Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » Miért alszik ennyire keveset...

Miért alszik ennyire keveset napközben? És miért nem tud magàtól visszaaludni még 11 hónaposan sem?

Figyelt kérdés

Kisfiam eddig úgy 2 hónapos korától mindig rendszerben aludt, de sosem magától. Úgy értem mindig altatni kellett és nappal sokszor kellett abban is segiteni hogy ha megébred akkor visszaaludjon.

Éjjel viszonylag jól aszik kb úgy 7-8 hónapos kora óta, de előtte is átaludta az éjszakát 3 hónapos korától de valamiért 5-8 hónap között sokat forgolódott nyugtalanul aludt. Az éjjeli keléseket mondjuk 5-10 perc alatt le lehet/le lehetett rendezni, igaz néha a cumi is elég volt. Ezt is általában 0-2 alkalommal kellett. Tehát nem volt vészes a dolog.

A nappali alvás viszont nálunk nagyon nehézkes, és kezdem úgy érezni hogy teljesen kudarcot vallottam. Ugyanis ő mindig valami segítséggel aludt (hordozó kendő, babakocsi..) később (4 hónapos korától) pedig sehogy máshogy csak rajtam. Erről le is szoktattam úgy 7 hónapos korától. Igyekeztem mindig betenni az ágyába.

De azóta sokat volt az apukájával alvásidőben és ő sosem merte letenni.

Azonban eljött az idő hogy sok lett a napi két nappali alvás. Ugyanis vagy nem akart már délután aludni, vagy ha elaludt este nem lehetett 10 előtt ágyba tenni (amúgy 8-fel9-kor alszik el.)

Mindig tudtam hogy ha eljön az egy alvás akkor azt nagyon határozottan az ágyában kell majd, így is szeretném. Arra számítottam hogy annyira fáradt lesz így hogy legalább 2-2,5 órát alszik is szépen. Úgy tudom kb ennyit is kellene.

De egyszerűen 3-4 napja hogy elkezdtük az új rendszert és 1 órát alszik egyedül, utána csak rajtam hajlandó. Egyből észreveszi ha le akarom tenni. De nem értem miért amikor 2 órát is aludt délelőttönként tök egyedül (amikor én altattam).

Gondolom hogy felébred és nem tud egyedül visszaaludni. De már olyan nagy, miért nem tud?

Ès hogy lehet hogy nem fárad ki annyira hogy 1 óránál többet aludjon magától?

Éjjel is szükség van ugye rám ha megébred. Nem értem.. azt sem hogy ő miért nem alszik el és alszik vissza egyedül mint sok más gyerek.


Amúgy éjjel 9-10 órát aludt (Néha ébredéssel), nappal meg eddig 2,6-3,5 órát 2 részletben. Ma tegnap és azelőtt viszont csak 1-et. :(



2020. jan. 7. 14:55
 1/1 anonim ***** válasza:
70%

Mert nem nagy, csak 11 hónapos! 🙊

És egész sokat alszik a második gyerekemhez képest 😂

Ő ma 10 hónapos és éjjel 8-at aludt 2 ébredéssel, nappal 1 órát eddig és már nem lesz több.

2020. jan. 7. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!