Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Kétéves kislányommal rengetege...

Kétéves kislányommal rengeteget vagyunk kettesben itthon. Hosszú távon lehetnek negatív hatásai ennek és mik?

Figyelt kérdés
Eddig járkáltunk játszóra,rokonokhoz ahol vannak gyerekek de most ugye nem. Párom is reggeltől estig dolgozik. Rengeteget vagyunk kettesben. Lehet ez a bezártság eltart hónapokig vagy még tovább. Lehet ennek az ingerszegénységnek rossz hatása a kicsire? Az udvarra kijárunk játszani,bent is próbálom lefoglalni,inkább más gyerekek ,emberek hiánya lehet-e gond?
2020. márc. 28. 08:09
 1/5 anonim ***** válasza:
91%
Ez engem is érdekel egy 8 éves vonatkozásában.
2020. márc. 28. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
65%
Mi baja lehetne a gyereknek attól, hogy az anyjával van?
2020. márc. 28. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
86%
Bizonyos pedagógiai szempontból egy kisgyereknek négy éves koráig nincs szüksége másra, csak az anyjára. Ne aggódj, hogy nem találkozik más gyerekekkel, együtt játszani csak óvodás kor körül kezdenek el, előtte sem történik lélektanilag semmi jelentős a gyermekek között, szimplán kíváncsiak. Ne aggódj! Mondókázzatok! Játék a szabadban, de néha hagyd, hogy ő találjon ki játékot, esetleg ő vonjon be téged. Nekem is két évesem van, mostanában ő irányítja a játékot, ő találja ki mit csináljunk. Kevés szót mond még, de mégis megértem mit szeretne :)
2020. márc. 28. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
87%

Semmi baja nem lesz, még udvarotok is van, ami kánaán.

Én jobban aggódom azon, hogy nem tudom biztonságos környezetben lemozgatni az 5 és az 1 évest. Már az veszélyfaktor ha lifttel megyünk le a 10. emeletről egy 80 lakásos, kb. 300 lakós házban 😱

2020. márc. 28. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
Sokkal inkább pozitív hatásai lesznek. Stabilan fog kötődni hozzád, később is hallgatni fog a szavadra, nem megy majd a kortársai baromságai után, hanem mindig mérlegelni fog, hogy mi a helyes és mi nem. Ez most alakul ki, erre tud majd építeni. Érdemes megbecsülni, és erre a kapcsolatépítésre használni ezt az időt.
2020. márc. 29. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!