Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » Tényleg baj hogyha nem aludja...

Tényleg baj hogyha nem aludja át az éjszakát? Többi lent

Figyelt kérdés

Van egy 15 hónapos kisfiam. Nagyjából leírom az esti rutinunkat: 6-7 óra körül vacsorázik (általában amit mi), utána még játszunk. Fél 9-kor fürdik, majd 9 óra körül lerakjuk aludni, ilyenkor kap tejet. Van hogy nehezebben alszik el, van hogy könnyebben, nyilván ez függ attól, hogy mennyire fáradt el. (Napközben egyébként 1,5 - 2 órát alszik egyben délben és kész).

Mostanában az első kelése fél 1 és fél 2 között van, majd rá 3 órára megint felkel. Ilyenkor iszik tejet és vissza is alszik.

A védőnő szerint már régen át kellene aludnia az éjszakát...

Valamit rosszul csinálunk? Mit tehetnénk másképp, hogy lehetne rávezetni, hogy átaludja az éjszakát? Tapasztalatok érdekelnének.

Nyilván tudom, pl nemrég jöttek a rágó fogai, ilyenkor megébred, de van hogy 'indokolatlanul' is felkel enni.. nem tudom mit tehetnék. Vannak jobb időszakok, havi 1/2 alkalom amikor akár 3-4 éjszakát is át alszik, de utána megint történik valami, és óramű pontossággal ugyanakkor megébred.. másnál is volt így? Nálatok hogy alakult végül?


2021. aug. 20. 20:52
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
Azt kihagytam, hogy néha egy-egy ilyen éjszakai kelésnél vizet adunk neki, néha beválik, és elalszik vele, de inkább nem, csak tejjel..
2021. aug. 20. 20:53
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Nem baj. Csak kellemetlen.

Az én lányom 5 éves koráig nem aludta át. Ez van. Mindig kért inni vizet.


A gyerekek nem úgy múködnek, hogy "kell már tudnia, kell már csinálnia".

A gyerek nem robot.


A védőnők egy része pedig nagyon türelmetlen. Nem lehet egy határidőt ráerőltetni az összes gyerekre.....

2021. aug. 20. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
77%

Viszont a fürdés kicsit későn van.


Én a te helyedben 19:30 körül megfürdetném. 20kor mese,

és utána villanykapcsolás.


Ez a felébredésektől független észrevétel. Azok még sokáig nem fognak eltűnni. Főleg nem a védőnő parancsára :).

2021. aug. 20. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

Eddig nem feltétlenül 'zavart' vagy hogy mondjam, hiszen úgy voltam vele, hogy majd idővel ez is eljön, amikor átaludja, biztos nem viccből ébred meg.

Viszont ezzel teljesen szöget ütött a fejembe a vedono, hogy 'mert miért nem aludja át, már át kellene' . Mert nem, mit mondhatnék?! Csak aztán jön az okoskodás, meg ezt vagy azt nem jól csinálom.

2021. aug. 20. 21:03
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Én soha életemben nem aludtam át az ejszakát. Minimum egyszer mindig keltem inni és pisilni. Kívancsi vagyok, erre mit mondana a hiperszuper védőnő.
2021. aug. 20. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Igen, a fürdetés régebben fél 8-kor volt, de aztán jött az óra átállítás, és végül így maradt.. de úgy tűnik neki ez így teljesen jó, hamarabb nem álmos, így kétlem, hogy el tudnánk előbb altatni.. :/
2021. aug. 20. 21:04
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
A lányom igaz csak 13 hónapos, de 1-2x kel még éjjel inni. Most volt védőnő váltás (a régi nyugdíjba ment). Ő problémázott az éjszakai kelésen, az új meg mondta, hogy majd átalussza egy idő után. Nem értettem, hogy miért fáj a védőnőnek, hogy kel a gyerek, nem neki kell felkelnie hozzá.
2021. aug. 20. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
Dehogy kellene átaludnia. Van aki igen,van aki nem. A 2 évesem még mindig legalább 3szor ébred és sosem gondoltam volna,hogy ez baj lehet. Ez ilyen így jártunk kategóira
2021. aug. 20. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

És, mit csinál a védőnő, ha nem alussza át?

Csak gondolkodj el rajta. Semmit. Ennyi.

Ne ragozd túl. Ez teljesen egyéni.


Ha nagyobb lesz, elérhető helyen legyen neki víz kulacsban, vagy pl Kubus palackban, mint nálunk. Felkel, iszik egyedül és alszik tovább.


Amúgy pl anyám a mai napig kijár éjjel wc-re. Na, akkor ő mikor fogja átaludni az éjszakát? 62 éves.. :).

2021. aug. 20. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

Soha az életben még nem aludtam át az éjszakát, csak szólok :D pisi meg ivás mindig van :D


Esetleg tényleg az éjjeli tejről lehetne leszoktatni. Én 16 hónaposan szoktattam le a szoptatásról, azóta csak vizet kap éjjel, azóta csak egyszer kel, pelust cserélünk, iszik és alszik tovább. Amíg kapott tejcit, sokkal többször kelt.

2021. aug. 20. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!