Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » Hogyan lehetne időben elaltatn...

Hogyan lehetne időben elaltatni egy 1 hónapos babát?

Figyelt kérdés
Már teljesen előrehoztam a fürdetést, hátha attól “frissül fel”, de nem. Lerakom 8 körül, alszik 5-10 percet, majd felébred. Ezt játszuk minden nap kb 11-ig. Teljesen mindegy, hogy nappal mennyit aludt, fürdés előtt mikor aludt, mennyit evett, vagy akármi, az eredmény ugyanaz. Ha lefekvés előtt régóta ébren tartom, akkor is ez van. Egyszerűen nem tudok mit kitalálni, hogy aludjon el korábban. Azt biztos, hogy nem éhes, mert a fele adag tejet visszabüffenti, illetve a mellemben is marad. Szóval arra szeretnék ötleteket, hogyan lehetne elérni, hogy 8-11 között ne legyen a “lerakom-felébred-sír” játék. Nagyon hulla vagyok már.

2022. márc. 22. 22:28
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%

Semmit. Ennyi idős korban nem te alakítod a napirendjét, akármennyire is gondolják ezt a felnőttek, de sajnos nem így van.

Én is ezt csináltam, megfürdettem, megetettem időben, 8-kor fekvés, és kb. 10 körül minden este felébredt, és nem lehetett visszaaltatni. Szerintem neki még 8-kor nem jött el az éjszaka, csak egy kis délutáni pihi az egész.

2022. márc. 22. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%
Én úgy csináltam, hogy este 10-kor együtt feküdtünk le. Addig meg kendőben volt rajtam, vagy ébren rúgkapált valahol, ha elvolt épp úgy.
2022. márc. 22. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
100%

Ennyi idős korban én is az mondanám, nem nagyon tudsz még mit csinálni..

Nekem ami bejött, mind a 2 gyerekemnél,(2 hónapos koruk után) este 10 után kizárólag egy elemlámpa volt nálam amit "fejjel lefelé" a földre tettem, hogy csak én lássak, de sötét-este legyen, "gyorsan" megetettem őket és nincs játszás...nincs gügyögés-beszélgetés, alvás van...hisz sötét-este van...

Gonosz vagyok, hogy hajnal 1-kor nem kezdek el játszadozni vele? Legyek.. Sose hagytam sírni Őket! CSAK NEM játszottunk... Ha kellett mellém fektettem, átöleltem-velem aludtak , de nem volt játszás... Simogattam-puszilgattam őket, hogy aludjanak vissza.

Lányom 3 hónaposan aludta át az éjszakát (10-6-ig) , fiam 2 hónaposan ugyanígy. Nincs olyan, hogy, vki (baba is) éhen-szomjan halljon mert nem eszik 8 órán át)

Azóta is jó alvó mind a kettő és semmilyen hátrányát nem érzem az "anya-gyermek" kapcsolatnak.

De persze minden baba más és lehet hogy én tényleg baromi szerencsés vagyok velük :)

2022. márc. 22. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
100%

Sehogy. Nálunk is ez volt. 7kor fürdés, utána kaja, alvás, majd 9-től éjfélig nyűglődés. Aztán a nyűglődés elmúlt magától. Megért az idegrendszer. Most 19-23-ig aludt, épp csiripel, de már nincs sírás. Ilyenkor előfordul, hogy reggel 6-7-ig alszik ébredés nélkül. Most 4 hónapos.

Pihenj, amikor tudsz. Nem feltétlenül kell aludni, én pl nem tudok nappal. De ledőlök, tévézem, olvasok, vagy csak nézek ki a fejemből, hogy legyen erőm a folytatáshoz.

2022. márc. 22. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 Derjaderja ***** válasza:
0%

Az együttlefekvésre szavazok én is. Azért nem alszik el, mert nem akarja hogy megszakadjon köztetek a kapcsolat, Te jelented a biztonságát. Vannak ilyen babók.

