Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » 7hónapos a kisfiam és rettenet...

7hónapos a kisfiam és rettenetesen alszik 2hónapja! Már kipróbáltam amit az orvosom ajánlott mert ő is azt mondta már át kellene aludja az éjszakákat! Valami jól bevált taktika van erre?

Figyelt kérdés
9 fele alszik el és kb két óránként felkel vergődik.van hogy éjféltől hajnali 2ig próbálkozok hogy visszaaludjon..sokszor úgy ébred fel,mintha reggel lenne.az orvosom azt mondta éjfél után csak inni adjak neki.el is fogadja a vizet és nem éhes ez biztos.két foga jött ki alul most,gondoltam az viseli meg.sokszor csak a cumijàt keresi és azzal alszik vissza.Én már nagyon ki vagyok merülve.napközbeni alvás is lehet az oka?délelőtt 2-3órákat alszik.délután kb 2óránként fél órákat.De ilyenkor nem tudok lefeküdni vele aludni mert főzök stb mert mikor fent van figyelnem kell ugye rá mert mer feláll mászik.nagyon aktív.Szükségem lenne valami tanácsra!!köszönöm szépen!!

2017. aug. 14. 06:44
 1/10 anonim ***** válasza:
0%
Először is sz.ard le a főzést és pihenj te is mikor ő. Nincs értelme annak hogy nem pihentél ki tudja mióta. Lehet nem kellene hagynod hogy napközben annyit aludjon. Ébrezd fel és ha napközben elfárad talán éjjel jobbat alszik.
2017. aug. 14. 06:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
82%
Olyan nincs, hogy át KELL aludni. Én felnőtt vagyok, de én is felébredek éjszaka, csak én átfordulok a másik oldalamra, és alszom tovább. Egy 7 hónapos ha felébred éjjel, akkor nem tud egyedül visszaaludni, kellesz neki.
2017. aug. 14. 06:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
78%
A faim 12hónapos, és még mindig nem alussza át az éjszakát. 10 hónaposan magától elhagyta a cumit. Még mindig 2x eszik éjjel. Nappal 2x2 órát alszik. Ne siettesd. Még kicsi. Normális, hogy ilyen.
2017. aug. 14. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Az én 7 hónaposom is kb így alszik, talán 2-3 hónapja, pedig előtte hamar átaludta az éjszakát. De szerintem is normális, főleg, ha fogzik. Sok gyerek még 2 évesen is ébred, sőt, ha nagyobbak meg kijárnak pisilni stb...

Napközben én sem tudok pihenni, mert van egy ovisom is, ő már nem alszik nappal.

Majd jobb lesz, kitartás. :)

2017. aug. 14. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Az orvosod fejleszthetné a tudását. Ajánlom ezt a két cikket:


[link]


[link]


Sajnos van ilyen időszak, túl kell élni. Mi is átestünk rajta, az 1 évesem kb. 1,5 hónapja alszik jól éjjel.

2017. aug. 14. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

A fiam 16 hónaposan aludta át először az éjszakát, amikor leválasztottam a ciciről. Egyedül a szomjúság vagy a fogzás ébresztette.

Amikor a 6 hetes vizsgálaton voltam, akkor mondta a doki, hogy már át kellene aludnia az éjszakát a babának! ???WTF????

2017. aug. 14. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Az én fiamnak is megmondta mindenki, apa, anyukám, anyósom, barátnők, rokonok stb. stb., hogy xy idősen már bizony bizony át kellene aludni az éjszakát, és hát na, az én fiam pont le......, hogy mit kellene csinálnia. Ilyen idős korában pont így aludt éjjel, ahogy a tiéd. A legdurvább az volt, amikor 2-3 órákat fent volt éjjel, pedig akkor még a foga láthatóan nem jött, mondjuk a védőnő mondta, hogy attól, hogy nem látom az ínyében már javában tarthat a mocorgás és az sem túl kellemes. Próbáltam ilyen-olyan babateát, homeós bogyókat, igazából egyik sem nagyon vált be, ő egyszerűen ilyen volt. De! Másfél éves korában került bölcsibe, azóta átalussza az éjszakákat. Szóval nálunk az volt a fordulópont.

Mondjuk én elég rossz alvó vagyok, lehet, hogy ez is benne van.

Egyet tudok mondani, kitartás és ahogy már előttem is írta valaki, dőlj le Te is, amikor a kisfiad alszik. Ha nem is alszol, csak csukd be a szemed és pihenj, nekem azok a kis szusszanások vagy néha 20 perc alvás is sokat tudtak segíteni.

2017. aug. 14. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Olyan jót röhögök mindig ezen az át kellene aludnia az éjszakát szövegen :D Minden baba más, nem gépek. A felnőttek se alusszák át mindig az éjszakát. Elmúltam 29, és felébredek arra, hogy szomjas vagyok, pisilnem kell stb. A lányom elmúlt 2 éves, és egyszer ő is felkel inni, meg szól, hogy menjek mellé, vagy ő szeretne mellém jönni. Ritka, mikor ébredés nélkül alszik reggelig.

Egy 7 hónapos gyakorlatilag nonstop fogzik, mozgásfejlődik, alakul a szeparációs szorongás, teljesen normális a gyakori ébredés éjjel.

2017. aug. 14. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm szèpen mindenkinek!akkor megfogadom a tanácsokat és ledőlök vele én is majd.Akkor még lesz pár hónapunk így, úgy nézem :D
2017. aug. 14. 13:28
 10/10 anonim ***** válasza:
Most kezdődik a fogzási időszak!
2017. aug. 16. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!