Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » Miért kéri a 13 hónaposom még...

Miért kéri a 13 hónaposom még mindig a tápszert éjjel/hajnalban?

Figyelt kérdés
Nagyon kevés átaludt éjjelünk van, sajnos. Mindig volt valami, alvásborulás, fogzás stb. Mostanában sokszor felsir, mintha rosszat álmodna, de ez a ritkább, összességében olyan, mintha fel sem lenne, alvás közben vándorol az ágyában, felül, mászkál, berakja a cumit a szájába, nyöszörög, de nincs magánál szerinte. Viszont mai napig hajnalban kéri a tápszerét. Kb. eddig 5x fordult elő, hogy nem evett éjjel, csak ébredéskor. Átlag 4 óra környékén etetjük, állandóan forgolódik, sirni nem sir, de nyugtalan, majd felül..mindig megissza az utolsó cseppig, pedig nagyon jó evő a fiam, bevacsorázik mindig 6-7 között, majd fürdés után még a tápszert is megissza alvás előtt. Mit csináljak, hogy kibirja? A gyerekorvos szerint ebben a korban már nem az éhség miattt ébred, már ki kellene birnia tápszer nélkül. Igaza van? Anyósom szerint adjak vizet, teát, de tényleg éhesnek tünik, hisz bepuszilja, aztán a reggelit is megeszi 8 után, most akkor megszokásból inná meg a 2 deci tejet ?
2022. jan. 18. 12:10
 1/7 anonim ***** válasza:
11%
Lehet,hogy nem éhes, de ha kap, naná hogy megissza. Nagyon egyszerű, ne adj neki. Altasd vissza. Fiam cicis volt, hajnali 4-5 körül mindig ébredt, cici és aludt vissza. Aztán mikor 1 éves volt, úgy gondoltam elég ebből. Mikor felébredt nem adtam neki cicit, csak magam mellé tettem és aludtunk. Igaz azóta minden hajnalban köztünk alszik, de nem zavar minket.
2022. jan. 18. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Eleg sokaig kell nekik adni napi fel liter tejalapu italt szakértők szerint, sima tapszer helyett van ez a junior tejital, ami olyan mint a tapszer, en 250 ml adok reggel 6 kor es este 9 kor.

Ha szeretne inni, akkor nyugodtan add neki, amig kéri. Ha 3 eves koraig szeretne, akkor addig fogom neki adni. Nincs vele semmi baj! Sot van benne tápanyag. Aztan majd egyik naprol a masikra nem fogja mar kerni.

2022. jan. 18. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Ja es amikor 6 kor megissza vissza is alszik egybol.

Ja hogy ez nalatok 4 kor tortenik? akkor probald legalabb 6 ig kihúzni, szerintem egy ido utan at all es megszokja

2022. jan. 18. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
86%
Teljesen normális, hogy még eszik éjjel. Enyémek 2 éves koruk körül szoktak le róla. Amíg kéri, add neki. Magától elfogja hagyni, nem kell trükközni.
2022. jan. 18. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
2 éves koráig biztosan jérter néha éjjel a tápszert. Én nem kérdeztem erről senkit, normális-e, csak adtam neki. Aztán egy idő után már nem kérte.
2022. jan. 18. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

De most elso valaszolo, ha egyszer ehes a gyerek, komolyan ne etesse meg? 13 honapos, nem 5 eves, teljesen normalis ez meg ilyenkor.

Nekem csak az orvos hozzaallasa furcsa, de akkor nyugodtan vegye at az ejszakat tolem, szivesen atadom

az ehsegtol uvolto gyerekemet, valoszinuleg akkor mar rogton mast mondana..:DD

2022. jan. 18. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Nyugodtan adj neki amíg kéri

Kislányom 16 hónapos koráig kérte hajnalban a tapszert

Védőnő állandóan terrorozalt h ne adjak neki csak vizet

Nyilván próbáltam vizet adni és nem aludt vissza.

Amíg kéri add neki,el fogja hagyni.

2022. jan. 19. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!