Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » Hason vagy háton?

Hason vagy háton?

Figyelt kérdés
Ti hogy altatjátok a fél évesnél fiatalabb babát? Odafigyelek a biztonságos altatás szabályaira, de az enyém sokkal jobban szeret és tud hason aludni. Merjem így fektetni, mit gondoltok?
2022. jan. 3. 07:30
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
44%
Amíg nem fordította át a fejét biztonsággal, addig oldalán aludt. De kb max egy hónaposan már hason. Párnát, ilyesmit nem tettem a feje alá. Velem aludt, mert lelkileg egy nagyon nehéz hírrel kellett megbírkóznom szülés után és nem volt erőm a sok sírástól csak szoptatni fekve s ellátni a napi kötelezőket
2022. jan. 3. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
A fiam szinte a kezdetektől csak hason tudott aludni. Én hagytam. Használtunk légzésfigyelőt és nem volt párna, meg más felesleges dolog a kiságyban.
2022. jan. 3. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
77%
Tobben a kornyezetemben hagytak hason, mert ugy aludt jot igazan. En is probalkoztam vele nappal, de en ejjelre nem mertem.
2022. jan. 3. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
Nekem két gyerekem van, mindkettő hason aludt. Így legalább aludtak. Másképp csak max. egy óra és felkeltek, ezért hagytam hason. De már nagyok.
2022. jan. 3. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 floattila válasza:
100%
Hason szokott aludni, így legalább mikor felkel próbálja kihúzni maga alól a kezeit, megfordulni (4 hónapos). Emelett hason sokkal nyugodtabb, többet alszik.
2022. jan. 3. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
Csak hason, már a kórházban is.
2022. jan. 3. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
84%

Mivel háton kb 10 mpként jött a moro reflex és kb 30 percenként felébredt....


2,5 hónapig erőltettem a háton alvást, mert jajjjjj csecsemőhalál, aztán feladtam mert teljesen ki voltam merülve, mivel csak hason aludt, vagy rajtam én meg elaludtam úgy hogy az ölemben volt ami veszélyes... szóval ment hasra. Nem bántam meg.

2022. jan. 3. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%
Hason aludtak, mert háton mindig ébredtek.
2022. jan. 3. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
3 hetes még csak a kisbabám, így egyelőre kitartok, de ma pl hajnalban hason raktam le. Máshogy hiába próbáltuk alvásra bírni. Azért aggódom, teljesen ráparáztattak erre a bölcsőhalálra, pedig tudom, hogy a minimálisnál is kevesebb az esély rá.
2022. jan. 3. 09:58
 10/13 anonim ***** válasza:
100%

Már a kórházban is hason aludt mindkettő, mert háton felkeltette őket a Moro-reflex. Fiamnál még nem is tudtam, hogy mi az, meg is ijedtem először. Aztán az egyik csecsemősnővér elmagyarázta, és azzal a lendülettel átfordította hasra a fiamat. Na, onnantól olyan jókat durmolt, öröm volt nézni. Meg is maradt neki, lassan 6 éves, de még most is általában hason alszik el.

A lányomnál ugyanez volt, csak akkor már tudtam, hogy mi történik, és én fordítottam át a kórházban. Ő most 2 éves, szintén hason alszik el 95%-ban.

Használtunk légzésfigyelőt mi is, de soha nem volt semmi gond egyikükkel sem.

2022. jan. 3. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!