Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » 9 hónaposan nappal mennyit/mik...

9 hónaposan nappal mennyit/mikor alszik/aludt a babátok?

Figyelt kérdés
Az enyém még mindig 3x. De. fél óra, délben másfél, du. fél. Viszont nagyon korán kel egy ideje (5-6 között). Éppen ezért nem tudom elhagyni neki a délutáni alvást, mert akkor már 6kor hulla álmos. De tudom, talán megoldás lenne, ha csak kétszer vagy egyszer aludna, hátha hosszabb és jobb lenne az éjszakai alvása. Ki hogy csinálta az átállást? 1 vagy 2 alvás lenne optimális? Mennyi összalvás?

2021. szept. 29. 12:13
 1/7 anonim ***** válasza:

Fél 6kor kel.

fél 9kor leteszem, általában fél 11 és fél 12 között ébred.

1-fél 2 között teszem le. Fél 3-3 között ébred.

6 fél 7 között fürdik utána alszik

2021. szept. 29. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Akkoriban 5-kor kelt, 9 körül tettem le szundizni, meg 2 körül, utána 8-kor rendes alvás.

Nappal összesen 2,5 órát aludt.

2021. szept. 29. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Most állt át 2 alvásra

9-9:30 között ébred

12:30-14ig alszik

Aztán 17-18ig mégegy alvás

20:30-21 között teszem le aludni

Átlag 1-2× szopizik még éjjel

2021. szept. 29. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
2x aludt akkor, egyszer 8-9 től 10-ig aztán 1től 2-3-ig
2021. szept. 29. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim válasza:
Már akkoriban is 8 körül kelt, 1 felé aludt másfél vagy 2 óràt kb 40 percet mélyen utána mellé feküdtem mert morogni keztett es így mélyedt csak vissza aztán aludt még, és utána 9-kor fekszik.
2021. szept. 29. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Szóval 2 alvás lenne optimális...Hát kezdem azt érezni, hogy az én babámmal valami baj van. Ma pl. reggel 5-kor felkelt, de nem volt kipihent. Fél 7-kor visszaaludt, de csak 7-ig. Utána 10-től 11-ig aludt, erre most 1-kor megint elaludt, hiába akartam húzni az időt. Ha ilyenkor nem teszem le aludni, csak rajtam lóg, dörzsöli a szemét és nyöszörög.

Mondjuk éjjel többször felébred, olyankor cumi/innivaló és alszik tovább, illetve egyszer vagy kétszer még tápszert is kér minden éjszaka. Ez rossz éjszakai alvásnak számít? Lehet hogy ezért nem bír 2,5-3 óránál többet ébren lenni?

2021. szept. 30. 13:25
 7/7 anonim ***** válasza:
Ne aggódj semmi gond nincs a babáddal. Ők mindig tudják mi a jó nekik, ha 3x alszik hát 3x alszik én ezen nem aggódnék. Ilyenkor annyiminden megzavarja az éjszakai alvást..fogak mozgásfejlődés időjárás telihold anyámkínja mindenre rá lehet fogni. Nálunk 4 hónaposan romlott el az alvása és azóta tart most 11 hós. Szóval kitartást..és hagyd a saját ritmusa szerint aludni, az a reggeli fél óra szinte semmi, pláne ha 5-kor kelt.
2021. szept. 30. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!