Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » Hogyan szoktatnátok 9hós...

Hogyan szoktatnátok 9hós kisbabátokat külön kiságyba?

Figyelt kérdés
Most én alszok vele a szobájàban egy matracon. Szopizik még.

2018. jún. 8. 18:54
 1/9 anonim ***** válasza:
41%
Ezt már elrontottátok, így sokkal nehezebb lesz, mintha a kezdetektől a saját ágyában aludt volna. 😕 Mindenképp fokozatosan csináljátok, először csak nappali alvások, aztán éjjel is, de még legyél ott, amíg elalszik.
2018. jún. 8. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
21%
Ajanlom az Edesanyak szakertoi csoportot a facebookon, ott szakemberek valaszolnak a kerdesekre, hiteles ajanlasokkal.
2018. jún. 8. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Én akkor tudtam csak átszoktatni a lányomat mikor leesésgátlós ágyat kapott. Mellé feküdtem, megvártam míg elalszik, aztán mentem a saját ágyamba. Eleinte egy szobában, aztán idővel külön szobában. Most 2,5 éves, esti mese alatt elalszik, utána kijövök, de hajnalban még átjár hozzánk, ez ellen nem is nagyon tudok tenni mert nem ébredek fel rá.
2018. jún. 8. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
64%
Sehogy. Majd 2-3 éves kora körül, ha már nem szoptatod éjszaka. Addig ez a legjobb neki és a legegyszerűbb neked (jó, mondjuk én (mi, apuka is itt van) élvezem is az együtt alvást). Az idegrendszere is akkor érik meg rá, meg addigra biztosan be tud jönni a mi agyunk a magától, ha szüksége lenne rá.
2018. jún. 9. 04:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat. Mindenkinek ment a zöld pacsi. Fokozatosan sem megy sajnos sírás nélkül, kicsit kilátástalannak látom pedig apa szeretné ha ott aludnék. Az Edesanyák csoportban mindenre azt mondják hogy jól van az úgy:D
2018. jún. 9. 06:42
 6/9 Norman Bates ***** válasza:
Tenyleg korabban kellett volna, nekem 10 hetes babam 2 hetes kora ota kisagyban alszik ejszaka.
2018. jún. 11. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 Coffelia ***** válasza:

Nekünk ekkor kezdődött az együttalvás igazán.

Újszülöttként pár óránként kért cicit, de közvetlenül mellettünk volt a kiságy, ugyhogy kivettem, cici, bealudt és visszaraktam. Két hónapos korától 5-7 órákat lenyomott az esti szopi után, úgyhogy akkor pótoltam a kórházi es a gyermekágyas alvásmegvonási horrort. Aztán 5 hónaposan beindult a fogzás, és 2-3x kelt.

De tudj róla, hogy 8 hónaposan egyszerre indul be a felkapaszkodásos móka ejjeli gyakorlása, a szeparációs szorongás és a növekedési ugrás, es ez a kombó eltarthat egy darabig. Az én fiam ekkor egész éjjel őrzött, 15x sírt utánam, úgyhogy apa ment a nappaliba, a pici meg mellém. Soha többet nem lehetett racsos ágyban altatni, 10 hónaposan kapott egy 120x100-as matracot a földre, hogy álmában legyen hol forognia, és én is mellé férjek. Elmúlt két éves, most lesz 26 hónapos, és még mindig az az ágya, imádja.

Szerintem a babákat gyakorlatilag fölösleges bármire szoktatni olyan témákban, amik idegrendszeri érést kívánnak, és az elalvás pont ilyen. Vért pisilünk egy hónapig, hogy valamire átszoktassuk, és mire sikerül, azt hisszük, mi csináltuk, közben meg csak eltelt az idő és megérett rá. Egyszerűbb és pihentetőbb idomulni a baba igényeihez, mindenki kipihentebb lesz reggelre.

2018. aug. 17. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
7. Nagyon igaz!
2018. aug. 18. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 Coffelia ***** válasza:

7es vagyok, jahh, 140x200-as a matraca, rosszul gépeltem be.

Köszönöm, 8as!

2018. aug. 19. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!