Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » Minden este katasztrófa az...

Minden este katasztrófa az elaltatás,14 hónapos, mit tennétek a helyemben?

Figyelt kérdés

Mostanában negyed 11 előtt el se alszik pedig már fél 10-kor lefektetem, de folyamatosan feláll a kiságyba.

Egyszer hagyom neki, ilyenkor átbeszéljük miket csináltunk aznap, ezt látszólag nagyon élvezi is hangokkal utánozza mik történtek aznap, aztán elmondom hogy most már alvás,szép álmokat, jó éjszakát,megpuszilom. Lefektetem de újra fel akar állni hiába ringatja apa a popsiját ( így alszik el sajnos már kicsi kora óta, erről nem tudom leszoktatni) én fogom a kezét de semmi.

Ilyenkor szoktam jó akkor anya,apa is lefekszik aludni késő van,ha alszol akkor visszajövünk és lefekszünk a mellette lévő matracra, de ilyenkor meg elkezd ordítani.

Simogatom ,megint megpróbálom lerakni és ez így megy legalább 10 óráig és még negyed óra mire tényleg elalszik nagy nehezen. Tegnap már annyira sírt hogy bedugult az orra és persze akkor meg azért nem tudott aludni mert cumi meg a szájába. :-/

Minden este meg van az alvási rituálé, fél 8 körül fürdik, utána kicsit még nézhet egy-két mesét míg megissza a teáját, játszik addig lefürdök és fél 10-kor lerakjuk ez minden napos nincs is gond.

De egyszerűen míg piciként láttam rajta hogy álmos,mostanában sosem látom, de mi is szeretnénk pihenni már 10 órakor férjemmel, 1 hónapja kezdte el ezt a későn alvást. Reggel 8-kor kel amúgy éjszaka 2-3x kel néha többször.

Nem szoktam erőszakkal lerakni de ez nagyon nehéz és fárasztó, nélkülem nem alszik el fognom kell a kezét, így apja ringatja addig.

Most kezdett el úgy igazán menni egyedül, ez is közrejátszhat?

Délutáni alvásnál meg semmi gond, ebédel aztán berakom a kiságyba, ringatom 5 percet a popsiját és alszik is.

Mit tehetnék másképp? Hogyhogy nem álmos 10 órakor ?


2017. júl. 12. 12:53
 1/10 A kérdező kommentje:
Ebéd utáni alvása déltől 2-ig van ha ez számít valamit.
2017. júl. 12. 12:54
 2/10 anonim ***** válasza:

Én délután este felé biztosan kifárasztanám. Labdázás, levegőn lét, játszótér ha már totyog és vannak elemek amiket tud használni. Lehet csak sok az energiája.

Hasonló korú unokatesónál jártunk hétvégén, ő is mindig későn alszik el. Most hogy ott voltunk, volt társaság, egész nap játék volt, mászkálás, estére már nem kellett altatni.


Vagy lehet megváltozott az alvási trükkje. Egy időben családban is úgy volt (pont az unokatesó), hogy anya simogatása altatta el, aztán utána kiderült, úgy tud a legkönnyebben elaludni ha senki nincs a szobában.


Szerintem próbálj ki valamilyen új módszert, amit eddig még nem! És fáraszd le :)

2017. júl. 12. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Egész nap szinte kint vagyunk ha nem alszik, pl most voltunk nyaraláson gondolhatod mennyi program volt, de délelött is meg délután is mindig sokat játszizunk vagy megyünk erre-arra szereti is nagyon, de ez se segít, sőt nyaraláson haza kellett jönnünk utolsó éjszaka mert idegen helyen még úgy se aludt.. :-/

Meg ő elég nyugis gyermek, inkább szeret nézelődni, szöszmötölősen játszani, pakolgatni stb.

2017. júl. 12. 13:11
 4/10 anonim ***** válasza:

Mi van akkor, ha fürdés-vacsi után úgy kerül ágyba, hogy valami puha játékkal szöszmötölhet? Ha amúgy is fáradt már addigra, akkor lehet álomba "szöszölheti" magát. Ha a játék puha, akkor nem fogja bántani éjjel ha magánál marad.

Ez csak tipp, a fiam még nem ilyen idős..

2017. júl. 12. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Tippek:

- nem tévézhet lefekvés előtt, te mesélj te neki, azzal megnyugszik a szeme és az agya, Én is 8-kor fürdettem, 7 után lekapcsoltam a tévét ha ment, h jobban érezze magán h elfáradt és esteledik. Itt 8-tól fél tízig fent van még, szerintem ez sok idő.

- nyári világos van, biztos ez is közrejátszik

- mindig teát iszik? Nem telítené el álmosra egy kis kakaó, ha ihat tejet?

- ha előbb megfürdenél, "letudhatnád" magad, te sem lennél feszült. Oda szoktam ültetni a fürdőbe egy kisplédre, és beszélgetünk, v játszik.

2017. júl. 12. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm, de kicsit se érdeklik a plüssök, még kezébe se veszi őket, plusz a hülyeségünk miatt ugye rázogatás nélkül meg se próbál elaludni, erről is de jó lenne ha leszoktathatnánk, de ez a mi hibánk volt hogy rászoktattuk..

Plusz tényleg nem látom rajta hogy fáradt lenne, mi vagyunk azok már fél 10-kor ezért is rakom le ,főleg hogy tudom hogy még 3 negyed órát dekkolhatunk a kisszobába.

Míg nem kezdett el menni nem volt ennyire durva a helyzet..

2017. júl. 12. 13:19
 7/10 A kérdező kommentje:

Igen lehet ez is sok idő én is gondoltam rá ez a 8-tól fél 10 :-/ De előbb meg még inkább nem álmos, vagy lehet nem mutatja?

Amúgy besötétítek neki ,de tényleg összezavarhatja hogy még 8-kor is világos van?

Próbáltam tejet adni de vacsi után az már sok volt a tejital, megfájdult a hasa éjjel ,ezért kap teát .

2017. júl. 12. 13:22
 8/10 A kérdező kommentje:
Köszi volt doodoo macink, sajnos sose váltak be nála ezek a fehér zajok még mikor kisebb volt akkor sem :-/
2017. júl. 13. 13:24
 9/10 anonim ***** válasza:
Az első gyerek nekünk sem akart egyedül aludni. Úgy szoktottuk át, hogy el köszöntem(tunk) és otthagytuk a szobájában. Mit ne mondjak az 1.hét kőkemény volt, de már a 2. héten 2 perc sírás után aludt! Szerintem próbáljátok ki!
2017. júl. 15. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Nem szeretném sírni hagyni.. nem is teher nekem hogy simogatom,fogom a kis kezét csak az hogy rázogatni kell fél órát majdnem amitől leszakad a karom , meg hogy harcolni kell a lefekvéssel.

De a napokba kezd jobb lenni feláll másodjára és már mondom neki hogy jó akkor anya is lefekszik,majd ha alszol visszajövök hozzád, elsírja magát picit és lefekszik, már nem próbálkozik annyit felállni :) Elaltatni még nem könnyű meg éjszaka nagyon sokszor kel , de ez már más tészta..

2017. júl. 15. 10:52

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!