Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » Miért van fenn hajnalban 3...

Miért van fenn hajnalban 3 órán keresztül a kislányom?

Figyelt kérdés

14 hónapos, sosem volt túl jó alvó, de néhány hete kezdte, hogy megebred 1-3 óra között és egyből felül, mászik le az ágyról és menne ki játszani. Kiságyban alszik amúgy mellettünk, de az utóbbi időben szinte mindig köztünk köt ki. Anyatejes, már csak éjjel szopizik, és arra gondolok, hogy kevés már a tejem, mert akkor jellemzőbb ez, ha este nem eszik sok vacsit. Most fogzik, és nem nagyon eszik napközben, viszont akkor a cicit sem kéri, csak éjjel, és szerintem már alig van tejem. Először, amikor 5kor ebredt, hagytuk kimenni és játszani, de ma hajnalban már 1kor,így nem engedtem és próbáltam visszaaltatni, hurciban, kezben, fekve, cicin... Sehogy nem ment, csak 4kor,amikor már annyira álmos volt. Napközben egyébként ha éjjel jól alszik, akkor már csak délután alszik kb masfel órát, ilyenkor délelőtt is 3/4 órát.


Már nagyon ki vagyunk merülve és tehetetlenek vagyunk, volt valakinél hasonló helyzet és mi segített?


Egyébként ma vettem tapszert, hátha attól jól lakik és nyugodtabban alszik, de attol tartok azt sem fogja elfogadni, a tejitalt sem issza meg.


2022. jan. 28. 13:43
 1/9 anonim ***** válasza:
34%
El van kalatva. Éjjel nincs játék. Be kell rakni a rácsos ágyba és hagyni vergődni. Hamar megtanulja. Persze ezért kapok lepontozást majd bőven, de aki nem ért egyet az ugyamúgy szenved éjjel. Minden gyereknek van egy ilyen bepróbálkozós időstaka,aztán ez már csak a szülőn múlik, hagyja e bolondnak nézni magát
2022. jan. 28. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
76%
Jaja hagyjad üvölteni. Rengetek tanulmány született ennek a káros hatásairól, de a gyakori professzora megmondta így kell csinálni. Aztán 20-30 év múlva lehet pityeregni, hogy a mamára senki nem nyitja rá az ajtót.
2022. jan. 28. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
50%
Sziaaa! Teljesen ugyan ez fiam is. Nem lehetett rogton vissza altatni mikor igy megébredt, ha nem engedtem ki a szobabol akkor vegigorditja azt a 2 orat, amig ebren van. Ugyhogy mentunk a nappaliba jatszani... 😃 probaltam ugy is tobbszor, hogy 1 ora, vagy egy fel ora utan vissza altatom, de nem sikerult sose, meg kellett varni, mire ujbol elalmosodik. Mar nem sok tejem volt, csak ejjel cicizett, elalvas elott kortyolgatott is, de ejjel csak konfort cici volt. A napogban valasztottam le 17 hónaposan, sokkal konnyebben ment, mint gondoltam, meg amiket hallottam... 😄 es mar atalussza az ejszakat. És hiszti nelkul elalszik, teljesen magatol. Ha ugy erzed eljott az ideje a levalsztasnak akkor ne felj belevagni. 😁
2022. jan. 28. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
jah és alljatok szerintem már at a delutani alvasra, ne altasd delelott (persze ha tudod). Fiam 12-13 kozott alszik el es 2-2,5 orat alszik. 14 honaposan szerintem 11-12 ora kozott aludt el es 14ig aludt kb.
2022. jan. 28. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Megzavarta a fogzàs. Pròbàlhatod, hogy nappal kevesebbet hagyod aludni, ès sokat mozogtok odakint. Mikor ejjel szoptatod minèl nagyobb csendben ès minèl kevesebb fènyben tedd.
2022. jan. 28. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek a választ (még az első válaszolónak is, mégha nem is értek egyet az elveiddel)!


Próbálkozunk és reménykedünk, hogy valami beválik :D

2022. jan. 28. 21:16
 7/9 anonim ***** válasza:
0%
barmennyire nem ertenek vele egyet 1 esnek igaza van. az enyem sosem volt "altatva" ha rendben volt akkor legfoljebb sirt egy ideig aztan par het alatt hozzaszokott es a macijaval meg a pelusaval a feje mellett elaludt.
2022. febr. 4. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
0%
2 es nek mondom, a baratnom egyik lanyat is ugy nevelte mind a masik 2 ot. volt cicizes altatas kiskutyafule. Most mind a 3 agyondedelgetett lanya kulfoldon el, kb 3 evente toltenek otthon 2-3 napot akkor is inkabb mas programjuk van mint a szuloknel lenni. Pedig aztan ott a gyerekek igencsak a kozpontban voltak es vannak a mai napig. Ellenben ismertem olyan fiut akit a z anyja orokbe adott mar a korhazban, a fiu 22 evesen megkereste az "edesanyjat" (nem a neveloanyja volt a z EDES, aki 2 hetes koratol nevelte) es azota gondoskodik az alkoholista rideg undorito anyjarol mert o az EDESKE . igy hivja. biztos ott is azert nem a neveloanya az anyuka az igazi mert valami hibat csinalt. ugyan mar. a neveles csak egy ideig ad a gyereknek az elethez tamaszt. amikor felno senkinek se tartanak a fejehez pisztolyt hogy torodik vagy nem a felmenoivel. ez nem attol fugg hogy altattak e vagy nem.
2022. febr. 4. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
8. Mivel megszólítottál engedd meg hogy válszoljak. Te hoztál két random esetet a környezetedből. Egyik család életébe sem láttál bele. Nem azt mondtam, minden az altatástól függ, azt mondtam tanulmányok bizonyítják, hogy káros és elavult technika. Igen, tanulmányokat olvasni időigényes, de ezt a munkát nem lehet megspórolni. Az, hogy a te környezetedből hozol fel egy példát nem állja meg érvként a helyét. Tudom, hogy nehéz levetkőzni évtizedes dogmákat, de el kell engednünk őket, mert károsak. Káros a gyermekek verése is, hiába volt normális 30 éve. Szívesen megosztok bárkivel tanulmányokat, könyveket akit érdekel.
2022. febr. 4. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!