Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » Mikor és hogy érdemes leszokta...

Mikor és hogy érdemes leszoktatni egy kisbabát a cicin elalvásról?

Figyelt kérdés

4 hónapos a kisfiam, csak anyatejes.


Esténként születése óta az a megszokott menetrend nálunk, hogy fürdés után 8-kor megyünk az ágyba, ott szopi és alvás. Szoptatás közben elalszik és átteszem a kiságyába.


Éjjel 2-3 alkalommal kel, az első alkalommal át szoktam tenni közénk, megszoptatom és alszunk tovább. Ilyenkor már hiába akarom visszatenni a kiságyba, felkelt és üvölt.


Nappal szintén cicin alszik el általában, le kell feküdni mellé és szoptatni az alváshoz. A cumit kiköpi. Mondjuk néha magától is elalszik, cumi és cici nélkül, de ez ritka.


A lényeg, hogy 10 hós kora körül szeretném majd elválasztani, de nem tudom, hogy késöbb nem lesz-e nehezebb. Próbáltam összebújni vele, ringatni, simogatni a kiságyában, de csak sír és ordít cici nélkül, pláne este...



2021. aug. 21. 21:56
 1/9 anonim ***** válasza:
Erre èn is kiváncsi vagyok. Az előző baba magát választotta le 9hónaposan, mert terhes lettem az öcsivel. Ez így simán ment örültem neki, hogy Ő döntőtt így. Na , de most a tesó ugyanúgy van mint Nálad és foggalmam sincs hogy szoktassam majd le az esti cicin alvásról. Jó lenne ha mással is megnyugtatná magát vagy elég lenne megölelni /simogatni, de ugye csak a cici:/
2021. aug. 21. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Ez engem is érdekelne. 6 hónapos, és kizárólag cicin tud elaludni. Próbáltam áttenni a kiságyba, de max 10 perc és üvölt. Mellettem 1x kel éjjel.
2021. aug. 21. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
0%
4 hònaposan mèg nagyon korai lenne erről leszoktatni. Van valamj okod rà, hogy 10 hònaposan mar le akarod vàlasztani? Iszonyatosan korai, 10 hònapos mèg kisbaba.
2021. aug. 22. 00:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
34%
Most 20 hónapos a kislányom, magát kezdi el szépen lassan elválasztani. 1 év alatt szerintem nagyon korai lenne, nehéz lesz. Erre nem lehet tréningezni egy kicsit, magától fogja abbahagyni, vagy mikor valami miatt muszáj lesz akkor pár nap ordítás árán leszoktatják.
2021. aug. 22. 03:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
35%
Másfél évesen választottam el. Ilyen hamar eszembe se jutott volna. Akkor is csak azért mert már nem is igazán szopizott normálisan. Illetve bölcsi előtt mindenképp abba akartam hagyni
2021. aug. 22. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Azért akarom elválasztani majd, mert 1 éves kora körül már próbálkozni szeretnénk a tesóval, szóval jó lenne, ha addigra megjönne ês rendeződne a cikluson.
2021. aug. 22. 08:53
 7/9 anonim ***** válasza:
25%
Kisfiam 9 hónapos korától rendszeres ciklusom van úgy, hogy másfél éves koráig szoptattam
2021. aug. 22. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Értem, 7-es. Ha megjön addig, nyilván én is szoptatok tovább.


De ezt nem tudhatom és a kérdésem az volt, hogy lehet a cicin altatásról leszoktatni egy babát, erre szeretnék választ kapni.

2021. aug. 22. 12:30
 9/9 anonim ***** válasza:
71%
Elvileg addigra a hozzátàplálás miatt ritkábban fog mellre kerülni így nem annyira leszel már védett lehet összejön a baba ígyis. Mint látod nekünk így sikerült pedig meg se jött még :D 1#es vagyok :)
2021. aug. 22. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!