Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Anyukák! Szerintetek sincs...

Anyukák! Szerintetek sincs semmi gond azzal, ha egy 3 és fél éves kisgyerek ilyen?

Figyelt kérdés

A nővérem kisfiáról van szó. 3 és fél éves, szeptember óta jár az oviba. A múltkor én mentem el érte az oviba, és beszélgettem kicsit az óvónővel. Azt mondta, hogy nagyon nehéz dolguk van vele.

Semmilyen közösségi feladatban nem vesz részt, nem játszik a többiekkel. Semmit sem hajlandó enni, le sem ül az asztalhoz a többiekkel. Emiatt nincs is egész nap az oviban, reggel megy, és ebéd előtt már el kell hozni, hogy itthon egyen. Ott alvásról szó sem lehet. Reggelente mindig sír, mikor az anyja elmegy, sokáig kell nyugtatni.

Ezeket az óvónő mondta, de már én is észrevettem pár dolgot, amikor a nővéreméknél vagyok. A gyerek nagyon finnyás, csak pár fajta ételt hajlandó megenni. Levesek, péksütemények, édességek, tej, néhány gyümölcs. Semmi húst vagy zöldséget nem eszik.

A kora ellenére egyáltalán nem szobatiszta, éjjel-nappal pelenkázni kell még, hallani sem akar sem a biliről sem a wc-ről. Bár valamennyire beszél, de szinte csak az anyja meg az apja érti meg, hogy mit mond. Mondjuk másokkal egyébként sem társalog, "idegenek" társaságában meg sem mukkan. Emiatt logopédushoz is járnak vele.

Nagyon szófogadatlan, ha valami nem a kedve szerint történik, iszonyatos hisztit produkál.

A nővérem szerint semmi gond nincs a fiúval, majd behozza a lemaradást a fejlettségben.

Nekem nincs még gyerekem, úgyhogy nincs ebben tapasztalatom, ezért kérdezlek titeket.

Szerintetek is normális dolgok ezek egy ennyi idős gyereknél, vagy a nővéremnek azért aggódnia kellene, hogy valami nincs rendben?



2018. ápr. 23. 10:46
1 2
 1/18 babyboom567 ***** válasza:
46%
ha nem szobatiszta,hogy vették fel oviba?
2018. ápr. 23. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:
A nővérem azt mondta, hogy muszáj volt mennie, mivel betöltötte a 3. évét tavaly szeptemberig. Bár ő sem szerette volna még, hogy menjen, de azt mondták neki, hogy a kora miatt kötelező, akár szobatiszta, akár nem.
2018. ápr. 23. 10:58
 3/18 babyboom567 ***** válasza:
66%

Én nem tudom ,hogy van nálatok, de ahogy írod gyerek 8 hónapja jár elvileg oviba,tehát nem volt 3 éves szeptemberben,és még mindig nem szobatiszta,nálunk teljesen kizárt hogy felvették volna,max bölcsibe.

Egy nem szobatiszta nem 3 éves szerintem nem mehet oviba, maximum protekcióval(de igazából azzal sem).

2018. ápr. 23. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
89%
Előző az óvodába felvételnek NEM feltétele a szobatisztaság! Nézd csak meg a jogszabályt.
2018. ápr. 23. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 babyboom567 ***** válasza:
39%
Bölcsibe kellett volna még adni szerintem.Annyi gyerek van,mindenhol túljelentkezés,nem hiszem,hogy az óvoda kapkod és kötelezné a szülőt,hogy már pedig vigye.
2018. ápr. 23. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
46%

Óvónéni is bepelenkázza, ha szükséges? Ilyen gyereket magánóvodába SE vennének be!

Egyébként VAN óvodaérettségi vizsgálat is.

2018. ápr. 23. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 A kérdező kommentje:

Elismerem a "3 és fél éves" nem a legpontosabb megfogalmazás volt, de hogy pontosítsunk, 2014 augusztusában született, tehát akkor jelenleg 3 éves 8 hónapos....

És egy jogszabályváltozás miatt kötelező volt neki oviba mennie szeptembertől: [link]


De kérlek ne térjetek el a tárgytól, a kérdés lényege ugyanis nem az volt, hogy miért jár oviba....

2018. ápr. 23. 11:07
 8/18 anonim ***** válasza:
88%

Ha nem töltötte be szeptemberig a 3. életévét, nem kötelesek óvodába adni. Viszont óvodafüggő a kor és a pelus is. Nekem volt már 2 és fél éves pelenkás óvodásom is (nem Mo-n), és itthon is volt olyan, aki csak szeptember végén töltötte a 3-at és jött oviba. Meg 3és fél évet betöltött hármasikrek pelenkásan, de náluk az volt a legkisebb gond... viszont mi nem pelenkáztunk, hanem leszoktattuk őket. Azt a pár hónapot ellenségemnek se kívánom egy 27 fős óvodai csoportban. Amit te írsz, az viszont nem extrém gond még. Minden gyerek más, és soktényezős, hogy mitől ilyen. Megkésett beszédfejlődésű, az javítható egy jó logopédussal, fejlesztőpedagógussal. A válogatóssága sem újdonság nekem. Az egyik kislány pl. csak natúr tésztát, rizst evett meg, meg édeseket. Ezen nehéz formálni. Azt viszont én sem engedném, hogy éhen ott maradjon délutánig, az kínzás egy gyereknek.

Kiscsoportban nem kötelezzük arra a gyereket, hogy bekapcsolódjon egy játékba, ha ő nem akar. Az első év a beszoktatási időszak. Azt sem értem, hogy ha az óvónőknek problémáik vannak vele, azt miért nem a szüleivel beszélik meg?

2018. ápr. 23. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 babyboom567 ***** válasza:
64%

A kérdésedre válaszolva,lehet le van maradva, de az is lehet nem foglalkoznak vele.

Viszont(sajnos vagy nem sajnos)amíg a gyerek kap enni(amiket írtál szerintem kap), melegben van, van ruhája,nem verik, addig semmit sem tehetsz,úgy is írhatnám semmi közöd hozzá,van 2 szülője.

Ha az anyját aggasztják ezek a dolgok, vinni kell nevtanba.

Férjem nagy fia(aki már31 éves dolgozó családos apuka)végig sírta a 3 évet az oviban,minden reggel és minden délután sírt.Ez van.8 évesen viszont már egyedül hordta a 3 éves öccsét oviba.

2018. ápr. 23. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
79%

Le van maradva, tudnak is róla, jár is fejlesztésre és igen, behozza majd.


Mit jell ezen tovább rugóznod?


Akkor nem hozná be, ha nem foglalkoznának vele.

2018. ápr. 23. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!