Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » Miért sír fel a 6 hónapos...

Miért sír fel a 6 hónapos kisfiam éjszaka? Bővebben lent.

Figyelt kérdés
6 hónapos kisfiam egy hete körülbelül esti altatása után egy órára rá keservesen felsír, majdnem óránként vagy akár 45 perc se telik el a két felsírás között. Fogunk még nincs, ínnye nincs megdagadva, de kb a felsírás óta nagyon rágja a kis rágókáit. A tápszert sem mindig fogadja el éjszaka az elkövetkezendő etetésénél. Enni sosem keltem fel, ő jelez ha éhes. Mi lehet ez a keserves szinte megvigasztalhatatlan sírás? Nagyon nehéz megnyugtatni. De van olyan, hogy amikor felsír, kiveszem a kiságyból és a karomban azonnal visszaalszik, de ez ritka. Minden tényezőt igyekszem kizárni. Gondolok a végig elől pattentos pizsamás rugdalozóra, mivel hason alszik.

2022. jan. 9. 20:48
 1/4 A kérdező kommentje:
Még annyit szeretnék elmondani, hogy nagyon sokat mocorog, mielőtt enni kér. Kimegyek elkészítem a tápit és mire visszajövök mozdulatlanul alszik. Kiviszem, majd mire bejövök ismét mocorog és uzsgyi ki vissza a tápiért, amit reménykedek, hogy fog kérni. Nagyon nem egyértelmű, hogy mikor éhes. Nem első baba, nem vagyok egy tapasztalatlan, de most a pici fiam néha feladja a leckét. Hason alszik és amikor éjszaka felébred próbálna hanyadt fordulni, de nem sikerül, ilyenkor hanyadt fordítom és jön a sírás. Tehát nem tudom, hogy most konkrétan mit is szeretne?!
2022. jan. 9. 20:57
 2/4 anonim ***** válasza:
Azt írod, enni sose kelted fel, de közben az első hozzászólásodban meg azt mondod, hogy gyakorlatilag miután sírva ébred, vissza is alszik, csak mocorog később ("mire bejövök ismét mocorog és uzsgyi ki vissza a tápiért, amit reménykedek, hogy fog kérni"), ami szerintem nem annak a jele, hogy enni akarna... Egy csecsemő még nagyon egyértelműen jelzi, ha éhes, és ha csak mocorog, én nem nyúlnék hozzá. Szerintem amikor hanyatt fordítod, akkor is azért sír utána, mert kizökkented. Próbáltad már ilyenkor kivárni, mi történik, ha hagyod, hogy próbálkozzon (amíg nem kér egyértelműen segítséget)? Lehet, hogy igazából álmában forgolódik és te ébreszted pont fel...
2022. jan. 10. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Persze, hogy próbáltam kivárni azt és nem nyúlok hozzá. Ekkor is sírással végződik. Ő eddig úgy jelezte, hogy éhes, hogy elkezdett mocorogni és nyöszörögni. De ezt felváltotta az, amit a kérdésben is leírtam. Éjszaka kipróbáltam azt, hogy ismét bekapcsoltam a kis zenélőjét (30 percig szól) és tegnap éjszaka nagyon ügyes volt, ha fel is sírt ezt bekapcsoltam és vissza is aludt. Bízom benne, hogy javul a helyzet, mert így nem tudja kipihenni magát. Tegnap ismét konkrétan tudtam, hogy most az éhség miatt kelt fel. A mai altatás után is felsírt és gyorsan bekapcsoltam neki és vissza is aludt. Igen köszönöm válaszod a hanyat fektetésre, bizonyára azért kezd el sírni jobban, mert kimozdítom a komfortzónájából.
2022. jan. 10. 20:39
 4/4 anonim ***** válasza:

Szia!


Jaj hát az én 7 és fél hónapos fiam is ezt csinálja csak már 5 percenként felsír.

Ha nem reagálok, zeng az egész lakás tőle.

Aztán volt hogy fél órát is kibírt sírás nélkül, már kezdtem örülni, erre nem bevágta magát a kiságy sarkába? 🤦‍♀️

Egy időben meg oldalt próbált meg aludni de még nem tudta úgy megtartani magát. Minden éjjel keserves sírások és hiszti hogy neki sehogy se jó.

Van már két nagyobbik lányom, de ők aludtak mint a bunda 1 hónapos koruktól, soha semmi ilyesmi nem volt. A fiam feladja a leckét rendesen sajnos :/

Megoldást nem tudok ne haragudj, de nagyon együttérzek.

2022. jan. 22. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!