Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » 20 hónapos nem alszik, mit...

20 hónapos nem alszik, mit lehetne tenni?

Figyelt kérdés

Kérlek ne rúgjatok belém, ígyis a legszarabb anyának érzem magam, akinek semmi érzéke nincs ehhez... Sose volt túl jó alvó a lányom, de párszor sikerült már olyan napirendet kitalálni, ami teljesen jó volt, de sajnos ez mind kb egy hétig tart. De eddig legalább el lehetett altatni a lányomat. Most viszont kb egy hónapja megőrült szinte... Minden alkalommal, amikor az alvásra kerülne sor, annyira túlpörög, hogy sehogy sem lehet lenyugtatni, lefektetni... Délutánra (vagyis fél 12-re) sikerült a babakocsiban tologatást bevezetni, így akkor már elalszik, a házban tologatom körbe körbe... Nem vagyok rá büszke, de hát végre így elalszik akkor, amikor álmos. Na most estére már ez sem működik, mert teljesen túlpörög. 5 óra ébrenlét után szoktam elkezdeni 'altatni', de kb bármit csinálok, fölösleges. Látom rajta, hogy szenved az álmosságtól, majd átkattan valami, és két óráig pörög. Egyszerűen már nem bírom, én azt hittem hogy az alvás majd biztos egyre egyszerűbb lesz de tényleg kezdem úgy érezni hogy nagy gyerek nagy gond... Úgy érzem hogy egyáltalán nem értek a saját gyerekemhez, közben körülöttem minden anyukának tűpontos napirendje és csettintésre alvó gyereke van 😭😭 az a legrosszabb, hogy este minél később dől ki, reggel annál korábban kel. Ha sikerül a megszokott időben (7-fél 8 körül) elaludnia, akkor reggel Tök sokáig alszik, és átalussza az éjszakát. Egyértelműen sokkal jobb mindenkinek. De egyszerűen már nem bírom elaltatni. Ami este rutin volt, ment a kukába. Egy ideig próbáltam alkalmazkodni, de ehhez már nem lehet. Kérlek segítsetek, mit lehetne tenni...


Ahogy kitapasztaltam, az ideális napirend neki: fél 8-kor kel, fél 12-kor alszik másfél órát, aztán 7 körül alszik el egészen reggelig. Csak ugye ez most nem működik, pedig ugyanakkor ugyanúgy álmos.


2021. okt. 27. 19:53
 1/4 anonim ***** válasza:
50%
Nem próbáltad esetleg a déli alvást kitolni későbbre? Az én 11 hónaposom is kb így alszik, mint a te gyereked azt leszámítva, hogy este 9-nél előbb nem nagyon kerül ágyba. Próbálkoztam én is a korábbi fektetéssel de rájöttem, hogy semmi értelme. A mi rutinunk: reggel 8-fél 9 körül kel és olyan 11 körül fekszik aludni, aztán 1 óra körül kel és utána már nem is alszik. Fektetés előtt kb fél-1 órával van fürcsi, aztán még pucérkodhat egy kicsit, molyol de már nem pörgetheti fel magát játékkal meg pakolászással. Félhomályban felöltöztetem, megkapja a kis tápit és teszem be a kiságyba.Vannak olyan napok, hogy lázad ellene és sírdogál meg nyüszög de akkor is csak sötétben bemegyek hozzá, kiveszem, dajkálom pár percig, puszi és teszem vissza. Van, hogy elsőre sikerül letenni de van, hogy 10x megyek be hozzá de akkor sem kapcsolok lámpát, nem veszem ki játszani stb.
2021. okt. 27. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Hát azért kicsit más a te eseted, ilyen idősen nekem könnyű volt altatni, szopizott és bealudt :) Az én lányomnak már nem kiságya van, ki tudja nyitni az ajtót, és altatás közben simán lemászik és hozza a könyvet (én szivesen olvasok neki, csakhogy azt akarja hogy két órán keresztül az egész könyvtárát olvassam el, és nem alszik tőle el, hanem felpörög ismét.)
2021. okt. 27. 20:26
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Oh értem..akkor bocs, hogy válaszoltam 😏😏😏...(kössz a lepontozást👎)
2021. okt. 27. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Szerintem elég lenne később letenni du aludni. Nalunk igy van 2 eves fiammak már kb 15 hónapos kora ota: fél 7-7 korul kel reggel, fél 1 körül teszem le ebéd után, kb fél 3-ig alszik, ha tovabb aludna 3kor keltem mindenképp. Aztán este 8kor furdes, fél 9-kor alszik. Ha nincs meg az 5-6 óra ébrenlét, ő biztosan nem aludna el.
2021. okt. 28. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!