Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Sűrgősen segítséget kérek!...

Sűrgősen segítséget kérek! Depresszió miatt gyógyszeres kezelés mellett álltam, teherbe estem, a babára kihat e ez?

Figyelt kérdés
Első gyerekem 5éves, hasadékkal született, ez az egyik problémám, a másik, az elmúlt egy évben frontint szedtem volt h napi 5mg ot is. vállalható e igy a baba? a párom nem engedi elvetetni!

2014. szept. 8. 07:51
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Orvost kérdezz, de én így nem csak a Frontin miatt nem vállalnám.. Előbb neked kellene helyrerázódni testileg/lelkileg. Szerintem.
2014. szept. 8. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
0%

A pocakodban lévő élet egy élő gyermek, aki ugyanúgy néz ki, mint az 5 éves gyermeked ebben a korában. A pároddal egyet értek. A gyógyszereknek SENKI sem tudja a valódi mellékhatását, mert nem hiszem, hogy bármelyik anya is feláldozta volna a gyermekét azért, hogy kísérletezzenek rajta. Van egy élet a hasadban és arra most vigyázni kell.

Az abortusz pedig gyilkosság.

2014. szept. 8. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:

"Terhesség, szoptatás és termékenység

Az alprazolámot nem ajánlott alkalmazni a terhesség alatt, kivéve az orvosa kifejezett utasítására.

Ha Ön terhes vagy szoptat, illetve ha fennáll Önnél a terhesség lehetősége vagy gyermeket szeretne, a gyógyszer szedése előtt beszéljen kezelőorvosával vagy gyógyszerészével.

A Frontin tabletta szedése a terhesség alatt káros hatással lehet a magzatra, illetve az újszülöttre. Alkalmazása a terhesség utolsó három hónapjában vagy a szülés alatt az újszülöttnél elvonási tüneteket okozhat, valamint egyes esetekben átmeneti fejlődés lassulást tapasztaltak. Ezért ha Ön terhes vagy terhességet tervez, tájékoztassa erről kezelőorvosát.

Ha az alprazolám kezelés a terhesség késői szakaszában szükséges, kerülni kell a magas dózisok alkalmazását és az újszülöttet monitorozni kell.

Az alprazolam kis mennyiségben jelenik meg az anyatejben. A gyógyszer alkalmazása alatt nem ajánlott szoptatni."


[link]

[link]

2014. szept. 8. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
Kezelő orvos tud erre válaszolni,de nekem több ismerősöm is volt aki mentális betegségre gyógyszert szedett és terhesen is szedte,és egészséges babájuk született.Van olyan gyógyszer amit szedhetsz,ez biztos.
2014. szept. 8. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
Van egy (távoli) ismerősöm, aki pszichiátrián is feküdt nagyon durva pszichés betegséggel, nem is tudott magáról. Iszonyatosan erős gyógyszereket kapott és kiderült hogy pár hónapos terhes. Az orvosok sem tudtak mit mondani, mert nem volt még tapasztalatuk várandósságról ilyen gyógyszerek mellett. Ráadásul valaki valamit nagyon elszámolt vagy elnézett, mert majdnem 1 hónappal előbb megindították a szülést, túlhordásra hivatkozva. A lényeg a lényeg egy gyönyörű tündér kislánya született. Az, hogy most 3 évesen le van maradva a korosztályától (értelmi fejlettségben), az sajnos szülői hozzáállás miatt van. Alig foglalkoznak vele. :(
2014. szept. 8. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
Mihamarabb hívd fel az orvost, aki kezel. 6. hétig nem okoz problémát. xanax mellett lettem terhes. 10 hetes a kislány, egészséges, mint a makk. (alprazolam mindkettő)
2014. szept. 8. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
ja, 0,5-ös retardot szedtem.
2014. szept. 8. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
Az elején vagy még? Szépen lassan le kell vele állni, akar kórházi befektetés mellett, mert lehetnek elvonási tünetek. Ha sikerül leállni, nem lesz semmi baj! Egyenként s Frontin nem jo depresszióra. Antidepresszánst is szedsz mellé? Mindenképpen konzultalj a pszichiáterrel, es kérj pszichiterapias segítséget, hogy ne szorulj gyógyszerre lehetoleg.
2014. szept. 8. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
Egyébként 5 mg Frontin rengeteg, elefánt adag! Azert szedsz Ennyit, mert hozzaszoktal. Ilyen lo adagot otthonra nem szoktak kiírni. A leállás miatt mindenkeppen orvosi segítség kell. A baba, ha megmaradt emiatt nem károsodott. De sürgősen le kell állni vele, es váltani maga fajta gyógyszerre.
2014. szept. 8. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
szorongásos depreszióval kezelnek, az első gyermek apja másfél évig "lelki és fizikai" terorban tartott, emiatt beteg lettem. antidepreszánst is kaptam!
2014. szept. 8. 11:07
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!