Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » Van ötletetek, hogy miért...

Van ötletetek, hogy miért aludhat ilyen rosszul?

Figyelt kérdés
11 hónapos fiam mindig is rossz alvó volt. Voltak jobb időszakok, amikor csak 3-szor kelt éjjel, máskor 8-szor is. Mostanában kb. összefolynak az ébredések, mert szinte egész éjszaka forgolódik, nyüglődik, nyöszörög és néha keservesen felsír, alig nyugtatható meg. Enni max. egyszer kér éjszaka(tápszeres). Ami furcsa, hogy nap közben teljesen jókedélyű. Együtt alszunk egyébként, de ha éppen nem vagyok bent mellette, akkor is ébred, tehát nem én zavarom. Dévényes megnézi a jövő héten, de a mozgásfejlődése amúgy rendben van, talán kicsit gyorsabb. Ételhez nem tudjuk kötni a rossz alvást. Mi lehet ez? Mintha minden éjszaka szenvedne szegény...Ja, fogak eddig jöttek sorban, arra fogtuk, de most tuti nem jön neki egy sem, tehát nem az a gond. De valószínűleg fájdalom, mert nurofentől jobb a helyzet valamivel.

2021. nov. 25. 17:27
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
37%
Megvan a napi minimum 2 szabad levegőzés (lehetőleg szabad mozgással)? Nagyjából napirend? Esti rutin?
2021. nov. 25. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

1 hete az en lanyom is borzasztoan alszik es tobb ismerosomnel is igy van. Talan az hogy jon a hideg 🤷‍♀️ Nappal is nehez altatni pedig azzal eddig nem volt gond. 15 honapos.


2: en napi 1x vittem eddig is utobbi napokban max nagyon 1 orat bir kint lenni mert aztan jonne be.

2021. nov. 25. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Napirend és esti rutin van. Kétszer ki szoktunk menni, de olyankor nincs szabad mozgásban, és nem is hosszú ideig vagyunk kint. De amiatt sírhat és kínlódhat ennyire, hogy nem fárad le eléggé?
2021. nov. 25. 17:46
 4/11 anonim ***** válasza:
2 voltam szerintem fog lesz az inkabb.
2021. nov. 25. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

A "kötelező" napi 2 levegő. Honnan a kisfarkamból veszed ezt egyes? Nekem jól alszik a gyerek, nem szoktunk kétszer kimenni. Csodagyerekem lenne? Vagy csak a szokásos túltolás megint?


Kérdező, hidd el, nem az az oka hogy kiviszed-e kétszer vagy nem.


Inkább fog/idegrendszeri érés/szeparációs szorongás/alvásborulás vagy ehhez hasonló.

2021. nov. 25. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

És a szabad levegőn miért nincs mozgásban?

Napközbeni alvása mennyi és milyen hosszú?

2021. nov. 25. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
34%

De, igenis lényeges a napi 2×i szabad levegő. Ha az udvaron egy fél óra, már az is jó:) van, hogy én sem birom kivinni kétszer, olyankor kiülünk egy kicsit az udvarba, hagy másszon kedvére:)

Fontos a levegőn a szabad mozgás. Minél többször:) kell a pihentető alváshoz!

2021. nov. 25. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Hasonlòan vagyunk. A fiam tegnap átaludta az èjjelt egy hetes szr alvásperiòdus után reggel 6-ig húzta a lòbőrt, akkor kapott tápszert ès aludtunk 8-ig. Ugyanezek vannak nálunk is. Ő alszik, de mègsem, mert fetreng szegèny rengeteget mocorog, nèha felül, tapsol, kiabál, majd eldől. Volt, hogy sìrt is pár napig, jön a szemfoga, már majdnem kibűjtak, de ahj... Szerintem hamarosan el is indul, fogzik, nincs olyan nap, hogy ne tanulna valamit. Szeparáciòs szorongás is befigyelt, akármikorr kijöttem altatás után, mint akibe èrzèkelő van. Azonnal èbredt. Eljátszottuk ezt vag, 5x napokig. Szòval na. Rengeteg minden törtènik most velük. Szenzitìb babáink vannak, jò azoknak, akik külön szobába tudják rakni, mert alig kelnek fel èjjel vagy egyáltalán nem...
2021. nov. 25. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Én sem gondolnám, hogy nem fárad le és az a gond. Ha nagyon mozgalmas napunk van, akkor is rosszul alszik. Tudom, hogy sok minden van ilyenkor, de olyan rossz minden éjjel azt nézni, ahogy kínlódik.
2021. nov. 26. 07:19
 10/11 anonim ***** válasza:
Nálunk most átaludta az èjjelt 2x, nem mondom, hogy nem mocorgott, de nem úgy, mint előtte, vègre nyugi volt. Kibűjt az egyik szemfog, ma nèztem, s megint rág a másik oldalon 😫 Nehèz ez, de muszáj kitartani. 8-as voltam.
2021. nov. 26. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!