Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » Oldalt, hason vagy háton...

Oldalt, hason vagy háton fektessen újszülött csecsemőnket?

Figyelt kérdés
1 hetes kis csecsemőnket mindig oldalára fordítva altatjuk, megtámasztva a hátát. Viszont félek attól, hogy ha nem háton alszik, akkor valamilyen gerincferdülése vagy rossz tartása lesz. Fejlődés szempontjából, melyik a legjobb pozíció? Illetve ha háton fekszik, mennyire van visszabüfizett gyomortartalomban való fulladásra? Mi a hátránya vagy éppen az előnye a háton fekvésnek az oldalt fekvéshez képest? Mi mindig váltogatjuk az oldalt a buksija formálása miatt, de ezen elv alapján a háton fekvés is lehet jót tesz a fejecskéjének. Várom a tapasztalatokat. Köszönöm!

2016. szept. 6. 20:32
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

3 gyerek és sok jótanács után az a tapasztalatom, hogy úgy altasd, ahogy a legjobban szeret aludni. Az oldalt fekvés nem tesz jót a csípőjének, mindhárom gyerekemnél csípőszűrésnél elmondták, hogy ne oldalt fektessem. A háton fekvés a büfi miatt lehet probléma (erről egy kórházi gyerekorvos az előadásán azt mondta, hogy meg nem fullad, legfeljebb "csak" tüdőgyulladást kap), a hason fektetés pedig a statisztikák szerint valamivel növeli a bölcsőhalál kockázatát.

Evés után büfiztesd meg, és tapasztald ki, hogy a babád melyik pozíciót szereti a legjobban.

2016. szept. 6. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
77%
Ahogy az első mondja! :))))) A csípőjének nem jó elvileg, nem a gerincének, de semmi baja nem lesz a tartásának se. (Megsúgom, a csípőjének se.) Én oldalt fektettem, amíg lehetett törcsihurkával, váltogatva az oldalt, de megnyugtatlak, nem tart sokáig az az állapot, amíg úgy marad, ahogy leraktad. :) Szóval az a pár hét, amíg tudod támasztott háttal altatni, rövid időszak, ne aggódj amiatt, hogy deformál bármit.
2016. szept. 6. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Én mindig máshogy tettem le.
2016. szept. 6. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Hason fektetve nő a bölcsőhalál kockázata, háton fektetve félrenyelheti a visszabukott folyadékot, oldalt fektetve deformálódhat a gerince. Megoldás, altasd lebegtetve ;)


Viccet félretéve, úgy fektesd, ahogy elalszik, hiszen az a lényeg, hogy aludjon! Ne aggódj, egyik pozícióval sem ártasz! :)


Üdv: egy védőnő :)

2016. szept. 6. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
76%

Ezzel a dilemmával mind megküzdöttünk. A válasz: ahogyan kényelmes a gyereknek.


[link]

2016. szept. 6. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Ahogy írták, mindegyiknek van előnye-hátránya.

Ha van légzésfigyelőtök és tudsz újraéleszteni, én a hason altatást javaslom. Már ha szereti.

Nekünk reflux miatt a háton kiesett, feszes csípőjű, így az oldalt bajos, maradt a hason, de úgy is volt a legnyugisabb, nem ébresztette fel magát a csápolással, plusz a későbbi mozgásfejlődésnek is jó, ha szokja a hason pózt.

2016. szept. 6. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Egyik gyerekem CSAK háton alvós volt, és extra bukós, 14 hónaposan maradt abba a dolog végleg. (Nem volt reflux és semmi ilyesmi, megnézettem). Néha 2-3 órával a szoptatás után alvás közben bukta ki a dolgot, de a saját nyakába folyt, soha nem fulladozott emiatt.



Én is azt javaslom, hogy próbálkozz, és ahogy szereti.

Nekem háromból kettő háton, egy hason aludt picinek.

2016. szept. 6. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Van egy nagyon barátnőm, aki csecsemős egy kórházban. Mikor hazahoztuk panaszkodtam, hogy bent alig aludt, folyton sirt, ő erre azonnal hasra rakta, és lám, aludt, mint a bunda. :)2 éves, és azóta is úgy alszik. :)

(egyszer hallottam, hogy a kórházban is szokták hasra fektetni őket, pont ezért, mert ha épp sok baba van, és nem jut mindegyikre elég idő a büfiztetésre, akkor a hasonfekvés biztonságosabb, ha netán fekve jön a büfi - nem tudom igaz-e)

2016. szept. 6. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
45%

Hason fekve biztonságos, ha nincs ágynemű és kemény a matrac. Abból szokott gond lenni, ha belesüpped az arca és a saját kilélegzett szén-dioxidját lélegzi vissza.

Kemény kókuszmatraccal, ágynemű nélkül (hálózsák inkább), feje alá maximum textilpelenka - minimális az esélye a hason fekvés miatti bölcsőhalálnak.


A lányom mindig hason aludt, maga alá húzott lábakkal. Már 2,5 éves és még mindig így alszik, bár néha elforog és kitekert pózokban is alszik. Az első egy-két hétben, amíg nem forgatta, emelte a fejét, háton feküdt. Utána már hason, a mai napig.

2016. szept. 6. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Én az elején mindig az oldalán altattam, kitámasztva, váltott oldalon. Aztán egy idő után már rendszeres lett, hogy az oldalára raktam és háton ébredt. Most 5 hónapos és 2 hónapos kora óta a babakocsi kivételével kizárólag hason tud aludni.
2016. szept. 7. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!