Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » Éjjel “csak” 9-9,5 órát...

Éjjel “csak” 9-9,5 órát alszik a 8 hónaposom. Nem kevés?

Figyelt kérdés

Nagyjából egyben alussza. 1-1x felsír de semmi borzasztó. Viszont mindenhol azt olvasom hogy 11-12 órát alszanak ezidőben éjjel. Ehhez képest a 9 nagyon kevés. 20-tól alszik reggel 5.00-5.30-ig. Ami borzasztó korán van (nekem) de hiába adok akkor enni, végérvényesen felébred. Egyedül játszani nem hagyom nagyon mert mászik és feláll. Aztán persze megunja, elfárad, nyűglődni kezd. 1-1 játék se köti most le, csak a “menni” akarás. Szóval ilyenkor mindenképp vele vagyok. De ez mindig is így volt.😊 Viszont aztán meg már 7.00-8.00 között ásítozik, törölgeti a szemét, de annyira jön megy, felfedez hogy csak a tízórai után (amit előre hoztam emiatt 9.30-ról 9.00-re) alszik el. Akkor mondjuk 1,5-2 órara. Aztán délután 14.00-14.30 körül alszik újra kb 2 órát. Majd este 8-tól reggel 5-ig.

Jó volna ha reggel tovább aludna. Szerintetek tudnék tenni érte vmit?



#alvás #ébredés #8 hónapos #keveset alszik éjjel
2019. okt. 11. 06:52
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Az én fiam is ugyanez volt. Teljesen jó mennyiségeket alszik, csak kellemetlen a reggel 5-kor kelés. Nálunk akkor javult kicsit mikor már csak egyszer aludt napközben, ő olyan 10-11 hónapos korában állt át. Én aludtam vele napközben így jobban bírtam a korán kelést. Igazából nincs megoldáson a kérdésedre csak az idő.
2019. okt. 11. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
69%

Vegul is egyuttveve alszik eleget.

Hat a reggeli ebredes koran van, de egy gyerek nem programozhato. Jo munkasember lesz belole. :-)

Komolyra forditva: annyira erdekli a vilag, hogy reggel azonnal indulna felfedezni. Aztan persze a delelott folyaman elfarad.

2019. okt. 11. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a vàlaszokat! Bízom benne, hogy a napi 1 alvásra vàltásnál ez majd javul. 🙏

Ami nekünk a rossz, hogy ő sajnos napközben csak velem, rajtam alszik.. :( És tudom hogy ezt valahol én rontottam el, de mindig azt tartottam szemelőtt, hogy az alvás a legfontosabb, ezért ha csak így megy nem baj, megoldjuk. Barátnőm 2 hónappal iősebb babája 2-3x 20 perceket alszik hónapok óta napközben. Sokszorv mondja hogy néha szinte semmit sem alszik nappal.

Az övé viszont így este 20.00 és reggel 7 között végig csendben és nyugstan pihen. Bár lehet nekünk is ezt kellene. De azt vetten észre, hogy sajnos ha kevesebbet alazik nappal, akkor se hozza be éjjek..:(

2019. okt. 11. 10:10
 4/5 anonim ***** válasza:
68%
A nappali alvasra szuksege lesz meg ovodas kora vegeig.
2019. okt. 11. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Most komolyan szerinted mitől jobb az, ha 2-3*30 percet alszik?

Gyakorlatilag semmit nem tud valószínűleg csinálni mellette a barátnőd. Megiszik egy kávét vagy berak egy mosást és ébred is

Az alvás mellette is kizárt. Ennyi idő alatt még elbóbiskolni se tud, te meg pihenhetsz.


Bőven sokat alszik a gyereked nappal és éjjel is.

2019. okt. 11. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!