Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » Újszülött elaltatása nap...

Újszülött elaltatása nap közben???

Figyelt kérdés

Anyukák! Nektek mennyi időbe telt, amíg rájöttetek, hogy hogyan tudjátok elaltatni a pici babát, amikor már nem alszik el szopi közben?

Nekem ez annyira a halálom, hiányzik belőlem az ösztön, hogy rájöjjek, mi a jó neki!

Cicin nem szeretném altatni (bár éjszaka úgy alszik el), a cumit önmagában nem fogadja el, a ringatást nem szereti, ha a mellkasomra fektetem se, ha csak leteszem és simogatom se, hordozó kendőt se.

Véget nem érő szenvedés eredménytelenül, ráadásul van nagyobbik gyerek is, akivel foglalkozni kell, szegény most egész nap mesét néz. Vele is szenvedtem anno, de vele ráértem, és nála kialakult, hogy hason fekve, cumival szépen elaludt pár perc alatt.

Mennyi ideig tart átlagosan, míg álomba szenderül egy baba pl ringatással? Lehet, hogy csak nem vagyok elég kitartó? De pár perc után megunja, és egyre jobban sír.



2022. jan. 12. 07:24
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:

Fehér zaj, akár telefonról, esetleg méhen belüli habgok (womb sounds youtubeon) nekünk sokat segít, meg a pólyázás, takaróval vagy rugalmas pólyával.

Nálunk tápszeres a baba és ha éhes még, akár kicsit is, fejen állva pöröghetünk de nem fog elaludni. Nyekkje nincs, csak tágra nyílt szemekkel néz, ilyen is van. És sokszor simán fenn van 1.5-2 órát is akár, 5 hetesen. Ja, cumit ő se fogad el, ha szerencsénk van épp rálel a kezére.

Ha csendben elvan magában, nem feltétlen kell erőltetni az altatást, úgyse tudod kierőszakolni ha nem álmos.

2022. jan. 18. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
Esetleg babakocsiban? Nalunk az valt be.
2022. jan. 19. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:

Nálunk is ez a helyzet, kész tortúra az altatás. Lehet, hogy nem veszem észre a jeleket, és mindig elrontom a lerakást is. Ritkán sír, csak ha már "unatkozik", pedig szerintem álmos, már ki sem lát a fejéből.:D De nekem nincs türelmem órákig ringatni, közben is csak nézelődik és kapálózik.


Ami sokszor beválik a rugalmas pólya, mert így nem ébreszti fel magát a folytonos mozgással, vagy a porszívó :D

2022. jan. 20. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!