A bioritmusa elvileg szoptatás mellett javul majd a hormonjaid miatt. Illetve a fények fokozatos kioltása és esti rutin is segít.


De nem mimden baba fogadja el a letéve egyedül alvást. A 4.trimeszter fogalmát ismered?

2022. márc. 23. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
Ez egy türelemjatek, de nem tudod siettetni. Teljesen éretlen meg az idegrendszere egy ilyen picinek. Ezt az időszakot csak tulelni lehet. Ilyen fáradt voltam én is amikor ilyen pici volt a lányom.
2022. márc. 23. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:
Sötét van. Nincs játszás, nem is lehetne, mert nem lehet még lekötni. Nem tudok vele aludni, mert akkor egész éjjel ébren vagyok. Még ennyit sem alszok, mint most. Minden mozzanatra felébredek. Sőt, egyik este nem voltam jól, ezért vele aludtam, gondoltam, akkor nem kell felkelni éjjel. Az lett a vége, hogy ő is százszor felkelt, meg én se aludtam. Sokkal többet kelt, mint máskor. Akkor csak várok, hogy elmúljon ez az időszak
2022. márc. 23. 00:28
 8/17 anonim ***** válasza:
51%

1 hónapos baba, 4. trimeszter. Semmi másra nem vágyik, csak a testközelsegedre. 1 hónapja még együtt dobbant a szívetek, benned élt, most meg elvárod tőle, hogy egy sötét szobában teljesen egyedül aludjon?! Aki ennyire makacsul ragaszkodik ahhoz, hogy márpedig a gyereknek külön szobában, kiságyban a helye, már bocsi de megerdemli, hogy fáradt legyen.

Mindkét gyermekem megkapta a kellő testi kontaktust az első pár hónapban, értsd úgy, amikor csak lehetett rajtam aludtak, és mindkettő hamar le is szokott erről, és aludt éjjel. Míg én nem feküdtem le, és ilyen pici volt, rajtam aludt a nappaliban, miközben tévéztem. Eleinte megprobáltam én is letenni a szobában, de nem sikerült, ugyan ez volt ,mint nálatok. Aztán mikor rajtam aludt ,érdekes módon nem ébredt fel. Mikor ejfel körül lefeküdtem, cicizett és akkor már be tudtam tenni a kiságyba magam mellé. Az első pár hónapban nagy szüksége van rád, elégítsd ki ezt az igényét hidd el megéri.

2022. márc. 23. 00:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:

Konkrétan a 3-as válaszoló tippjeire írtam, hogy sötétben alszunk, stb… Mindenki mást mond, mi a megoldás. Így nehéz lesz.

De ezt a részt nem értem, 8-as. Ha fényben altatom, akkor kialakul a nappal éjszaka különbség? Ha fényben altatom, akkor később nem fog félni a sötétben, ha nincs hozzászokva? Azt látom a környezetemben, hogy azok a gyerekek félnek a sötétben, akik nem szokták meg. Van már két nagyobb gyerekem, ők a mai napig sötétben alszanak. Tudom, minden gyerek más, de velük nem volt ennyi éjszakázás. Ja és akkor lehet, hogy rossz anya vagyok, meg kövezzetek meg, de akkor se tudok elaludni, ha mellettem van a gyerek. Bealszok 5 percre, aztán már ébren is vagyok. Alig merek mozdulni. Így is sokszor kelünk, de ha együtt alszunk, akkor én szinte végig ébren vagyok, a baba meg sűrűbben kel és többet forgolódik. A matracunk meg szerintem túl puha egy babának. Szóval akkor igen, szar anya vagyok, mert nem tudok vele együtt aludni.

2022. márc. 23. 01:06
 10/17 anonim ***** válasza:
70%
Szerintem mindent jól csinálsz, 1 hónapos,ez most ilyen. Ragaszkodj s napirendhez,ugyanúgy a korai fekvéshez és rá fog állni egy idő múlva.
2022. márc. 23. 06:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!