Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » Meddig aludtatok együtt a...

Meddig aludtatok együtt a barátokkal/gyereketekkel?

Figyelt kérdés

A kérdés nyilván azoknak szól, akik együtt aludtak vele, tehát nem arra vagyok kíváncsi, ha valaki külön aludt az első naptól fogva. Köszi.


Szóval, a mi babánk többnyire a szobánkban lévő kiságyban aludt 4 hónapos koráig, bár sokszor köztünk töltötte az éjszakát. Aztán jött az alvásmegborulás, bedurvultak az éjszakák, és az addig viszonylag jól alvó babánk óráként-kétóránként kelt, nem tudott elaludni, ordított, így végül már mindig köztünk aludt.


És annyira jó érzés vele aludni, ölelni, hallgatni a szuszogását :)


Ettől függetlenül, elkezdtem átszoktatni a kiságyába, de a férjem tiltakozik, ő szereti, ha köztünk alszik a kicsi, imádja. És én is, csak az eszem mondja, hogy jobban járnék, ha még most átszoktatnám...


Nem tudom, hogy az eszemre vagy a szívemre hallgassak-e.. .



2021. nov. 10. 21:15
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
53%
Nalunk mellettünk alszik a saját ágyában. Ez annyival egyszerűbb, hogy simán le tudunk lépni mellőle. Ha akarunk.
2021. nov. 10. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
52%

Barátnőm gyereke 6 éves, még együtt alszanak most is. Apa meg a gyereknek szánt szobában. Pici korától igy volt, nem tudja vissza szoktatni.


Saját tapasztalatom nincs, az enyémek első naptól a szobájukban alszanak.

2021. nov. 10. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
56%
Kb. 6 èves koràig aludtam a gyerekem mellett.
2021. nov. 10. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
69%
Nekünk 4 gyerkőcünk van,a legkisebb 1 éves.Mind velünk aludtak,mi is szerettünk velük aludni,semmi gondot nem okozott a kapcsolatunkban.Óvodás korban maguktól szoktak át a saját szobájukba,nem kellett nekik könyörögni.A lányom magától mondta,hogy a saját ágyában akar aludni,a fiúknak párszor felvetettük az ötletet,illetve napközben ha pihenünk, akkor oda kuckóztunk be,és megszerették.A kicsi még velünk alszik,óriási kihúzható kanapénk van,azon alszunk 3-an.
2021. nov. 10. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
61%

Én nem tudom meddig alszik velem a nagyfiú de én nem is bánom úgy is csak ketten vagyunk

Úgy vagyok ahogy ti is, jó hallgatni aszuszogását ,nézni és a szoptatás is könnyebb

2021. nov. 10. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
95%

2 és fél a nagyom.

Első naptól köztünk aludt, eleinte a szoptatás miatt praktikus volt. Aztán férjem ragaszkodott hozzá utána.

1évesen kapott új ágyat a kiságy helyett, azóta a mai napig úgy alszik, köztünk elalszik, utána teszem át az ágyába. De éjjel kel és jön vissza. Vagyis kiabál és vissza kell hoznom.


Én nagyon megbántam.

Az 1 év alatt rossz volt, mert férjemmel nem tudtunk összebújva aludni. Megszünt az ágyban az intimitás totál.

Most meg ha akarjuk sem tudjuk kirobbantani.


A kicsi 6 hetes, saját ágyában alszik, viszont éjjel 3-4 fele mikor kel, akkor már nem tudom visszatenni sokszor. Az ágyunkat meg se mutatom neki 😅. Akkor maradok vele és mi ketten alszunk amásik szobába, férjem meg a mi ágyunkban a fiunkkal ha átmegy hozzá.


Nekem nagyon szükségem van arra, hogy férjemmel kettesben (is) aludjak.

2021. nov. 10. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
38%

Nálunk sosem volt megszokott.. 3 éves koráig velem aludt, de néha a szobájában, aztán olyan 4 körül volt, hogy megkértem menjen át és simán átment aludni, majd pár hónap után megint állandóan velem, majd megint nem.. Ilyenkor azért átjárt hajnalban, ha nem velem aludt el. Ahol akart. Most mindjárt nyolc, nagyrészt a szobájában alszik, mert ott akar, de néha még átjön együtt aludni. Nem zavar, amikor zavar, kicsi kora megkérem, hogy most nem szeretném, mert nem tudok kipihenni magam, megérti és átmegy. Nagyon nehéz gyerek, de alvásban nagyon rugalmas. Szerintem azért, mert mindenhol aludtunk már együtt.. az ő szobájában, az enyémben, a kanapén, a kádban, földön.


Szerintem ez a bevett módszer, ha mindenütt otthonosan érzi magát az anyjával alvásnál, akkor utána mindegy lesz neki hol lesz a lakásban az anyja nélkül. A gerince, háta, tartása kifogástalan, ennyit a matrac fontosságáról.

2021. nov. 10. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
Ritkán aludt velünk, mert rájöttem, hogy egyedül sokkal jobban alszik, ha nem zavarjuk. Nekünk is jobb így. 3 hónapos koráig mellettünk volt a kiságya, azóta a saját szobájában alszik.
2021. nov. 10. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
91%
Én nem akartam vele aludni, mert rettegtem, hogy ráfekszek. Viszont ahhoz, hogy legalább pár órát aludjak, muszáj volt, különben egész éjszaka ordított. Az első 4 hétben csak rajtam aludt vagy mellettem, szorosan a mellemhez bújva. Most már ügyesebben eszik, és nem tart annyi ideig a szoptatás, ha elalszik, berakom az ágyába, és ott alszik tovább. Viszont én egyelőre mellette alszok a szobájában egy külön kanapén, ami ággyá alakítható. Azt várjuk, hogy mikor áll be, hogy éjszaka max 1-2x kel, akkor megyek vissza férjem mellé. Remélem nem tart soká. Amúgy tényleg cuki, ahogy velem szuszog, de engem zavar, éberen alszok mellette nagyon és nagyon merev testtel mindig beáll miatta a hátam. Gondolom nem enged az agyam fészkelődni.
2021. nov. 10. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
0%

2 èves ès èn alszom vele a szobàjàban, francia àgyon.

A fèrjem szörnyû alvò, egèsz èjjel csak forog, mellette nem tudok aludni.

A lànyom mèg mindig sokat kel, de legalàbb nem òrànkènt. Èjjel sokat keres ès hìv àlmàban. Most jutottunk el, hogy tudok összefüggően 4 òràt aludni, összesen meg 7 òràt èjjelente.

Nekünk ìgy jò, intimitàs is rendben.

Ùgy csinàld, ahogy nektek jò, kipihentek vagytok mindannyian.

2021. nov. 11. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!