Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » Éjszakai hisztiroham lehet a...

Éjszakai hisztiroham lehet a fogzástól, vagy mindenképpen pavor? Bővebben lent

Figyelt kérdés
Adott egy 9 hónapos kisfiú, aki 2 hónapos kora óta többségében végig aludta az éjszakákat. Októberben lebetegedett, azóta ébred. Most jön a 2 felső 2.metszőfoga, amivel nagyon szenved. Hétfőn kezdtem el látni, lukas az ínye, azóta fog még nincs kint, de volt hőemelkedés, sírás. Tegnap éjjel volt először ez a hisztirohama 11 tájékán, semmi nem volt jó se cumi se cumisüveg se ringatás, semmi. Feszítette magát majd nagynehezen megnyugodott, és el tudtam altatni. Ma ugyan ez, ugyan így 11 körül kezdődött. Anyu teljesen bestresszelt, kivagyok idegileg és lelkileg. Feszíti magát hátra, kapkod a füléhez és piszkálja a szemét. Szinte fulladozva sír már köhögésig. Anyu szerint lehet van valami a kicsi anyával, tiszta ideg vagyok. Doktornénit délután tudok csak hívni, addig jó lenne tapasztalatokat olvasni olyanoktól, akik át estek már ezen

2021. nov. 19. 00:38
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Jaj dehogy. Persze, azért hívd fel az orvost de ez tipik fogzási tünet. Ha ennyire sír, érdemes neki adni fájdalomcsillapítót, nekünk a nurophen jó volt erre, illetve valami fogzást segítő gélt, pl dentinox vagy gengigel vagy akármi.

Azt is vedd hozzá, hogy épp telihold van, nekünk ilyenkor is gyakran ébredt a gyerek.

2021. nov. 19. 04:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Pavor nalam mindket gyereknel 2eves kor korul jelentkezett, szerintem 9ho korai.

Ha a fulehez is kapkod akkor fulgyull is lehet, de leginkabb fogzas. Nezesd meg, biztos ami biztos.

2021. nov. 19. 05:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
9 hónaposan egyrészt nincs pavor, másrészt a pavor nem hisztiroham és nem 2 alkalom után kell házi diagnozist felállítani.
2021. nov. 19. 06:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, nagyon remélem, hogy csak fogzás. Kap esténként Nurofent és folyamatosan kenegetem neki, ha látom, hogy nagyon fáj, akkor Dentinox, ha nem szenved annyira akkor valami más.

Kedves utolsó..én csak olvasgattam, nem diagnosztizáltam, délután hívom az orvost. Első gyerekes szülőnél szerintem azért érthető, ha kétségbe esik egy anya, ha a gyereke önkívületi állapotban van már 2.éjjel és ráadásul ugyan akkor "kel". Egyébként meg nem kioktatást, hanem tapasztalatokat vártam, de köszönöm szépen!

2021. nov. 19. 06:53
 5/9 anonim ***** válasza:
Tapasztalatból írtam. A gyerekem 2 éves korától 6 éves koráig volt Pavoros, de mindegy. Ha valóban utána olvastál volna az interneten, akkor azt is elolvastad volna, hogy 2 éves kor után jelentkezik.
2021. nov. 19. 06:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Lányomon először egy éves kora után jelentkeztek a pavor tünetei. 9 hónaposan még valóban korai. Ez fogzás lesz. Nálunk Nurofen segített.
2021. nov. 19. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Lehet csak rosszat álmodik. Célszerű felvenni videóra az ilyen eseményt, hogy azt látva gyerekorvos pontosan lássa a problémát. Komoly baja ha lenne, azt már láttad volna előtte.
2021. nov. 19. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Azért ha fáj valamije, szenved, azt ne hisztirohamnak hívd. A hiszti jelentése az, ha egy gyerek manipulatívan, szerinted különösebb ok nélkül, inkább dühből, frusztrációból fakadóan sír, toporzékol. Egy 9 hónapos meg olyat még nem tud, így ez nem túl empatikus és elég lekezelő kifejezés. Értem persze, hogy valószínűleg csak valami családi szleng szerint használod és nem így gondolod, csak másnak nem ez fog lejönni, amikor meséled.
2021. nov. 19. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Nálunk is 1 évesen volt az első pavoros roham. Pavornál egyébként nyitva van a szeme, de mégis mintha aludna. Nem tudom másképp elmagyarázni. Nem lehet megnyugtatni, engem tolt el magától a fiam. Nem lehet felkelteni sem, és kb. 15-20 percig tart, aztán bealszik. Szerintem is inkább fogzás lesz, de azért említsd meg az orvosnak. És ne izgulj! Minden jót! 3 gyermek anyukája
2021. nov. 19. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!