Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » Szörnyen èrzem magam, de...

Szörnyen èrzem magam, de mègis mit tegyek, hogy kidőljön este?

Figyelt kérdés
Itt bőgök már, mert eldurrant az agyam az egy èvesemre :( Kiabáltam vele, mert hiába alig állt a lábán, nem akart aludni. Behoztam a sötèt szobába 8 után, a tápszer után már alig bìrt, de újra felpattant, elmászott állandòan, mèg mesèltem, összebújtunk, simogattam, pròbálkoztam a szokásossal, de mindent is csinált, nem akart lefeküdni, rosszalkodott, hiába szòltam szèpen, mèg jobban csinálta. Fèl 10 kor már kiabáltam, s beraktam a járòkába, amit behoztam az ágyam mellè. Ordìtott keservesen benne kb 3 percig bìrtam. Napok òta rèmálom az esti altatás. Nappal semmi gond. Eddig èjjel sem volt. Megvártam, mìg kellően fáradt lesz, esti rutin működött max fèl9-re kidőlt rendszerint. Most napok òta fèl 10-10 az alvási ideje. Mèg 2 nappali alvása van, a 2.már csak max 40 perces, legkèsőbb 5 -ig felkel. Egy alvás mèg szerintem kevès neki, reggeli èbredès után max 2,5 òra ès kidől. Este viszont nagyon soká bìrja. Mit kène tennem? Eddig volt egy fix napirendünk egy 11 òrás ès 3 òrás alvással, s esti fèl 9-es alvással. Most borult minden èn meg szegènyre kiabálok, annyira bánt, de elfogyott a türelmem. Tegnap 22:10 kor aludt el, reggel fèl 10 kor kelt. Mit tudok tenni, hogy normalizáljam ezt a helyzetet ?
2021. nov. 30. 22:28
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
63%

Ne érezd magad szörnyen, mindenkivel előfordult már, hogy eldurrant az agya. Mi is ezzel küzdünk, csak 2 évessel.


https://www.gyakorikerdesek.hu/gyerekvallalas-neveles__kisgy..

2021. nov. 30. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
82%
Ez volt nálunk is, majd elhagytuk a 2. alvást és helyre jött.
2021. nov. 30. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
90%
1es vagyok, egyébként igen, tedd le délben, aludjon 2 órát, és rendben lesz. Az én fiam is már csak egyszer aludt nappal 1 éves korától kezdve.
2021. nov. 30. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 A kérdező kommentje:
Ohh, akkor nem vagyunk evyedül ezzel :/ Első babánk, tudom, hogy sok gyerek ilyenkor már csak egyet alszik, de ebben hogy segìtsek neki, az átállásban? Honnan tudhatom, hogy megèrett rá? Most nyilván megint 9-fèl 10-ig fog aludni, tehát az első alvása dèl körül várhatò. Pròbáljam meg nem lerakni már kèsőbb? Max 2 òrát alszik nappal, nem tudom ki fogja e bìrni ennyivel este fèl 8-ig legalább :/ Fogalmam sincs mi lett vele, mert mindent ugyanúgy csinálunk.
2021. nov. 30. 22:44
 5/20 anonim ***** válasza:
88%

Irtó nagy sz.pas, mikor vegre beáll a napi rutin, lehet tervezni előre, de borul minden, hogy új napirend alakuljon ki kínkeservesen... Akkor lesz jó, ha átáll egy délutáni alvásra. Addig meg kitartást!


Én amikor igy voltam, mint te, bejelentettem, hogy jó, akkor neki nem kell aludni, alszom én. Vagy beragott ezen és ordított, majd kifaradva végre elaludt, vagy nem érdekelte, és dunnyogott sötétben, én meg elaludtam. Gondolom O is elaludt rövid időn belül. Ez persze csak akkor működik, ha biztonságos a terep, nem érheti baj, ha te alszol.

2021. nov. 30. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
82%

Szerintem hagyd aludni reggel ameddig akar, akkor talán kihúzza dél-fél 1ig, onnan alszik 2 vagy 3 órát, és kibírja 7-fél 8ig.

Tuti nem hagynám már 5ig aludni délután egy másodikat.

Néha kiborul az ember, később még durvább is lesz, de ez van.

Kitartás!

2021. nov. 30. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
87%

Hasolnó a helyzet nálunk is szintén 1 éves. Ráadásul mi már elhagytuk a napközbeni 2 alvást, már csak 1x alszik nappal 1-1,5 órát és így is alig lehet este letenni. Nagyon durva, hogy mennyi energia van bennük.


Nálunk úgy van, hogy 8 kor kel reggel, dél és fél 1 körül alszik el, este 7 kor fürdés vacsi stb és utána lenne alvás persze ha sikerül.

2021. nov. 30. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
84%

Azaz egy alvas pont azt jelenti hogy kb max 8kor mar aludni fog. Az en 15 hosom masfel-ket orat alszik 1x (neha 3at is letol) es 7kor vagy fel8kor alszik.


4-5 kozott furdunk utana vacsi es kb fel7tol az este az enyem. A szobat biztonsagossa tettem nezek halkan tvt o meg jatszik maszkal ha elfarad befekszik mellem es latom hogy almos segitek neki elaludni kikapcsolom a tvt es kimegyek. Ezt csak azert irtam le hogy ha mar ilyen ideges vagy nezz valamit ami elvonja a figyelmed esetleg netezz telon. Ha szar a kedved megjobban beporog majd. Egyebkent legyen mindegy neked mikor alszik el te mar kezd el a pihenesed es akkor nem fog erdekelni hogy 20 perccel kesobb aludt el mint elozo nap mert te mar kikapcsolodsz. En legalabbis igy csinalom. Biztos nem ez a legtrendibb anyuka modszer de mar megszokta hogy epitokockazik nyomkodja a jatekait hozzambujik puszi megy tovabb korbefut meg ilyenek. Nem fog varazsutesre elaludni, akkor fog ha almos. Legalabbis en mar ezt tapasztalom.

2021. nov. 30. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
9%
Azt ugye tudod,hogy a gyerek mindent megjegyez?Nem fogja föl hogy miért kiabálsz,ellenben megjegyzi.Inkább ne tedd,fogd vissza magad olyankor,vagy menj orvoshoz.
2021. nov. 30. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
76%

Sok neki a 2 alvás. Az egy alvás pedig még egy darabig keves lesz. Ez sajnos egy ilyen időszak,ezen át kell esni. Pár hétig ilyen kavarodott lesz a dolog, hol egy, hol 2 alvás, aztán majd beáll. Aztán majd jön helyette más. A gyereknevelés már csak ilyen szakma.

Azt viszont ne várd tőle, hogy 5ig alszik és 8kor újra álmos legyen. Nekem ha 5ig alszik, akkor este fél 10 előtt nem is viszem fürdeni, felesleges, csak magamat és őt stresszelem, se el nem alszik. A délelőtti alvást próbáld kihúzni tovább, legalább fél 1ig és délután úgyis jobban fogja bírni. Eleinte ilyen 6 körül lesz egy mélypontja, de hamar megszokja.

2021. dec. 1. 01:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!