Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Fogzás » Vajon a fogzástól vagy valami...

Vajon a fogzástól vagy valami teljesen mástól nem alszik éjjel a 4 hónaposom?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Van egy örök vigyorgó kisfiam, aki eddig gond nélkül átaludta az éjszakát, maximum egyszeri keléssel.

Körülbelül 1 hete, másfél, valami miatt éjszaka, nem túlzok, legalább 20x felkel, felsír. Ahogy este lefektetjük elalszik magától, olyan fél 9 felé, onnantól 11-ig kb 6-7szer sír fel, majd utána úgy 5-ig kb 5-6-szor, onnan 8ig pedig már szinte alig alszik, inkább csak koppan el, nyöszörög, sír, újra koppan el...

Nos, eddig kókuszmatracunk volt, rendeltem egy szivacsot, hétfőn vagy kedden érkezik, ugyanis a férjem biztos benne, hogy neki túl kemény, kényelmetlen, ez a probléma.

Nekem akkor is gyanús...

A szájába már vagy másfél hónapja tömködi a kis kezeit, rág mindent, nyáladzik rendesen, de fog sehol sincs...megduzzadva nem igazán van,felül ilyen érdes, de gondolom annak nem sok köze van, ha alul kell érkezzen a fogacska.

Szerintetek? Fogzás? Vagy mitől kel ilyen rengetegszer?



2021. okt. 3. 06:20
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%
Négyhónapos alvásborulás, keress rá. Sok gyerek alvása romlik el ilyenkor vagy nyolchónaposan.
2021. okt. 3. 07:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%
Nekünk is ilyenkor kezdődött...
2021. okt. 3. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:
Igen erről tudok, de mivel este egyedül alszik el, erre pont, hogy nem gondoltam. Mármint furcsa , hogy így is igényli a segítségét vissza alváshoz.
2021. okt. 3. 10:52
 4/17 anonim ***** válasza:
Szóval tudsz a 4 hónapos alvásborulásról, és mégis furcsállod, hogy a 4 hónapos gyerekednek felborult az alvása? Én ezt furcsállom inkább.
2021. okt. 3. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:

Már bocsánat, de úgy tudtam, hogy inkább annál a babánál zavar be, amelyik nem egyedül alszik el (ringatás, cici, simi,...).

Sajnálom, hogy ezek szerint félre informálódtam.

Miért kell így letámadni? Segítségét akartam kerni, de lecseszést.

2021. okt. 3. 13:10
 6/17 anonim ***** válasza:
59%
Tök8, hogy alszik el. 4 hónaposan nagyrészt megváltozik az alvásuk. Ez van. Vagy szenvedsz, jó esetben 1-2 hónapot, rossz esetben sokkal többet vagy magad mellé veszed. Ha te is azt hiszed, hogy akkor jól beszokatod oda és fatális karok keletkeznek az egész életetekben akkor jó szórakozást kívánok a 15-20 keléshez.
2021. okt. 3. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
49%

Nem kell maga mellé vennie, az alvásborulás pár hét alatt lezajlik, és újra kialakul a rend. Az enyém héthónapos korában csinálta két hónapig, aztán most nélkülünk gyönyörűen alszik, köszöni szépen. Nem kellett kialakítani egy másik rossz szokást (együttalvás). Ja, igen, jöhetnek az egyrakáson alvók lepontozni...


Kérdező, ez minden gyereknél előfordulhat, nincs kőbe vésve. Túl kell élni, ha szükséges segíteni elaludni neki, aztán meg fogja újra szokni a rendet.

2021. okt. 3. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a türelmes, jóindaulatú válaszokat!

Megértettem, szóval ez mégiscsak az alvásborulás...:)

2021. okt. 3. 14:44
 9/17 anonim ***** válasza:
69%
#7 nagyon rossz szokás. Nekünk 5 hónaposan lett olyan az alvása, hogy 30x kelt. Még 10 hónaposan is. Odavettuk magunkhoz és láss csodát elsőre átaludta az éjszakát. Majd ha 2-3 körül lesz és érti a dolgokat, megy külön. De ha valakinek jó 2 hónapon át 30x kelni, ám legyen.
2021. okt. 3. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
76%
Szerintem, aki azt mondja, hogy nem szabad odavenni a gyereket, annak nem kelt óránként-másfél óránként a gyereke.
2021. okt. 3. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!