Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Betegségek, oltások » Ti engednétek hogy a 15...

Ti engednétek hogy a 15 hónapos MMR oltás mellé mást is kapjon a gyereketek?

Figyelt kérdés

A védőnő javasolta hogy adassuk be a 3.Neisvac oltást is. Nem lesz ez így sok egyszerre? Csak mert az MMR tudtommal egy kicsit keményebb oltás-de lehet nincs igazam.

Mit gondoltok?



2020. ápr. 30. 15:08
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
74%

Eppen lattam errol szakmai allasfoglalast es abban az volt hogy egyedul a bexsero melle nem ajanlott adni de az sem kobevesett dolog. Az orvos mit gondol? Nem hiszem, hogy ez anyai vagy vedonoi kompetencia. Ennyi erovel ha szerintem kicsi a gyerekem meg a bcg-hez akkor nem adatom be?

Konkret valaszom igen, engedtem. A gyereknek meg kell kapnia az oltasait es ha most egyben adjak akkor ugy kapja. Akármilyen borzalmas is. Borzalmasabb egy kanyaro vagy himlo.

2020. ápr. 30. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

Köszi a választ! Alapvetően egyet tudok érteni vele. Csak ugye a Neisvac választható oltás, nem kötelező, az sem hogy mással együtt adják be. Ezért gondolkozom csak rajta. Mert amugy nem tudom máshol hogy van, de nálunk nagyon sokszor adnak be egyszerre több oltást, ami nem lenne szükségszerű, és hallottam már egyszer egy anyukát aki háborgott is emiatt. Mert eléggé le tudja nyomni a gyerekeket.

Gondolom most a járvány miatt meg pláne minél kevesebbszer akarnak oltani, ezért még többet akarnak összevonni. De nyilván ha nem rajtam múlik akkor úgysem lesz benne döntési kompetenciam.

Egyértelműen fontosabb hogy megkapja az oltást mint az hogy picit legyengűljön tőle csak kiváncsi voltam más mit gondol.

2020. ápr. 30. 15:19
 3/12 anonim ***** válasza:
87%
Mmr-t nálunk mindhárom gyerek nagyon megszenvedte, nem adatnék be vele együtt semmit.
2020. ápr. 30. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
83%
Kérdezd meg a gyerekorvost mit javasol.A lányomnak nem adtak be MMR mellé semmit.Viszont minden más oltás után szívtunk, az MMR oltást kifejezetten jól tolerálta.Oltás után 10 nappal éjszaka láz+1x hányt, meg egy ugyanilyen éjjel volt 20 nappal később.Másnapra már semmi baja se volt.Az összes ,,lazább" oltásnál meg sokszor 1-2 hétig is nyűglődtünk mire túl voltunk rajta.Gyerekfüggő melyik oltásra hogyan reagál.
2020. ápr. 30. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
78%
Ha az orvos azt mondja, hogy kaphatja akkor beadatnám és be is adattam amit és amikor mondtak. A kislányom soha egyetlen oltástól sem lett lázas vagy bármi, még akkor sem amikor a rotát kapta valamelyik kötelező, talán pont az MMR mellett ezért egy másodpercig nem izgultam ilyeneken.
2020. ápr. 30. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
78%
A lányom az első mmr mellé a varilix oltást kapta, a második mmrnél pedig a kullancs elleni fsmet,de választhattunk, hogy ez vagy a nimenrix. A következő ez lesz, nimenrix a 2.fsme mellé egyszerre. Ausztriában lakunk, itt több oltást is egyszerre adnak, nem ismerek senkit aki panaszkodott volna bármi mellékhatás miatt, a babámnak sem okozott gondot. Egyedül az első bexsero után volt enyhén lázas, de csak 1 napig. Ne aggódj! Ha nem lehetne egyszerre adni, akkor az orvos úgysem fogja beadni.
2020. ápr. 30. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
41%
Kisfiam egy oltas utan sem volt lazas vagy beteg. En is tobb oltast adattam be neki egyszerre mert igy gyorsan tulesett ezeken
2020. ápr. 30. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
23%
Csomószor kap kettőt, nincs szerintem ezzel gond, legalább egy füst alatt túl vagyunk rajta. Amúgy az anya csak azt dönti el, beadatja-e a választhatóakat. Hogy mikor és hogyan, azt már az orvos határozza meg.
2020. ápr. 30. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Az én gyerekem eddig majdnem mindegyik oltástól belázasodott..😏 na mindegy hát majd meglátjuk akkor. Én ha rajtam múlik nem fogom szorgalmazni a kettőt együtt, attól független hogy nagyon különböző dolgokat írtatok. Köszönöm a válaszokat!
2020. ápr. 30. 19:34
 10/12 anonim ***** válasza:

Nekünk csúszott a 15 hós oltás a doki beteg volt, így együtt kapta a 16 hós bárányhimlővel.

Semmi panasz nem volt, aznap nagyot aludt délután és ennyi.

2020. ápr. 30. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!