Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » Ha eddig csak cicin aludt el...

Ha eddig csak cicin aludt el a babátok és már nem szoptattok hogy tudtátok elaltatni utána?

Figyelt kérdés
Ha már nem csak anyatejes hanem kell tápszer is vagy csak tápszeres lett a baba és eddig cicin aludt el hogy oldottátok meg az altatást és mennyi ideig tartott mire átállt? Pár hónapos babárol van szó, még nincs hozzátáplálás sem.
2021. nov. 18. 08:23
 1/5 anonim ***** válasza:
24%

Képzeld el a jelenetet ahogy megszoptatod. Cseréld ki a melled egy cumisüvegre benne tápszerrel.


Nem tudom mi él azok fejében akik szoptatnak hogy a tápszeres etetés hogy zajlik, de megsúgom ugyanúgy ahogy a szoptatott babáknál, csak mell helyett üveg.


Ugyanúgy bealszik a tápszerrel, az altatás része. Szép lassan leakarom szoktatni erről, mert nem tesz jót a fogainak, ha fogmosás után tejezik.

2021. nov. 18. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
17%
Hát nagyon nem ugyan az. A cicin tud csak cumizni is. Nem jön belőle folyamatosan a tej. Kérdező próbáld ringatni ha nem alszik el cumisüvegen. Ha meg vissza szeretnéd hozni a tejed írj rám privátban. Ha tudok segítek
2021. nov. 18. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Dehogynem ugyanaz, cumit lehet neki adni utána.
2021. nov. 18. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
38%

És a cumi meg a cici ugyan az?😂😂😂 Nyilván tápszeres gyereknek nincs különbség cumi és cumisüveg között. De a cici és a cumi nem egyforma. Sok anyatejes gyerek el de fogadja a cumit. Az én fiamnak sem kellett soha.

Nem baj ha valamihez nem értesz mert nincs benne tapasztalatod, csak nem kell megszólalni a témában

2021. nov. 18. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
60%

Hínnye de nagyra vagy magaddal.


Nem azt mondtam, hogy egyszerű lesz, de valamivel helyettesíteni kell a mellbimbót. A cumi egy eszköz, van esély rá, hogy tetszeni fog neki, még csak pár hónapos. Ha nem a cumi, akkor valami mást talál, az ujját, a párna csücskét stb. De pl az én gyerekem elalszik tejivás alatt.


Eleve ha a szoptatást kívánja abbahagyni a kérdező, akkor cumisüvegre fog váltani. A cumisüveg se olyan mint a mellbimbó. Ha elfogadja a cumisüveget (ami szintén nem biztos) akkor ugyanazt a fajta cumit jó eséllyel elfogadja.


Ha leakarja választani, ígyis úgyis nehéz lesz, ha ki se próbál semmit a bimbó helyettsítésére akkor nehéz dolga lesz.


A másik dolog, hogy az első lépés a cumisüveg elfogadtatása. Azt én akkor próbálnám amikor nem alváshoz készül, hanem csak simán megéhezik. Mivel tejre szüksége van, a kérdezőnek meg apad a teje valószínűleg, ezért muszáj lesz cumisüveget használni. Ha azt már megszokta, lehet szoktatni cumira is. És onnanstól fogva igen, ugyanolyan az altatás. Az átállás pedig babafüggő, senki se tudja megmondani mennyi idő lesz.

2021. nov. 18. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!