Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Nektek hogy alszik el 20...

Nektek hogy alszik el 20 hónapos gyereketek ebéd után?

Figyelt kérdés
Este könnyen elalszik mellettem, mesélek neki, egy 20 perc kb. Nappal igy nem akar hiába sötétitek be, se a kiságyába. Vagy babakocsiba szokott, de már nehéz ilyen melegbe tologatni, vagy autóval ha épp a párom itthon van. Egy óra hossza míg elalszik.

2018. jún. 30. 14:02
 1/7 anonim ***** válasza:
35%
22 hónapos, korán kel ezért reggel 10kor már alszik. Lerakom az ágyába, besötétítek és elalszik. 1,5-3órát alszik általában.
2018. jún. 30. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
65%

Én lefekszem mellé,mondom Neki,hogy ügyesen csukja be a szemét,csicsikáljon akkor énekelek neki.2éneket elénekelek és alszik is általában,közben simogatom.

De ha az apja itthon van,akkor nem mindig jön be,van,hogy el kell ringassa.19hó

2018. jún. 30. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
21 hónapos a fiam még cicin alszik el aztán beteszem a kiságyába😊
2018. jún. 30. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Ennyi idősen még szopi kozben.
2018. jún. 30. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Én fél kettő körül viszem aludni ( de van h már délbe mert olyan nyűgös). Azt vettem észre h gyorsan elalszik ha tènyleg álmos. Ha előtte viszem mondja h nem nem. Ha álmos akkor kb 5-10 perc és alszik. Leteszem az ágyba és megvárom amíg elalszik. Néha megsimizem. Este ugyanez. Sajnos napközben nem sokat fél -1 órát alszik. Este 9 kor elalszik és ha szerencsém van nem ébred.
2018. jún. 30. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Ebéd után szólok neki, hogy "Alvás" - bemegyünk a szobájába, felfekszik az ágyára, odaadom neki a cumiját, megfogja a plüss kutyáját és odaülök mellé. (nincs már rácsos ágya)

Ilyenkor halkan "beszélgetünk" - azaz ő mutogatja mit lát a szobában, én pedig mondom, hogy igen, ott a lámpa, ott az óra stb. Aztán ha látom, hogy már lelassult (kb 3-5 perc), akkor elköszönök tőle, integetünk és kimegyek a szobából.


Sok esetben még elszórakozik az ágyban és elalszik. Van, hogy egy kisautóval játszik addig, amíg belealszik a játékba.

Más esetben pedig ki akar jönni a szobából és jön pár rászólás: "Feküdj vissza az ágyba!" és egyszer csak ott marad.


Nálunk így megy. De ehhez az is kell, hogy délelőtt tartalmas legyen a nap és ebédre elfáradjon.

2018. júl. 2. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
LEginkább sehogysem :(
2018. júl. 2. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!