Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » Szerintetek erdemes leszoktatn...

Szerintetek erdemes leszoktatni a cicin elalvasrol nappal a 6 honapos babamat, ha ejszaka velem alszik es szoptatom ejjel?

Figyelt kérdés

#szoptatás #altatás #cicin altatas
2015. jan. 31. 21:22
 1/10 anonim ***** válasza:
28%

Ha befejezte a szopást, akkor tedd a kiságyába, és hagyd, hogy egyedül aludjon. De ékszaka se altasd veled, és már ne is szoptasd.

Ha nem teszed, akkor még 2 évesen is csak így fog aludni.

2015. jan. 31. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
2%
Hát lassan ideje, nem lesz egyszerű 10-11 hónapost is így altatgatni, vagy vállalod előre, hogy 1,5-2 éves koráig így fog menni. 10 hónap körül erősödik az akaratuk, egyre jobban kiadják, amit akarnak és nem kapnak meg, azért írtam ezt a kort. Vagy leszoktatod lassan legalább az éjszakákról, vagy majd jöhetsz kérdezni újra, hogy mit csinálj, mert még mindig...
2015. jan. 31. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
47%
Nem szoktatnám le. Teljesen jól csinálod.
2015. jan. 31. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
24%
Jól csinálja? Te sem alszol gondolom 2 éve és 12kilós gyereket is cicin altatsz. Szuper.
2015. jan. 31. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 Julie S ***** válasza:
53%
Nekem eszembe sem jutott leszoktatni. Most 16 honapos a lanyom, velem vagy cicin alszik, vagy ha uton vagyunk, akkor kendoben/ssc-ben. A bebiszitternel meg babakocsiban alszik. Miert vennem el tole a cicit, ha meg igenyli? Mar ugyis egyre kevesebbszer, nekem meg egyaltalan nem teher. Szoval szerintem nem erdemes leszoktatni. Ez egy fontos kotodes az elso par evben.
2015. jan. 31. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
87%
Ha tehert jelent számodra, megpróbálhatod. Amúgy fölöslegesnek tartom, mert a babák igényei változnak. Én soha nem szoktattam le semmiről a kisfiamat; most 10 hónapos, se nappal, se este nem cicin alszik el (6 hónaposan még tuti így volt), pedig még mindig szokott szopizni. Altatni sem kell, pedig ezen sem erőlködtem, egyszerűen éreztem,h már nincs rá szüksége. Persze a babák nem egyformák, vannak akiknél kitolódik ez az idő.
2015. jan. 31. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Szerintem ezt te erzed jobban, mit igenyel a babad, birod-e, stb.

En nem akartam egyutt aludni a babaval, elore bekeszultem neki bolcsovel, kis aggyal, kulonszobaval. De ugy alakult, hogy egyutt aludtunk, eloszor azert, mert nem akart szopni es majdnem elment a tejem, igy probaltam ejjel is minel tobbszor mellre tenni. Aztan ugy maradt, megszokta, hogy almaban cicizik. 21 honapig szoptattam, addig velem aludt, utana pedig amint befejeztem a szoptatast, mar ejjel sem igenyelte, nem volt semmi gond, aludt egyedul.

Masodik babat masfel eves koraig szoptattam, szinten addig igenyelte az ejszakai cicizest. Nem volt gond a leszoktatassal.

Harmadiknal is igy csinalnam, mert rajottem, hogy a baba is igenyli es nekem sem faraszto folkelni par orankent szoptatni.

Te tudod, hogy milyenek nalatok a korulmenyek, milyen a baba, te hogy birod.

2015. febr. 1. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Koszi a valaszokat. Az ejszakai egyuttalvasrol, szoptatasrol nem akarom leszoktatni, inkabb a kerdes arra vonatkozott, hogy kepes-e egy ekkora baba kulonbseget tenni, hogy mashogy alszik el nappal es ejjel. De igazabol azt gondolom, hogy igen, ugyhogy a nappalra ki fogok talalni valami mast a szopi helyett. Koszi mindekinek.
2015. febr. 1. 21:23
 9/10 anonim ***** válasza:
7es vagyok, nekem ilyen pici korukban sehogy sem ment, hogy agyban altassam el oket. Ugyhogy en ringattam babakocsiban:) De ez gyerekfuggo, ki kell probalni, nektek mi valik be. Nalunk ez azert is volt jo, mert a teraszon aludtak, friss levegon.
2015. febr. 2. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:

Ha nem nagyon kényelmetlen nektek, akkor szerintem hagyd. Egy fél évesnek még szüksége van Rád éjjel is. Meg mellesleg az sem jobb, ha éjjel át kell mászkálnod a gyerekszobába. Mert egy ennyi időstől még nem várható el, hogy éjjel ne ébredjen fel.

A kislányom 3 éves koráig szopott, éjjel is, akkor azért választottam el, mert már egyrészt fárasztó volt, másrészt meg az ovi miatt.

De az a lényeg, hogy úgy tedd, ahogy nektek jó, és nem amiatt, mert valaki azt mondta. Akkor a baba úgyis megérzi rajtad, hogy nem belső meggyőződésből teszed, és annál jobban tiltakozni fog.

Az együttalvásról meg ajánlom ezt a cikket:

[link]

2015. febr. 7. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!