Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » Ki hogyan és miben altatja a...

Ki hogyan és miben altatja a babáját? 1 éves a kislányom nagyon rosszul alszik. Hálózsák és egy hosszú ujjú body van rajta.

Figyelt kérdés

8kor fürdés aztán kap tejet és el is alszik. Néha magától de legtöbbször kicsit ringatni kell. Másfél óra után felébred iszik pár kortyot és alszik tovább. 1-2 közt megint kap tejet és visszaalszik. Ez a legjobb éjszakánk. De van olyan hogy óránként felébred. Ha jobban felöltöztetem akkor is, ha betakarom akkor is. Ha szépen vacsorázik az sem segít. Már mindent kipróbáltam és tanácstalan vagyok. Napközben sem alszik sokat. Fel 4től tovább soha nem alszik.

Kinek milyen megoldás vált be?



2022. jan. 12. 11:12
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
87%
Nem lehet, hogy ettől a hálózsák takaró plusz ruha kombotól melege van? (Saját lányomból indulok ki)
2022. jan. 12. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
73%
Az enyémek megsülnének ennyi cuccban, pedig 18 fokban alszunk.
2022. jan. 12. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Csak hálózsák és hosszú ujjú body van rajta. Így alszik, de próbáltam úgy is hogy betakartam egy vékony takaróval. Bárhogy altatom felébred. A szobájában 22 foknál nincs melegebb.
2022. jan. 12. 12:25
 4/11 anonim ***** válasza:
39%
Az én lányomnak is tuti melege lenne (sima kezeslábas pizsamában alszik, nyáron takaró nélkül, most télen vékonyabb takaróval, de az éjszaka folyamán azt is lerúgja magáról és nem tűnik úgy, mintha fázna amúgy), de nyilván látod a gyereken ha izzad és kényelmetlen neki, szóval nem biztos, hogy ez a konkrét oka. Simán lehet, hogy még kicsi. A gyerekek olyan 2 éves kor körül érnek meg arra, hogy átaludják az éjszakát, ez egy idegrendszeri érési folyamat. A lányom most 1,5 éves, csak mostanság kezdett el alábbhagyni az ébredezése, nem alussza még át az éjszakát teljesen, de azért már nem is ébred fel úgy, mint két hónappal ezelőtt pl, amikor átlag 2-óránként keltett.
2022. jan. 12. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
67%
Sima hálózsák? Nem lehet, hogy kényelmetlen neki, mert nem tud benne mozogni rendesen? Az én gyerekeim már fél éves kor után nem tudtak benne aludni. A tipegő hálózsákot ezért találták ki.
2022. jan. 12. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Lehet hogy igazad van. Beszerzek egy tipegő hálózsákot és megpróbálom. Az alá csak egy hosszú ujjú body? Nálatok hány fok van éjszaka?
2022. jan. 12. 12:32
 7/11 anonim ***** válasza:
41%

Jaj, 4-es, azért mert a te gyereked rosszul alszik, nem kell az idegrendszerre fogni. Biztos, hogy nem voltak érettebbek 2 hónaposan a gyerekeim, mint a tiéd 1,5 évesen, mégis aludtak este 9-től reggel 8-9-ig és ez később sem változott…


Kérdező, 22 fok rengeteg, 18-19 az egészséges.

2022. jan. 12. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

Köszi neked is a választ, este még lejjebb veszem a fűtést.

Remélem mihamarabb meglesz a megoldás rá :)

2022. jan. 12. 13:04
 9/11 anonim ***** válasza:
58%

Soha az életbe nem adtam hálózsákot rájuk.

Fiam 2 és fél éves. Születése ota póló eleinte pelus, most rövidnadrág. Nincs betakarva, 22 fok van és izzad.

Lányom 4 honapos. Hosszu dody, nadrág. Ő sincs betakarva.

2022. jan. 12. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Valószínű ez lehet akkor a gond hogy melege van. Köszönöm szépen a segítséget!
2022. jan. 12. 13:34
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!