Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mit tud 3 és fél éves gyereketek?

Mit tud 3 és fél éves gyereketek?

Figyelt kérdés
Csak kíváncsiságból kérdezem, összemérni nem tudom más gyerekkel, mert nem jár közösségbe. Itthon igyekszem olyasmit csinálni vele, mint az oviban. Tud kb. 10 mondókát, verset, 4 éneket. Számolni, úgy, hogy, meg is értse, 4-ig tud. Rajzolni mindig csak fejeket rajzol hajjal, szemmel, szájjal. Kiváncsi vagyok más kiscsoportos miket tud már.

2021. jan. 8. 10:45
 1/8 anonim ***** válasza:
21%
Ezeket már a 2,5 évesem is tudja csak ő 10-ig számol 😂
2021. jan. 8. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

A lányom bölcsis volt, és most ovis kiscsoportos.

Egészen szépen eszik már kanállal és villával, egyre kisebbek a kajafoltok, próbálkozik már a késsel is.

Felveszi a cipőjét, nadrágját, pólót, pulcsit egyedül, a pulcsi kivételével le tudja őket venni. Fel-le tudja venni a kabátját és az overálját is. Saját maga fésüli a haját, legutóbb már próbálta megmosni magának.

Sok verset és mondókát ismer, a pontos számát nehéz meghatározni, mert olykor csak a semmiből meglep minket olyannal, amiről nem is hallottam, pedig sokat mesélek neki én is.

Egyre jobban látja a dolgok közötti összefüggéseket.

Számolni 20-ig tud, tudja a hét napjainak nevét egymás után, néhány hónapot is, de ott még sok a keveredés.

Elég sok testrészét ismeri, még a ritkábban megnevezetteket is.

Rajzolni annyira nem szeret, olvasni annál inkább, emiatt sok történetes kis füzetét/könyvét szinte szóról-szóra visszamondja. Nagyon jó a fantáziája is, egy üres lapra nézve is tud mesét gyártani magának.

Labdajátékokban kifejezetten ügyes, mi az életben nem fogunk úgy labdát rúgni az apjával, ahogyan ő.


Ennyi jutott hirtelen eszembe, én teljesen átlagos tudásúnak látom a gyerekem, van, akié többet, van, akié kevesebbet tud, ami nálatok van elmondásod alapján, szerintem teljesen oké, sőt, a rajzolás rész hozzánk képest kiemelkedő. Ha a lányom egyszer eljut egy mosolygós arcig a papíron, az kisebb csoda lesz.

2021. jan. 8. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
1 mint egy verset, az enyém is elmondja, akár húszig is, de az nem számolás, csak megjegyzi.
2021. jan. 8. 11:26
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Hát a fiam se verset nem mond, se mondókát. Emlékezőkéje van amúgy, mert a zenéket amiket hallgatunk, ledúdolja 1 hallás után is, de a mondókáknak max az első két sorát ha visszamondja. Ha.

Számolni elszámol körülbelül 20ig, de magabiztosan a 19ig megy neki. A játékai miatt a számokat (egyszámjegyűen leginkább) és pár betűt felismer, de például keveri az ötöt a kettővel néha.

Beszélni még nem beszél tisztán, de érthető amit mond. Néha a ragozást eltéveszti (pl nem elrakja hanem elraki).

Szeret szerepjátékokat játszani.

Emlékszik hol lakunk milyen utcában, házszám alatt. Mi a neve, mi a mi nevünk.

Labdát dobja, de elkapni még nem tudja.


Ha tanácstalan vagy, nézd meg mik az idézőjeles elvárások a 4 éves státusz vizsgálaton és akkor megnyugodhatsz. :)

2021. jan. 8. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Az enyém 3 év 3 hónapos.

A vetkőzés,öltözést most kezdte gyakorolni igazán(vetkőzni jól tud, az öltözés hagy némi kívánnivalót maga után, de alakul).Pár rövid mondókát elmond,pár éneket is tud, de ha észreveszi hogy figyeljük félbehagyja.A beszéde nem tökéletes, de már 2.5 éves elmúlt, úgyhogy ahhoz képes örülünk hogy a rövid mondókákkal boldogul, meg dalolgat ha senki se figyeli.Fogat mos egyedül, de azért még utána kell dolgozni, hátsó fogait nem mossa meg normálisan.Rajzolni max napot rajzolt eddig.Kiegészít rajzokat, pld fejre rajzol hajat,testre kezet,lábat, lábra cipőt, de konkrétan fejet vagy testet pld egyáltalán nem.Szeret gyurmázni, autózni meg még annál is jobban.Festegetni is szeret, de csak olyan mázolmányokat csinál:)

Labdajátékokban ügyes,jól rúg,elkapja a felé dobott labdákat,viszont a hintát nem hajlandó pld hajtani.Szabályos bukfencet csinál,jó az egyensúlyérzéke is.

Szépen eszik, legtöbbször tisztán.De azért ha már nem olyan éhes, akkor egy-egy csepp kerül az asztalra is,mert bohóckodik.Számolás max találomra ráhibázik,nagy vonalakban elmondja a számokat 10-ig de konkrétan számolni szerintem 2-ig számol biztonsággal.A főszíneket hiba nélkül felismeri és minden testrészét el tudja mutogatni.Napokat, hónapokat nem tudja, az évszakokkal képben van.

