Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » Kevés szopizás után is jól...

Kevés szopizás után is jól tud lakni egy 1 hónapos baba?

Figyelt kérdés

Kisfiam folyton belealszik a szopizásba nappal, éjszaka nagyon szépen eszik aztán alszik is. De nappal mindig bele alszik, leteszem aludni felkel újra kér, akkor már nem kér de aztán mégis. Végül pár óra kinlódás után békésen szunyókal. Ha ilyen össze vissza eszik az egészséges neki?

Nincs egy pontos nappali rutinunk sem mint ahogy neten olvasom pár babánál, hogy 2-3 óránként eszik. Én adok mikor kéri és látom az éhség jeleit. Van hogy 30 perc múlva megint éhes.

Lesz nekünk is egy később kialakult rutinunk?


2021. nov. 25. 12:58
 1/5 anonim ***** válasza:
57%

3 hónapos koráig le sem tettem. Úgy ettem, hogy közben üvöltött, ha zuhanyoztam, az apjánál is üvöltött. Ha nem volt cici n, üvöltött.

Napirenddel ne foglalkozz.

Diónyi gyomra van, hamar megtelik, hamar kiürül.

Plusz szüksége van a szagodra, a bőröd illatára, a hangodra, még alig lát és most kint van, eddig meg bent volt.

Kitartás, nem lesz ez örökre igy 🙃

2021. nov. 25. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Hízik? Akkor nincs baja
2021. nov. 25. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Igen szépen gyarapodik
2021. nov. 25. 15:00
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Nem könnyű ám szopizni, attól, hogy a technikája jó, lehet még nem olyan erős az izomzata hozzá, ezért hamar elfárad. Sokára jön a zsíros, hátsó tej.

Nem mindig esznek, csak mi gondoljuk úgy. Van komfort szopi, vagy így segíti magát álomba, esetleg iszik.


Mindenképp idő kell, még nagyon kicsi. Ha nem csökken a súlya, minden rendben van 😊


Az igazi napirend jóval később fog kialakulni. Ami a babáknál "napirendet" jelenti: evés-alvás-ébrenlét. Ezek követik egymást, akkor már van napirend/rutin. Sok minden megakaszthatja a napotok az, ezért sem lehet mindent időhöz kötni pl.: bezavarhat a Hold állása, 4 hónapos alvási regresszió, fogzás, növekedési ugrások....


Biztosan lesz majd napirend/rutin, csak idő kérdése 😊


Ha nagyon bizonytalan vagy a szoptatásban (bár szerintem így látatlanban ügyes vagy), akkor keress fel egy tanácsadót.


Türelem, boldog babázást!

2021. nov. 25. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Teljesen normális, amit írsz. Én azért is használtam mérleget, hogy tudjam, jóllakott-e a baba, megpróbáljam letenni vagy úgyis fog kérni még. Az a jó, ha szoptatod, amennyit csak igényli (de ha nincs segítséged, ez nagyon nehéz lehet, ne legyen lelkifurdalásod, ha nem megy mindig). Nekünk most 3 hósan talán már alakul a napirend. Talán.
2021. nov. 25. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!