Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » Miért nem alszik 2-3 óránál...

Miért nem alszik 2-3 óránál többet egyben a féléves babám?

Figyelt kérdés

A kisfiam 6,5 hónapos. Születése óta anyatejes, és eleinte csak 1-2 alkalommal kelt fel éjszaka, aztán jött a 4 hónapos alvásborulás -talán picit hamarabb is, mint 4 hónap -, katasztrófák lettek az éjszakák.


Mivel kezdetben cicin altattam, ezért bármikor felkelt éjjel, cicit követelt vagy ordított, máshogy nem tudott visszaaludni. Végül már óránként kelt szinte.. :/


Körülbelül 3 hete úgy döntöttem, befejeztük ezt, nem alszik többet köztünk és nem cicin altatom. Betettem szépen a kiságyába este, ő sírt, ordított, én meg felvettem, megnyugtattam, visszaraktam. Aztán újra és újra, aztán nem is vettem ki az ágyból, csak odabújtam, simogattam és lám, elaludt. Azóta jobb a helyzet, könnyebb legalább elaltatni, néha sirdogál még, de 1-2 perc simogatás után általában megnyugszik és elalszik pár perc alatt.


Viszont, még így sem alszik tovább sosem 2-3 óránál... Lefektetem, eltelik 1 óra és ébred. Ordít, mennem kell simogatni megint. Akkor alszik egy kicsit hosszabban, és kel megint, jön az ordítás. Néhanap alszik 4 órát is egyben, de az ritka.


Gondoltam már rá, hogy éhes lehet, ezért az anyatej mellé próbálok este tápot is adni, de vagy nem kéri vagy alig iszik meg 40-50 milit. És ugyanúgy ébred. Éjszaka egyszer azért megszoptatom, mikor felkel, de nem gondolom, hogy ez a baja.


Nem értem, miért nem alszik többet? Más babák ilyenkor már rég átaluszák az éjszakát, de legalább a felét, én meg még mindig kelek 1-2-3 óránként.



2021. nov. 2. 20:58
 1/7 anonim ***** válasza:
45%

Szia, rossz a kategória, de én is kisbabás vagyok: normális, hogy ilyen sűrűn kel, ilyen rövidek az alvási ciklusai még. Az, hogy át KELL aludnia az éjszakát, baromság, és nem, nem függ össze a teli pocakkal sem, ha tápot adsz neki.m nem oldja meg az idegi éretlenséget (valójában ezért ébred).


Olvass a babák alvásáról, jó szívvel ajánlom ezt az oldalt, rengeteg, tudományosan bizonyított infó van itt a picik alvásáról.

[link]


Én nem javaslom, hogy alvástréningezd, nem tesz neki jót. Az én egyévesem mai napig 2-3 óránként ébred éjjel (összesen 4x kb. egy éjjel), ez is normális. Mi együtt alszunk, félálomban megszoptatom, így egyáltalán nem megterhelő, fel sem ébred igazán és már visszaaludt. A babád jól működik, kitartást ehhez az időszakhoz!

2021. nov. 2. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Látom, átkerült. :)
2021. nov. 2. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
73%
Most erre mit mondjak? 32 éves vagyok és én sem alszom többet egyben 3 óránál szinte soha. Igaz én már magamat altatom vissza. De ez szerintem típus kérdése. En amióta az eszemet tudom iszom/pisilek éjjel és amióta nincs pelenkám, nyilván ezzel dolgok is van. Egyszerűen vannak olyan emberek, akik soha nem alszanak át 8 órát felkelés nélkül. Nyilván az lenne a cél, hogy minél hamarabb megtanuljon visszaaludni egyedül. De ahhoz még nagyon pici.
2021. nov. 2. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

1-es, az a probléma, hogy ha mellettem alszik, akkor konkrétan óránként ébred és cicizne, egyszerűen nem is tud köztünk aludni, mert hánykolódik ide-oda húsz percig minden felébredéskor.


Én is imádtam vele aludni, most is áthozom végül minden hajnalban, de fizikailag nem bírtam már, hogy óránként keltem. Nem négyszer, 8-10 alkalommal is akár :/

2021. nov. 2. 21:27
 5/7 anonim ***** válasza:
34%

Sajnálom :( nálunk is volt ilyen időszak, 8 hósan megint van egy alvásérés, készülj, durva lesz... Mi akkor tettük a közös ágyba, mert már hulla voltam.


Viszont átaludt éjjelt tényleg ne várj tőle, a te babád ezek szerint extrán sűrűn ébred, szerintem bevetettél mindent, ezen már csak az idő segít. Ahogy érik az idegrendszere, egyre jobban fog aludni. Esetleg még az egészségügyi oldalát járhatjátik körül: ételintolerancia/nagyobb orrmandula/csendes reflux is okozhat nyugtalan alvást. De ez a ritkább. Nálunk mozgásfejlődés-fogzás-növekedési ugrás-szepa-alvásérés mind borulást okozott. Most egész jól alszik, de már készülök lelkileg a 1,5 éves borulásra... :/ Tényleg javaslom azt a facebook oldalt, már csak kognitíve is könnyebb ezt az egészet elviselni úgy, hogy látod az élettani-pszichés hátterét is.

#1 voltam

2021. nov. 2. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
33%

Azért ha nem kell órákig visszaaltatni, meg ha alszik 2-3 órát egyhuzamba az nem olyan rossz.Mindenki ezen pitsog komolyan.Az enyém 2 éven keresztül kelt óránként aztán mégis itt vagyok és élek.Ja szar, meg ja fárasztó.De nyilván vannak jobb meg rosszabb időszakok.Mozgásfejlődés,fogzás,idegi érés mind,mind közre játszik abban, hogy ennyit kel.Pirike gyereke meg lehet ugyanazon megy át, de valamilyen okból az egyiknek kevésbé, másiknak meg jobban befolyásolja az alvását.Ennyi.Ezt kellene elfogadni.Tudomásul venni, hogy ezek a gyerekek ilyenek.Kiszívják az első időkben a véred, ha nagyobbak meg szétbaccák az idegrendszered:D:D

Amúgy olvasgass a témában.Nem pont itt, úgy általában az interneten és rájössz nagyon nem vagy ezzel egyedül.

2021. nov. 2. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
50%

Szerintem a 3 h teljesen rendben van eg ekkora gyereknél.


A lányom is 2 alkalommal kelt nemrég még, ő 3 éves pedig.

Ez azt jelelenti, hogy ő 4 óránként kelt.


Fiam 1,5 éves 3 szor kel

Magyarul 3 óránként

20-23

23-1:30 hoppá ez nincs is 3 h

1:30-4(4:30) ez sincs annyi


6-kor kel. Ez sincs

annyi


Jobb napokon 2 alkalommal

20-00:30

00.30-3:30

6 -kor végleg


Ismerősöknél is ez az általános..

De ilyen korban is, mint nekem a kicsi.

Nagy pedig van, hogy kel inni, 3 felé kb..



Amikor leválasztottam a nagyot, azután is kelt, sőt egy időben éjjel nem ia kellett neki a cici ( próbáltam a tesója születéséte az éjjeliről leszoktatni.. sikerrel)

Akkor is ugyanannyit ébredt.



Szóval vannak a “más babák” és vannak az ébredő babák..

Nekünk ezt dobta a gép😉

2021. nov. 2. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!