Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » Hogy tudtátok önálló alvásra...

Hogy tudtátok önálló alvásra szoktatni a kisbabátokat?

Figyelt kérdés

Most nem olyan válaszokra lennék kíváncsi, hogy "letettem az ágyba, és dúdoltam még simogattam, míg el nem aludt", mert nyilván én is ezt csinálnám, ha ilyen egyszerű lenne 😃😃


Féléves lesz a kisbabám. Kezdettől anyatejes, így eleinte cicin be is aludt egyből esténként, akkor le tudtam tenni a kiságyába, de olyan 2-2,5 hónapos korától egyre kevésbé működött ez a dolog, mert mihelyst betettem az ágyába, megébredt és ordított. Simogatással, sustorgással nem lehetett megyugtatni, csak cicivel, de volt idő, hogy közénk raktam, mert másképp nem aludt, mára viszont ezt nem szereti, folyton ébred, ha mellettem van.


1,5 hónapja próbálom át szoktatni valahogy az önállóbb alvásra, eleinte járkáltam vele és úgy tettem le aludni - ciciztetés helyett-, de már ez sem jó, járkálhatok én 2 órát is, akkor is ordítva ébred, ha megpróbálom letenni a kiságyba. Ha éjszaka kel - újabban már elég gyakran -, akkor is csak cicin hajlandó visszaaludni. Úgy érzem, mikor ötödjére kelek már, akkor képtelen vagyok fél órákat járkálni vele, hátha elalszik :/


Szóval, kinek mi működött olyan kisbabával, akit egyszerűen nem lehetett letenni a kiságyba aludni?



2021. szept. 27. 21:33
 1/8 anonim ***** válasza:
69%
Velem alszik. Azt hamar megszokta. Egyébként honnan tudod,hogy a kiságyban nem kelne sokszor? :) lehet olyan típus. A fiam is sokat kel még mindig,13 hónapos. Így jártam. :) nem biztos,hogy miattad kel fel gyakran.
2021. szept. 27. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Nalunk emiatt kerult ki a kisagy a szobabol...3 honapig birtuk az orankenti 2 orankenti kelest...mozgaafejlodes,fogzas is ment ezerrel..mostanra eljutottunk odaig,hogy ha almos csak mellefekszem,simogatom es elalszik a cumival 5 perc alatt..de kelni felkel o is joparszor meg,10 honapos
2021. szept. 27. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
89%
A férjem szoktatta rá olyan mennyiségű tápszerrel ami elegendő volt neki miután a tejem már nem volt az és fél éjszaka éhesen vergődött és óránként cicit kért. Odaadta neki a cumisüveget és addig ott maradt vele, simizte amíg meg nem itta és le nem hunyta a szemét, utána kiosont. Ekkor volt 9 hónapos, azóta egyedül alszik el, már ovis. Nem vagyok biztos abban, hogy ha ezt én csinálom akkor is működött volna, szerencsére a férjem nem elég hogy partner volt, hanem ő találta ki ezt egyedül amikor már nem bírta nézni ahogy szenvedek és le is menedzselte teljesen önállóan, áldom érte azóta is.
2021. szept. 27. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
49%
Leesesgatlos agy, es en jovok ki mellole.
2021. szept. 27. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Ja, es a babafeszek+feher zaj sokat segitett. Elozo voltam.
2021. szept. 27. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
68%

Rajtam aludt hónapokig, aztán mellettem a babafészekben (mikor kelt, akkor föléhajolva szoptattam, és mikor elengedte a cicit, én csak óvatosan mellébújtam, nem ébredt meg rá), most már az ágyikójában alszik (15 hónapos).

Tényleg van olyan baba, aki éjszaka is a testközelt szereti, igényli. Meg van olyan, aki 2 hetes kora óta egyedül átalussza az éjszakát. Hát az én babám nem ilyen, ez van, az ő igényei szerint alakult az alvása (a miénk is 🤭😜). De látod mára szeret egyedül is aludni, kb. 11-12 hónapos korára érett meg az egyedül alvásra.

A babafészek egyébként remek kis találmány, a babaöblöt is ki akartuk próbálni, de az ágyunkhoz nem passzolt sehogysem, pedig az is szuper lett volna.

Kitartást!! 😉

2021. szept. 27. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
75%

Ez nem igazán szoktatás kérdése, hanem mikor megérik rá.

Szóval ha még nem elég érett az idegrendszere, a fejed tetejére is állhatsz akkor se fog menni. Kivéve persze ha nem zavar a sírni hagyás.


Akkor egy idő után elhallgat, elfárad a sírásba és elalszik, de én ezt a "módszert" barbárnak és természet ellenesnek tartom.


Fél éves a babád. Adj neki időt.

2021. szept. 27. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
Első gyerekem első perctől magától alszik. Szoptattam, betettem a kiságyba és elaludt. Rengeteget aludt, még 1,5 evésen is napi 2 alvása volt, utána állt át 1-re. 2 múlt, amikor megszületett a testvére, aki alig alszik.. nappal csak rajtam hordozokendobe néha babakocsiban 1 órát. Most is vele virrasztok , már századjára kel, a nővére 8 óta alszik és reggel 8ig fog.. Ez ilyen. Nagyrészt a babán múlik.
2021. szept. 28. 01:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!