged nem ertelek. Már okosabb es emlékszik es csupa olyan dolog történik ott ami neki rossz es felelmetes es ezert üvölt. Majd még okosabb lesz és nem sir. Ezen nincs mi kellemetlen legyen.
2020. febr. 20. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
86%
Persze, hogy volt. Teljesen normális. Inkább az a fura, hogy más gyerek nem ordított éppen akkor.
2020. febr. 20. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

Köszi a valaszokat!

Persze, tudom hogy egyre okosabb, emlékszik is dolgokra, meg nyilvan azt látja hogy csomó idegen őt nézi, vizsgálgatja és ez zavarja.

Csak hát ezentúl rengeteg ilyen lesz még, és nyilván nem örülök annyira hogy így megviseli őt, és ezáltal persze engem is (főleg mert nagyon kellemetlen és tehetetlen vagyok/voltam)...szerintem egy anyuka sem akar ilyen helyzeteket átélni még ha muszáj is.

Amúgy a 2# válaszoló nagyon szerencsés! Jó volna több ilyen orvos, nálunk futószalag van, az is hosszú csúszásokkal.


Minden esetre azért én bízom benne hogy legközelebb könnyebb lesz vele.

2020. febr. 20. 13:52
 6/12 anonim ***** válasza:
89%
Nekem is kb ekkor kezdte, és sajnos azóta is ez van minden mérésnél is nem csak az oltásnál. Sőt ha én megyek terhesgondozásra, és ő is jön velem nem is hajlandó belépni a vizsgálóba, ha meg beviszem ugyanúgy ordít mint akit ölnek, pedig nem is csinálnak vele semmit.
2020. febr. 20. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
91%
Mindkét gyerekem ördögűzőset produkált a fél éves oltás után, ha meglátták a dokinőnket. Hiába vette extra játékosra a figurát, kb 2-2,5 évesen barátkoztak meg vele.
2020. febr. 20. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
89%

Nálunk szintén ugyanez van.Ha oltást kapott, ha csak simán súlyt és hosszt mérnek üvölt.Nem szereti.Pedig normális a gyerekorvos, próbálják plüssökkel terelni a figyelmét, de nem működik nála semmi.

Nem biztos, hogy mindig ez lesz de van rá esély hogy egy ideig igen.

2020. febr. 20. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
51%

Oltáson még nem, de múltor az 1 évesem egy ultrahangot végig üvöltött, mondjuk nem csodálom, lefogva keze lába, rajta az EKG tappancsok, hideg zselé meg minden. De az orvos is tök bunkó volt, nem tetszett neki, hogy így üvölt :S Pedig magán alapon voltunk elég súlyos pénzért na mindegy.

Oltáson még nem volt ilyen, de azóta kicsit én is félek, hogy többször lesz már ez.

2020. febr. 20. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk is ugyan ez volt legutóbb, mikor a 18 hónapos oltásra vittem. Soha előtte nem volt gond, totyogott a váróban, vagy ült az ölemben, most meg már ahogy kiszálltunk a kocsiból teljes erejéből ordított és csimpaszkodott a nyakamba. Gindoltam majd bent megnyugszik, de csak rosszabb lett, megmerni is alig tudta a védőnő, folyton csak mutatta az ajtót, hogy ki, ki. Az oltásra már annyira felhergelte magát, higy meg sem érezte. Ahogy eljöttünk es beültünk a kocsiba elmúlt minden baja.
2020. febr. 20. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!