Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » Segítséget kérek. Mi lehet a...

Segítséget kérek. Mi lehet a baba baja?

Figyelt kérdés

Kisfiam három és fél hónapos. Eddig igazi minta baba volt, akkor sírt, ha éhes volt.

Egy jó hete azonban ez teljesen megváltozott. Nappal továbbra sincs semmi gond, de este hét előtt elkezd nyűgösködni, hétig ez sírássá fajul, ami eltart nyolcig. Nem lehet letenni, csak a körbe-körbe hurcolás jó neki a lakásban, van, hogy még az sem. Aztán ebben a nagy sírásban megéhezik, eszik, azon elalszik, és utána szépen alszik, reggel jókedvűen ébred. De ez az óra teljesen kikészít minket idegileg.


Próbáltam mindent, nappal többet altatni, odakint altatni, itthon lenni vele nyugalomban, sétálni menni vele, semmi sem használ. Gondoltam a hasára is, próbáltam a szélcsövet, de semmi, egyébként meg nem hasfájósan sír, nem feszíti magát, nem húzza a lábát. Evése, kakálása nem változott semmit.

Amit látok rajta sírás közben, az az, hogy olyan fáradt mint a dög. Ásítozik, dörgöli a szemét, meredten néz oldalra, de valahogy mégsem tud elaludni.

Amikor sikerül, akkor viszont ágyúval se lehetne felkelteni, azonnal le lehet tenni az ágyába, és alszik hajnal háromig.


Bármilyen tapasztalatot ötlet, hogy mit lehetne vele kipróbálni, vagy hogy meddig fog ez tartani szívesen fogadok.



2022. márc. 28. 07:29
 1/9 anonim ***** válasza:
Próbáld hamarabb altatni. Nálunk is volt ilyen, ez oldotta meg.
2022. márc. 28. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
És az már nálatok az ejszakai alvás volt?
2022. márc. 28. 07:47
 3/9 anonim ***** válasza:
79%
4 hònap körül van egy alvàsborulàs.
2022. márc. 28. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Köze lehet ehhez annak, hogy az utóbbi két hétben óriásit nőtt? Súlyra is, hosszra meg pl 6 nap alatt 5 centit…


Esetleg amire gondolok, meg amit látok még rajta: minden nagyon érdekli, ha boltba megyünk pl, szinte nem tudja, hova nézzen. Talán ez a sok inger nem hagyja nyugton már estére?

2022. márc. 28. 08:20
 5/9 anonim ***** válasza:
Növekedés ugrás. 3-6 hetesen illetve 3-6 hónaposan van. Megnő az anyatej utáni igénye. Meg még sok egyéb tünet.. ilyenkor a fiam nonstop cicin lógott, mert csak az nyugtatta meg napokig.
2022. márc. 28. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
#1 vagyok, igen, az éjszakai altatás volt ilyen. Fél órával hamarabb kezdtük az esti rutint, így mire a nyűglődés kezdődött volna, pont el is aludt.
2022. márc. 28. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
64%

Szerintem ez nagyon gyakori ilyen korban, ismerősöknél és nálunk is volt. Valahogy 4-5 hónapos korában legkésőbb el fog múlni! Mi nem tettük le emiatt hamarabb aludni. Emlékszem, én is tiszta ideg voltam hogy mi baja, és mindig úgy mentünk el, hogy 5-re hazaérjünk.. Fáradtság, új még neki minden, éretlen idegrendszer..

Szóval kitartás, tudom milyen nehéz, de hamarosan el fog múlni!

2022. márc. 28. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
A legrosszabb benne, hogy az ember azonnal arra gondol, hogy nem-e beteg, nem-e fáj valami szegénynek.
2022. márc. 28. 16:57
 9/9 anonim ***** válasza:

Egy idősek a babáink, nálunk ez pár hete abbamaradt ugyan, de előtte hetekig ez ment. Órákig sírt, pedig baromi álmos volt, de szerintem az aznapi túl sok ingert nem tudja kizárni olyankor, nálunk csak a babakocsizás segített. 🙈😀 Amúgy mi is próbáltuk az előbb-később fürdetést, apuka altatta, fittlabdázás,ringatás...semmi. :D


Aztán most 2 hétig simán elaludt az ágyában este, de az is felborult újra... ez tényleg lehet az a 4 hónapos alvásregresszió. 😑

2022. márc. 30. 05:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!