Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Minden áldott este, leginkább...

Minden áldott este, leginkább tíz és éjfél között szörnyen elkezdek sóvárógni az édességek (legjnkább csokis dolgok) után. Miért van ez, és mit tehetnék ellene?

Figyelt kérdés

Bár nem utasítom vissza az édességeket, de gyakran egész nap nem kívánom őket, és nem is eszem a nap folyamán semmi ilyesmit. Aztán jön a késő este, és én pedig szabályszerűen elkezdek sóvárogni az édességek után. Pechemre, általában találok valamit ilyenkor otthon, és megeszem, mert annyira nem bírom megállni.

Egyébként nem vagyok kövér, teljesen átlagos testalkatom van, sőt mostanában sokat fogytam, attól nem félek, hogy elhízok. Csak nem éppen egészséges esténként, lefekvés előtt ezt csinálni, és zavar, hogy mindig ilyenkor jön rám a csillapíthatatlan zabálhatnék.


2018. márc. 11. 23:43
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Mert előtte rég kajáltál.

Mert előtte mindig lefoglalt valami, hogy eszedbe jusson.


Én meg mindjárt eszek szalonnát kenyérrel, hagymával, stb

2018. márc. 11. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Velem is ugyan ez van, napközben inkább nem kivanom de este megennék akár egy tonna csokit is
2018. márc. 12. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Jó kérdés, de valószínűleg az a magyarázat, amit mondott az első válaszoló. :) Valahol olvastam, hogy aki gyakorta fogyaszt mézet, az kevésbé kívánja az édességet, a cukrot. Próbáld ki, hogy napközben eszel egy kanállal. vagy ha azt nem szeretnéd, akkor igyál meg egy bögre teát, akár cukorral. Annyitól elhízni nem fogsz, és valami édeset is fogyasztasz.
2018. márc. 12. 01:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Magneziumhiany. De komolyan.
2018. márc. 12. 01:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Fáradtság miatt. Nálam tutira (magnéziumhiányom nincs, és nem is vagyok éhes, de néha muszáj fennmaradnom pl. munka miatt).
2018. márc. 12. 01:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Gondolom, mindenkinek lehet igazsága, legalábbis sokak esetében, hogy nálad mi van, nem tudhatjuk.

Nekem normál evés után van édességvágy, de ez több évtizedes megszokás, nehéz leküzdeni. Magnéziumhiányban sosem kívánok jobban édességet, sőt, kevésbé, mert ez mindig extrém szénhidrátszegény étrenden jön össze, márpedig én azt vettem észre, hogy a sok szénhidráttól kívánok jobban édességet, minimális vércukoringadozásnál (ami sajna nem tartható étrend, mert már fehérje sincs benne sok s az is inzulint emel) soha eszembe nem jut édességet enni (nálam az édességek jobbára szénhidrátszegények, ez nem tudom, számít-e. cukrot kizárólag gyümölcs formájában kívánok, de ez inkább évszakfüggő)... Tuti van ilyen összefüggés sokaknál, úgyhogy meg kéne nézni a nap szénhidrátbevitelét, különös tekintettel a gyors szénhidrátra.


Persze lehet sok más... Egy alapos vacsora lehet, hogy segít, vagy időnként egy kocka csoki, hogy ne éhezz ki édességre... Nem érzed, tudod, mitől van ez, lelki, fizikai, mi befolyásolja...?

2018. márc. 12. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!