Saját nevét meg az apjáét tudja.Az én nevem meg anya vagy max a keresztnevem.Tudja hány éves és hogy milyen városban él, viszont az utca,házszám még nincs meg neki:)

Kb ennyi.Ő sem jár még közösségbe.

Nem tudom ez mennyire jó vagy nem.Nálunk sincs hasonló korú gyerek sem, úgyhogy 0 hasonlítási alapom van.Én már néztem a 3 éves státuszon a 4 éveset, úgyhogy alapvetően mindent csinál amit ott kérdeznek, úgyhogy nagy gond nem lehet.

2021. jan. 8. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat. Nagyjából az én lányom is ezeket tudja, csak kis különbségek vannak, örülök, mert így, hogy nem jár oviba fogalmam sincs mit "tanítanak" a foglalkozáson, de a válaszaitok alapján egyik sem tud komolyabban számolni pl.

Most vettem neki egy sima legot, ami nem duplo, el nem tudom képzelni, hogy ezeket a pici elemeket össze tudja rakni, pedig 4 éveseknek van.

2021. jan. 8. 17:21
 7/8 anonim ***** válasza:

Elnézést, hogy csak félig vág ide a válaszom, de ez is hasznos lehet számodra, kedves kérdező. Két dolog jut eszembe, a válaszokat olvasva (közel álló a szakmám a témához). Az egyik, hogy 3 évest véletlen se hasonlíts össze a szobatisztaságra érés vonatkozásában másokkal. Ha majdnem 4 évesen lesz valaki szobatiszta, semmivel sem hátrányosabb az érése, mint annak, aki jóval korábban lett az. Legalábbis ha csak ezt a tényezőt nézzük, önmagában semmi eltérésre nem utal. Tudom, itt nem volt erről szó, ezt csakazért említem, mert e téren félreértések szoktak lenni, óriási ebben a szórás, pedig semmit nem jelent, a 4.szülinapig.


Valaki utalt a státuszra mint idézőjeles elvárás. Értem, mire gondolsz, jófelé kapiskálsz, csak engedd meg, kérlek, hogy javasoljam: inkább fogalmazzunk úgy, hogy oka van, hogy melyik életévben (babáknál melyik hónapban) miről szeretnének a védőnők TÁJÉKOZÓDNI.


Tehát mondhatjuk inkább tájékozdási viszonypontnak, például.


Eléggé félre lehet érteni a státuszteszteket, ha csak egy kicsit is elvárásnak értelmezné bárki is. Félig.meddig őgy, mintha a gyermeked megkérdeznéd, szomjas-e, és ha nem szomjas, azt rossz jelnek hinnéd. Ha máskor kérdezted volna, akkor meg pont szomjas. Valami ilyesmi a státusz. Nem szintfelmérés. Bár nyilván fontosabb a lista a puszta szomjúságnál. De akkor sem szintfelmérés. :) Szakmai szempontok által viszonyítunk, tájékozódunk. (Persze nem csak a védőnők).


Pl az, hogy "cserfes" (milyen a szókincse), elárulhast bizonyos tényezőket.

Miközben nem elvárás még a beszéd sem, a 3. szülinapig.


A viszonyítás arra is alkalmas lehet adott esetben, hogy egy gyermek előrébb jár-e más téren, mitn az átlag, mert ha más téren hátrébb tart, akkor szinte minden esetben egyes más képességek terén előrrébb tart.


Mivel a sorrend, bizonyos képességek esetén, egymástól eltérő, gyerekkorban. Mármint a gyermekek között.


Azért tartom fontosnak kitérni erre, mert óva intem a kedves laikus szülőket az önkényes diagnózistól, a gyermekük kapcsán is. Felesleges aggódás, ijedtség keletkezhet abból, ha megnézed az adott életkori státuszt, és elvárásnak hiszed.


Csak kis része utal elvárásra. A többi csak megijeszt sok szülőt, sajnos, ha elvárásként értelmezi.


Vannak olyan tényezők is, adott éeltkornél, melyből a "koravénség" is kikövetkeztethető, adott téren. Ami épp fordítottja az elvárhatüségnak. És ez csak egy, a több félreérthető tényező között.


Írhatnék tapasztalatból gyerekcsoportokról is, de csak ha érdekli a kérdezőt, hogy konkrétan átlagban mit tapasztaltam 3 éveseknél és milyen vonatkozásban. Kb egy héten belül szeirntem megint itt leszek. Ha szeretnéd, írhatok konrkétumot is, cska akkor kérlek, jelezd, mi kapcsán? Rajkészség? Mondókák. Szókincs? Átlagot fogok írni, ha erre járok. A 3 évesek átlatgát.

2021. jan. 8. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Minden gyerek más. A nagyfiam ennyi idősen 10-ig össze adott, kivont. Alap szorzásokat magától kikövetkeztette.2*3,3*3,2*4 ilyesmi. Kitalált magának ilyeneket, hogy mennyi 2*3+2.

Imádott feladatoskönyvezni.

A középső fiam 3-ig számol, nem érdekli a feladatozás, nem nagyon szokott rajzolni, csigát tud felismerhetően rajzolni csak. Ő a nagymozgásokat szereti, abban jó.

2021. jan. 10. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!