Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » Mi történhetett? Mit rontottam...

Mi történhetett? Mit rontottam el? 9 hetes baba nem akar visszaaludni.

Figyelt kérdés

A babám szerdán lesz 9 hetes.

6-7 hetes koráig semmi baj nem volt az éjszakai alvással.

3-4kor kelt 30 perc szopi aztán alvás reggelig.

Mióta viszont (a védőnő szerint) kezdi az emésztést "tanulni" egyszerűen nem tud visszaaludni.

Nappal még hagyján bár akkor is jó lenne ha aludni tudna de éjjel az van h elalszik este rendesen már korábban jön a kelés olyan 1-2 körül és pl most is fél 2 óta fent vagyunk.

Nem hasfájós a baba kimondottan. Nem is sír sokat szerintem fél óránál többet egyhuzamban nem sírt mióta megszületett. Mármint szenved vele mióta ez van hogy folyton nyög meg nyomja ill próbálja és kalimpal hozzá de sírni nem sír. Erre mondta a védőnő hogy még nem érzi pontosan mikor kell nyomni vagy ilyesmi és ezért. Meg kell tanulnia.

Viszont ebből adódóan mindig úgy alakul hogy elalszik a cicin előtte ilyenkor aludt vissza de most 2 perc múlva már jön a kalimpalas meg az izgatottsag keresi újra a cicit de már csak komfortszopira szerintem.

Próbáltam mindent pl hosszan bofi néha működik de van hogy még aktívabb lesz utána.

Aztán ha csak puki van reménytelen ameddig nem sikerül vagy órák múlva ájul be mert fáradt. Ha kaki is akkor elringatom (próbáltam pelus csere nélkül és cserével is) így ha nálam van alszik de ha leteszem kezdhetem elölről. Múltkor 20 utána éjjel 45 percet vártam hátha nem alszik elég mélyen. De ha a kezemben van én attól nem tudok aludni és már nagyon kimerült vagyok. Ez éjjel is és többnyire nappal is így van de éjjel sokkal roszabb mert akkor ha elalszik se nyugodt folyton mozog álmában nappal nem.

Már nem tudom mit csináljak mert így nappal alszik egy-két nagyobbat ha kimerült az éjszakai nem alvastól de az éjszakák inkább rosszabbak.

Köztünk alszik mert a kiságyban egyenlőre nem marad meg. Ne kövezzetek meg érte de sajna anyosekkal lakunk még épül a házunk és egy szoba a miénk és sajnos nem hagyhatom éjjel sírni meg eddig nem is volt ezzel probléma. De ennek vége lesz valamikor? Vagy én rontottam el valamit? Nagyon utálom már magam sokszor és alkalmatlannak érzem magam hogy ezt is elrontottam meg nem vagyok képes elaltatni a gyerekem de nyilván a fáradtság "beszél belőlem". De már éjjeleket bőgök végig hogy hol rontottam el. Ráadásul ma oltás már előre félek.



2021. aug. 30. 03:48
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
38%

Majd átlendül. Nem kell kétségbe esni. Mindent jól csinálsz.

Igen, vége lesz, erősödik.

Aztán majd jönnek újabb problémák és kérdések. De ne feledd,

ő csak érzi, hogy neki rossz, de te tudod, hogy mi a rossz és miért.

Légy türelmes, kitartó, simogasd a pociját finoman. Ne bőgj, mert mindent érzékel, átveszi a nyugtalanságodat, feszültségedet, hiszen együtt lüktettek. Csak arra vigyázzatok, nehogy "elájulj" a fáradságtól, s megnyomd valahogy a picit. Az egy ágyban alvás ilyen picikével elég veszélyes, főleg, ha kimerült az anyuka-

2021. aug. 30. 04:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
61%

1-es vagyok. Volt, idő, amikor éjszakákat sétáltam oda-vissza a szobában,

karomon a kisfiammal, mert nem tudott aludni, sírt, hasfájós volt.

Én már majd összeestem, de ő így szépen elaludt. Viszont amint letettem,

kezdte elölről. :D

2021. aug. 30. 04:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:

Szóval: jó anya vagy, semmi kétség. Tarts ki!

:D

2021. aug. 30. 04:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a biztató szavakat. Első gyerekkel még mindentől is parázok de igyekszem összeszedni magam. Tudom mindenki ezt mondja hogy megérzi és ezt kell nagyon megtanulnom hogy nyugodt maradjak.

Az nem fog előfordulni mert eddig mindig bepotóltam a nem alvást valahogy meg ha felkel a férjem 5kor már nagy a hely akkor át megyek oda.

2021. aug. 30. 04:25
 5/18 A kérdező kommentje:
Ja igen! És jó olvasni azt is hogy nem vagyok egyedül mert anyós mindig tömi a fejem hogy egyből le kell tenni elkapatom ne legyen mindig kézben. Nekem meg fontosabb hogy kialudja magát akár ilyen áron is. Ugyanez volt a kiságy téma meg az igény szerinti szoptatással is. Mert h sokat eszik meg folyton. Na mindegy nem panaszkodni akarok itt csak hát ez is befolyásolja az önbizalmam illetve a hiányát.
2021. aug. 30. 04:28
 6/18 anonim ***** válasza:
71%
Pólyán nem gondolkoztál még? Nekünk az sokat segített, előtte volt hogy 6-7 alkalommal kelt a kicsi, de mióta pólyában altatom este 9-től simán alszik reggel 6-7-ig. Szinten 9 hetes a pici
2021. aug. 30. 04:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
81%

Nem elrontottad a gyereket, hanem babát vállalni ilyen... szerinted miért a kialvatlanság és a fáradtság az anyukák legnagyobb panasza? Mert ilyenekkel töltöd az estéid sajnos.


Másik, remélem nem csak anyósék az egyetlen ok, amiért nem hagyod sírni a gyereket.

2021. aug. 30. 04:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 A kérdező kommentje:

Lehet teszek egy próbát köszi! :)


Nem nyilván nem ők az egyetlen ok csak annyiszor megkaptam hogy lehet ám hagyni sírni nem hal bele... Ezért írtam így ha valaki ezzel jönne.

Amugy én is úgy vagyok vele eleve hogy nem hagyom szenvedni. Meg persze én is így gondoltam csak néha elbizonytalanitanak rosszabb napjaimon mert ők már több gyereket felnelveltek mit értek én hozzá xD

2021. aug. 30. 04:48
 9/18 anonim ***** válasza:
89%
Ezért se egészséges anyósékkal lakni... nehéz anyai maganiztosságot növeszteni ha lihegnek a nyakadba.
2021. aug. 30. 04:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 A kérdező kommentje:

Hát én se örültem a helyzetnek de sajnos csak így tudtuk megoldani.

De szerencsére hónapok és nem évekről van szó. Van ismerősöm akik együtt élnek és el se tudnak menni. Na azt sose vállaltam volna be. De ez már egy másik téma persze.

2021. aug. 30. 04:59
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!