Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » Akik hétkor fürdetik a babát,...

Akik hétkor fürdetik a babát, nektek sikerül utána altatni?

Figyelt kérdés

Este hét körül szoktuk fürdetni 6 hetes kislányunkat. Eredetileg azért akkor, mert addigra hazaér az apja, és ez egy kedves közös időtöltés, de most ugye itthon van a vírus miatt homeofficeban (ez nem ia annyira lényeges, mert előbb utóbb úgyis mennie kell dolgozni). Na most az ügy néz ki, hogy fürdés, ha előtte éhes volt a baba akkor kapott előtte, de utána mindig szopizik, és onnantól kezdve katasztrófa az egész este, 11-kor alszik el. Addig sírdogál, néha kidől, kell neki a cici, de nem alszik be rajta, stb... nehéz nyugtatni, nem hiszem hogy a hasa fáj mert nem annyira sír azért. elég megterhelő ez az 5 óra, hát még ha a nap többi részét is nézzük (akkor sem alszik túl sokat).

Mit csinálhatunk rosszul?

mindenhol azt olvastam, hogy fürdés aztán alvás van, hát nálunk nagyon nem...


2020. ápr. 5. 23:42
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
67%
Mi is úgy csináltuk, hogy késő délutáni alvásból ébredéskor szoptatás, kis játék, utána játszva fürdetés (19.30-kor), hogy kicsit kimerüljön. Utána csendes krémezés, felöltöztetés, közben halkan altató éneklés (mindig ugyanaz) félhomályban, villanyoltás, két ciciből szoptatás. Ebbe beleájult és utána kétszer kelt még szopiért, majd 8 körül indult a reggel.
2020. ápr. 6. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
61%
Nálunk sem volt jó az esti fürdés, de mondjuk a lányom egyenesen utálta is, csak felhergelte magát közben meg üvöltött. Szóval én áttétem a fürdés délelőttre. Többen is meglepődtek rajta, ha szóba került, de hát... 🤷‍♀️ Kb 14-15 hónaposan tértünk vissza az esti fürdéshez. Most már nincs belőle probléma, meg közben megszerette.
2020. ápr. 6. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
*áttettem a fürdést
2020. ápr. 6. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
77%
2 gyerekem van. Nálunk soha sem volt egyből fürdés után alvás. Mi beiktattunk egy pici játékot fürdés utánra. A víztől mindig felfrissültek, kellett egy kis idő még el nem álmosodtak(2, és 7 évesek), amúgy most is így van: fürcsi-játék-mese-alvás. Úgy csináld ahogy nektek jó, még nagyon pici a baba. Próbáljátok kitapasztalni melyik jótanács, ötlet, válik be nálatok. (nekünk jól jött az adamo jellegű hinta, megnyugtatta+a hordozókendő). Amúgy a lányom volt keveset alvó, a mai napig megmaradt a szokása:(
2020. ápr. 6. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
20%
Szerintem előbb kellene fürdetni, és altatni is a picit. Mi úgy csináltuk hogy hagytuk neki ki alakítani a napi rendet. Fél éves koráig 4kor volt a fürdetés, utána éves, végül 5kor alvás. Utána ez egy órával későbbre csúszott. Olyan 8 hónapos kora óta fürdünk 5kor és utana játék, fél hétkor éves, és 7kor alvás. Nekünk ez vált be. És szépen végig alussza az éjszakát is, és reggel 7kor kel.
2020. ápr. 6. 01:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
7 hetes a kicsi, nálunk is 7kor van a fürdetès, a nagyobb (2 éves) napirendjébe így tudjuk beilleszteni. Megfürdetem, törölközés közben halkan énekelek neki, elköszönés apától, tesótól, be a szobájába, szoptatás, abba be is alszik. Berakom az ágyba és kb. éjfélkor kér enni legközelebb. Utána 3 körül, 6 körül, ilyenkor már kipattan a szeme és kezdődik a nap, a testvére 7 körül kel.
2020. ápr. 6. 01:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
Igen. Nem a fürdetés időpontján múlik, hanem azon, hogy van-e rutin. Tudja-e a baba, hogy alvás jön. Illetve megfelelően fáradt-e. Az sem jó, ha túl fáradt. Nekem a békés éjszakák, vidám nappalok könyv segített.
2020. ápr. 6. 06:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
Mi este 9-re (néha 9:30-ra) toltuk a fürdést, utána öltözés, vacsi, alvás. Amikor 8 körül raktuk le őket aludni, akkor 11-éjfél körül keltek először, így meg végig aludják az éjszakát.
2020. ápr. 6. 06:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:

Ti csak csináljátok az esti rutint,és meg fogja szokni,rá fog jönni,hogy most alvás van,és ahogy nő,nem is lesz tul fáradva. Plusz a kalimpàló kezei is megavarjàk sokszor.

Ket gyerekem van,mind kettővel átéltük ezt,de csinàltuk az esti rutint,meg utàna az orakig tartó szenvedést,de végul rendezodott. Te ragaszkodj hozzá, hogy akkor alvás van. Nincs jatek,nincs kimegyunk, legyél mellette,nyugtasd stb de ennyi.

Ezzel a modszerrel nekem mind 2 gyerek aludt,a kicsi 3 hónapos este fél 20-tól 9-10-ig alszik, egyszer eszik .

2020. ápr. 6. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
Mi úgy csináljuk eszik valami pürét 5 körül azzal végzünk pici pihi 6 körül fürdés utána öltözés ez kb 6:30ra van meg utána le fekszünk szopi és 20:00_20:30ra elalszik alszik reggelig.
2020. ápr. 6. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!