Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » Mikor kezdi egy kisbaba...

Mikor kezdi egy kisbaba átaludni az éjszakát? Kinek mikor kezdte?

Figyelt kérdés

6 hetes kisbabám este 11 kor eszik 5 ig alszik, azután 8-9 ig megint. Szerintem ez szuper, eddig többször felkelt enni éjszaka, mint ahogy természetes is, de kiváncsi vagyok, hogy ha kibír ennyit alvással akkor lassan lehet átaludja az egész éjszakát? Mondjuk 3 hónaposan?

Senki ne értsen félre, nem várom el tőlle, nem esik nehezemre felkelni, csak egyszerűen érdekel.


2021. dec. 2. 18:45
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
79%
A fiam 8, a lányom 7 hetesen kezdte el átaludni az éjszakát. Náluk ez este 8-reggel 6 közötti alvást jelentett.
2021. dec. 2. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 A kérdező kommentje:
Volt valamilyen rutin vagy praktika ami segített az alvásban? Vagy maguktól kezdték el?
2021. dec. 2. 18:54
 3/26 anonim ***** válasza:
100%
A fiam 20 hónaposan kezdte, a lányom most 2 hónapos, de már volt néhány átaludt éjszakánk
2021. dec. 2. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
94%
A "kisbabàm" 2 èves kora utàn. Tök jò, hogy valakinek koràn, de az is normàlis, ha èbred. Csak praktikàkkal nem lehet elèrni, idegrendszeri èrettsèg kèrdèse.
2021. dec. 2. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
86%

A lányom az első 4-5 hónapban csak egyszer ébredt fel éjszaka átlagosan, nagyon max kétszer. Én ezeket átaludt éjszakáknak tekintem amúgy is, mert csak egy pár perces szopizásra nyüffent fel, nem volt valódi ébredés a részéről.


4-5 hónaposan meg egyszer csak elkezdett elromlani a gyerek, olyan 10 hónapos koráig pokol volt, kb minden órában felébredt, és ezen sehogy se tudtam változtatni (időközben kibújt vagy 8 foga és megvolt kb az összes mozgásfejlődés, 10 hónaposan kezdett el önállóan járni, utána lett valamivel jobb a dolog). Most 16 hónapos, már valamivel élhetőbb, ha nem beteg/fogzik/holdállás megfelelő, akkor MÁR CSAK 3-5 alkalommal ébred egy éjszaka. És 16 hónaposan már nem annyira kisbaba :)


Ezt csak hogy tudd, nem biztos, hogy így marad. Kívánom, hogy átaludjátok hamar az éjszakát és tényleg így is maradjon, de azért legyél vele tisztában, hogy olyan 2 éves kor körül lesz elég fejlett az idegrendszer (átlagosan!! nyilván minden gyerek más, van, akinél ez eleve adott), hogy át tudja aludni nyugiban az éjszakát.

2021. dec. 2. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:
100%

2 és fél éves a fiam. Max 10x ha ataludta eddig 😑🤷‍♀️😂😂😂


Lányom 2honapos, nem is reménykedek...

2021. dec. 2. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 A kérdező kommentje:

Természetesen tisztában vagyok vele, hogy ahogy a baba változik úgy minden más is. Lehetnek dolgok a jövőben ami majd bezavar. Pl a fogzás.

Várok még válaszokat

2021. dec. 2. 19:09
 8/26 anonim ***** válasza:
23%

Nálunk mindhárom lány elég hamar ráállt. Enni persze megébredtek, de cicizés után aludtak is tovább.


A legkisebb lányom most 11 hónapos, enni már nem kel fel, de inni még iszik egyszer-kétszer és alszik is tovább. Sőt mikor kisebb volt (ő tápszeres) úgy mentem ki neki tápot csinálni, hogy vittem magammal, persze villanyt nem kapcsoltam, telefonnal világítottam csak, de akkor is azonnal visszaaludt. Most kb 7-fél 8 körül alszik el és reggel 7ig.


Amit én mindig szigorúan betartottam nálunk, az a 6 óra, fél 7 felé fürdés, és utána már elcsendesedés, kevesebb fény, nincs újabb játékba belekezdés, hanem irány az ágy.

2021. dec. 2. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:
70%
Az én gyerekeim ezekről nem is hallottak. A fiam kb óránként kelt 2 éves koráig, a lányom ma sem alszik 40 percet egyben, ha fejreállunk sem. Mindjárt 2 éves 😅
2021. dec. 2. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:
88%
Kisfiam 15 hónaposan aludta át először teljesen, kb. Fel eves koráig 2-3x evett ejjel anyatejet, aztán utána atallt az 1 evésre, es 1 éves kora után mar elkezdett leszokni rola, es 15 hónaposan hagyta el végleg. Azóta betegségek kivételevel fel 9-től fél 7ig alszik, nagyon jo alvó.
2021. dec. 2. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!